Tenis
instagram.com/katarzynakawapl
Autor Piotr Mika - 23 Września 2020

Gwiazda polskiego sportu oszukana na wielkim turnieju? Została niesłusznie wykluczona, ma dowody

Tenis podobnie jak wiele sportów ma wiele problemów z przeprowadzaniem zawodów, a wszystkiemu winny jest koronawirus. Choć udało się rozegrać US Open, to część zawodników nie mogła wystąpić z powodu COVID-19. Teraz szansę na eliminacje do innego wielkiego turnieju, Roland Garros, straciła polska tenisistka. Jak twierdzi, została wykluczona niesłusznie.

Tenis, jako jedna z najpopularniejszych dyscyplin na świecie, nie mógł sobie pozowlić na długą przerwę w rozgrywkach. Choć problem z przeprowadzaniem zawodów jest spory, to mimo wszystko udaje się rozgrywać kolejne turnieje. Niestety, przepisy są bezduszne i zarażeni zawodnicy i zawodniczki nie mają szansy na występ. Jedna z polskich tenisistek została wykluczona właśnie z powodu pozytywnego wyniku testu na COVID-19. Uważa jednak, że nie był on miarodajny.

DZISIAJ GRZEJE:

  1. To już oficjalne. Legia Warszawa ma nowego trenera, Czesław Michniewicz poprowadzi mistrzów Polski
  2. Oszukał sklep na 2 złote. Nastolatek z więzienia może wyjść dopiero przed trzydziestką
  3. Anna Lewandowska pochwaliła się nowymi butami. Cena zwala z nóg, zwykły Polak musi na nie pracować ponad miesiąc
Polacy wyprodukowali lek na COVID-19. Obostrzenia znikną ze stadionów?Polacy wyprodukowali lek na COVID-19. Obostrzenia znikną ze stadionów?Czytaj dalej

Tenis. Polska zawodniczka ma dowody że była zdrowa

Podobnie jak wiele zawodniczek z całego świata, występ na jednym z wielkoszlemowych turniejów to zawsze dużo przeżycie. Do tych zawodów każdy przygotowuje się szczególnie, więc nie jest dziwne, że wykluczenie jest bardzo bolesne.

Przekonała się o tym Katarzyna Kawa, która z powodu zakażenia koronawirusem nie mogła wziąć udziału w eliminacjach do Rolanda Garrosa i została wykreślona z listy zawodniczek. Polka przeszła dwa testy przed rozpoczęciem eliminacji - pierwszy dał wynik negatywny, drugi pozytywny. W myśl przepisów jeden pozytywny wynik wystarczy, aby wykluczyć zawodnika.

Ile zarabiają gwiazdy Fame MMA? Za niecałą minutę w ringu mogą kupić sobie mieszkanieIle zarabiają gwiazdy Fame MMA? Za niecałą minutę w ringu mogą kupić sobie mieszkanieCzytaj dalej

Katarzyna Kawa zamierza walczyć o sprawiedliwość

Jak sama tenisistka przyznaje, nie była pewna uzyskanych wyników, więc po powrocie do kraju postanowiła ponownie się przebadać. - W związku z tym, że nie byłam przekonana do końca co do skuteczności tego testu, wykonałam w Polsce kolejny test. Okazało się, że jest NEGATYWNY! W ciągu 5 dni 2 z 3 testów są negatywne. Oznacza to, że tak naprawdę jestem zdrowa i zawsze byłam. Testy nie są w 100 procentach wiarygodne, o czym wszyscy wiemy - napisała Katarzyna Kawa na Instagramie.

Polka na potwierdzenie opublikowała otrzymany z laboratorium wynik testu. W dalszej częścia posta 27-latka twierdzi, że protokoły powinny zostać zmienione. - [...] Zabrana szansa i włożony na marne wysiłek boli okrutnie. Protokoły turniejowe mówią: jeden pozytywny test - wycofanie z turnieju i izolacja. Ale czy można w 100 procentach polegać na jednym teście, jeśli jest to powszechnie wiadome, że nie jest w 100 procentach skuteczny? NIE MOŻNA I BĘDĘ WALCZYĆ O ZMIANĘ - napisała Polka.

Katarzyna Kawa ma nadzieję, że sprawą zainteresują się przedstawiciele władz zarówno męskiego jak i żeńskiego tenisa, aby w nadchodzących turniejach wykluczyć możliwość skreślenia z listy zawodników zdrową osobę.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Wideo - Koszmarny wypadek. Ten kierowca w nietypowy sposób wjechał na autostradę. O krok od wielkiej tragedii
  2. Znalazł gigantyczne gniazdo szerszeni i osłupiał. Dziesiątki tysięcy agresywnych owadów w budynku [wideo]
  3. Luis Suarez odchodzi z Barcelony. W końcu znalazł nowy klub, jego nazwa to wielkie zaskoczenie
  4. Byłe gwiazdy Legii Warszawa zniszczyły Vukovicia w mediach społecznościowych. Kibice są wściekli
  5. Robert Lewandowski nagle opuścił trening Bayernu Monachium. Znamy powód jego nieobecności
  6. Na dnie Odry odnaleziono ogromny skarb. Archeolodzy są pod wrażeniem znaleziska

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News