Tenis
Zestadionu.pl
Autor Mateusz Dziubiński - 10 Maja 2020

Polski sport budzi się do życia. Wspaniały sukces naszego zawodnika, sięgnął po medal (WIDEO)

Tenis jako jedna z pierwszych dyscyplin sportowych zdecydowała się na wznowienie gry po przerwie wywołanej pandemią koronawirusa. W West Palm Beach na Florydzie odbył się turniej UTR Pro Match Series. W imprezie mieliśmy naszego reprezentanta, który dzięki świetnej grze zajął miejsce na podium.

Tenis wraca do gry. W Stanach Zjednoczonych udało się zorganizować turniej na twardych kortach. W zmaganiach wziął udział Hubert Hurkacz, który przed wybuchem pandemii koronawirusa prezentował wyśmienitą formę. Przerwa nie wpłynęła negatywnie na postawę Polaka i został on jednym z najlepszych zawodników imprezy.

Ani Milan, ani Juventus. Milik na celowniku innego z gigantów Serie A, sensacycjny transferAni Milan, ani Juventus. Milik na celowniku innego z gigantów Serie A, sensacycjny transferCzytaj dalej

1. Robert Lewandowski ujawnił dramatyczną prawdę. Anna Lewandowska walczyła o życie, nikt nawet nie wiedział
  2. Czy diesel to olej napędowy? Wielu się myli

Tenis wznowił rozgrywki. W USA zorganizowano turniej rangi ATP

Kibice mieli w ten weekend wreszcie okazję do śledzenia sportowych rozgrywek nie tylko z odtworzenia. W USA udało się zorganizować pierwszy turniej rangi ATP od momentu przerwania gry z powodu pandemii koronawirusa. Zmagania zawodników odbywały się według zasady Fast 4 Tennis, czyli do dwóch wygranych setów. Daną partię zwycięża ten zawodnik, który zdobędzie cztery, a nie jak w przypadku tradycyjnych meczów sześć gemów.

W zmaganiach wzięło udział czterech tenisistów w tym reprezentant Polski Hubert Hurkacz. W pierwszej fazie gracze rywalizowali ze sobą w formacie “każdy z każdym”. Sklasyfikowany na 29. miejscu w rankingu ATP Polak zaprezentował się ze świetnej strony, jednak może mówić też o sporym pechu. Mimo iż w wygrał dwa z trzech spotkań, nie zdołał awansować do finału z uwagi na bilans setów i gemow. Polakowi została walka o trzecie miejsce.

Wielki dramat Anny Lewandowskiej. Robert został oddzielony od rodziny po narodzinach Laury. Powód bulwersujeWielki dramat Anny Lewandowskiej. Robert został oddzielony od rodziny po narodzinach Laury. Powód bulwersujeCzytaj dalej

Reprezentant Polski wywalczył miejsce na podium

Hurkaczowi udało się ją wygrać. Jego rywalem był Amerykanin Tommy Paul. We wcześniejszym starciu górą był Hurkacz, który wygrał 4:2, 4:0. W starciu o najniższy stopień podium walka z zajmującym 57. miejsce w rankingu najlepszych tenisistów świata zawodnikiem nie była już tak łatwa. Hurkaczowi zdarzały się błędy, a po wygranej w pierwszym secie 4:1, zupełnie oddał drugą partię i uległ do zera.

Na szczęście szybko pokazał, że była to tylko chwilowa słabość i w trzecim, decydującym secie nie pozostawił wątpliwości, że jest lepszym graczem. Ponownie wygrał 4:1 i sięgnął po zwycięstwo w całym meczu. Trzecie miejsce wywalczone w turnieju na Florydzie nie przyniesie Hubertowi Hurkaczowi cennych punktów do rankingu ATP, ale wzbogaci się on o nagrodę finansową.

Źródło: Tennis Channel

3. Mariusz Pudzianowski wyzwał na pojedynek jednego z najsilniejszych ludzi świata. "Jestem gotowy"