Tenis ziemny
Facebook Lukasz Kubot
Autor Mateusz Dziubiński - 29 Lutego 2020

Wielki weekend polskiego tenisa. Kubot w finale turnieju ATP, piąty triumf Janowicza

Tenis już dawno nie cieszył się takim zainteresowaniem ze strony kibiców jak teraz. Wszystko za sprawą dobrych występów naszych zawodników na międzynarodowej arenie. Dwóch z nich właśnie awansowało do kolejnej rundy prestiżowych turniejów.

W Meksykańskim Acapulco rozgrywany jest turniej turniej rangi ATP w deblu. Rozgrywki wchodzą w decydującą fazę, bowiem rozegrane zostały właśnie półfinały. Na twardych kortach Alberto Mexicano TELCEL presentado por HSBC, reprezentant Polski wraz ze swoim partnerem, pokonali serbską parę i awansowali do finału rozgrywek.

Stefan Kraft zostanie ukarany za oszustwo w trakcie Pucharu Świata? Mamy decyzję władz federacjiStefan Kraft zostanie ukarany za oszustwo w trakcie Pucharu Świata? Mamy decyzję władz federacjiCzytaj dalej

Tenis nad Wisłą rośnie w siłe

Polak ma doskonałe doświadczenia, jeśli chodzi o turniej w Acapulco. Mimo że przed rokiem przygodę z nim zakończył już w pierwszej rundzie, to we wcześniejszych latach aż dwukrotnie wygrywał te rozgrywki, w 2010 oraz 2013 roku. Łukasz Kubot i Brazylijczyk Marcelo Melo, pokonali właśnie parę Serbów Duszana Lajovica i Nikolę Cacicia w trzech setach 6:7(6-8), 6:0, 10-6.

Odniesione zwycięstwo było już 400 triumfem deblowym w karierze polskiego tenisisty. W finale polsko-brazylijski duet zmierzy się z Kolumbijczykami Robertem Farahem i Juanem Sebastianem Cabalem.

Polski skoczek tuż poza podium. Nasz zawodnik wraca do wielkiej formyPolski skoczek tuż poza podium. Nasz zawodnik wraca do wielkiej formyCzytaj dalej

Janowicz zwycięża w dramatycznych okolicznościach

Sukces Łukasza Kubota to nie jedyny świetny występ polskiego tenisisty ostatnich godzin. Na twardych kortach we francuskim Pau rozgrywany jest turniej ATP Challenger Tour do półfinału którego awansował właśnie Jerzy Janowicz. W ćwierćfinale Polak pokonał reprezentanta gospodarzy, wyżej notowanego Hugo Greniera. Janowicz zwyciężył w dwóch setach 6:3, 6:3. Polak przez większość czasu gry kontrolował sytuację.

W sobotę tenisista z Łodzi po dramatycznym meczu awansował do finału imprezy. Po prawdziwym thrillerze wygrał z Jirym Veselym w trzech setach: 6:4, 6:7(6), 7:6(7). W tie-breaku obaj zawodnicy szli punkt za punkt - ostatecznie to Polak pokonał Czecha 9-7. Było to piąte z rzędu zwycięstwo polskiego tenisisty po powrocie do sportu. W finale turnieju na Janowicza czeka sklasyfikowany na 71. miejscu rankingu ATP Łotysz Ernest Gulbis. Emocje w niedzielnym pojedynku gwarantowane!