Iga Świątek tenis
Rex Features/East News
Autor Piotr Bernaciak - 18 Listopada 2020

Czy Iga Świątek powinna zostać wybrana Sportowcem Roku?

Tenis w wykonaniu Igi Świątek cieszy się coraz większą popularnością. Młodziutka gwiazda polskiego sportu błyskawicznie przebiła się do elity i zanosi się na to, że zostanie w niej na dłużej. Z pewnością wielu Polaków cieszy jej sukces. Czy powinna zostać za to nagrodzona tytułem Sportowca Roku?

Tenis w ostatnich dniach w Polsce cieszy się rosnącą popularnością. Wszystko za sprawą rewelacyjnej wręcz postawy Igi Świątek, która rewelacyjnie wystartowała w zawodach wielkoszlemowego Rolanda Garrosa. Wygrała finał singlowy, wystąpiła w półfinale debla. Nie to jest jednak najważniejsze.

Chodzi o fakt, że udało jej się zainteresować miliony Polaków tenisem, czyli sportem, który przynajmniej w teorii jest w Polsce jedynie niszowy. Po tak wielkim sukcesie 19-latki wiele wskazuje na to, że coraz więcej osób będzie śledzić jej gigantyczne triumfy, które odnosi na światowych kortach. Wszystko wskazuje na to, że w tym momencie kariera Igi Świątek dopiero nabiera rozpędu i że za parę lat może być topową tenisistką na świecie.

Pozostaje mieć nadzieję, że w najbliższym czasie wciąż będziemy mogli śledzić równie duże sukcesy Igi Świątek i że znów zobaczymy ją zwycięską niebawem, podczas wielkiego finału singlowego turnieju Rolanda Garrosa na światowych kortach. Z pewnością młoda Polka będzie kandydatką na sportowca roku i trzeba przyznać, że zapracowała na wyróżnienie w tym plebiscycie.

Wielu kibiców zastanawia się jednak, czy uda jej się zdobyć ten tytuł. Wszystko przez fantastyczną postawę Roberta Lewandowskiego, który wydaje się być poza konkurencją. Polska tenisistka z pewnością pokazała jednak, że na pewno nie zamierza się poddawać i chce zaliczać kolejne zwycięstwa.

Jej triumf w klasyfikacji konkursu na Sportowca Roku wydaje się być niemalże pewny, jeżeli w przyszłości ponownie wygra Wielkiego Szlema.

Czy powinna zostać Sportowcem Roku 2020?

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News