Iga Świątek tenis
Rex Features/East News
Autor Piotr Bernaciak - 18 Października 2020

Iga Świątek - wygrała finał, zdobyła nasze serca

Tenis w wykonaniu Igi Świątek cieszy się coraz większą popularnością. Młodziutka gwiazda polskiego sportu błyskawicznie przebiła się do elity i zanosi się na to, że zostanie w niej na dłużej. Z pewnością wielu Polaków cieszy jej sukces.

Tenis w ostatnich dniach w Polsce cieszy się rosnącą popularnością. Wszystko za sprawą rewelacyjnej wręcz postawy Igi Świątek, która rewelacyjnie wystartowała w zawodach wielkoszlemowego Rolanda Garrosa. Wygrała finał singlowy, wystąpiła w półfinale debla. Nie to jest jednak najważniejsze.

Chodzi o fakt, że udało jej się zainteresować miliony Polaków tenisem, czyli sportem, który przynajmniej w teorii jest w Polsce jedynie niszowy. Po tak wielkim sukcesie 19-latki wiele wskazuje na to, że coraz więcej osób będzie śledzić jej gigantyczne triumfy, które odnosi na światowych kortach. Wszystko wskazuje na to, że w tym momencie kariera Igi Świątek dopiero nabiera rozpędu i że za parę lat może być topową tenisistką na świecie.

Pozostaje mieć nadzieję, że w najbliższym czasie wciąż będziemy mogli śledzić równie duże sukcesy Igi Świątek i że znów zobaczymy ją zwycięską niebawem, podczas wielkiego finału singlowego turnieju Rolanda Garrosa na światowych kortach. Z pewnością młoda Polka będzie kandydatką na sportowca roku i trzeba przyznać, że zapracowała na wyróżnienie w tym plebiscycie.

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News