Titisee-Neustadt Kubacki
Instagram - Dawid Kubacki
Autor Piotr Bernaciak - 19 Stycznia 2020

Kubacki stracił szansę na zdobycie prawdziwej fortuny. Od sukcesu dzieliło go kilka punktów

Titisee-Neustadt Five to miniturniej, którego zwycięzca otrzymuje wysoką nagrodę. O krok od sięgnięcia po fortunę był Dawid Kubacki. Zabrakło mu naprawdę niewiele, o czym informują wyniki zawodów.

Titisee-Neustadt Five cieszyło się ogromnym zainteresowaniem ze strony kibiców. Sam konkurs Pucharu Świata został bezdyskusyjnie zwyciężony przez Dawida Kubackiego. Polski skoczek kompletnie zdeklasował rywali, sięgając po zwycięstwa zarówno w sobotnich, jak i w niedzielnych konkursach. Ostatecznie jednak to nie on sięgnął po triumf w zawodach.

Wszystko przez reguły, które nie pozwoliły mu na sięgnięcie po prawdziwą fortunę. Wygrał Ryoyu Kobayashi, który w konkursach był tuż za Kubackim. Przepisy te zdaniem wielu są po prostu kuriozalne, jednak wszyscy startujący w konkursie znali jego zasady. Nie da się ukryć, że Dawid Kubacki może tym samym mówić o ogromnym pechu, bo zabrakło bardzo niewiele.

Nowa tabela Pucharu Świata. Dawid Kubacki coraz bliżej historycznego triumfu, co za formaNowa tabela Pucharu Świata. Dawid Kubacki coraz bliżej historycznego triumfu, co za formaCzytaj dalej

Titisee-Neustadt Five padło łupem Kobayashiego

Dawid Kubacki bez najmniejszych problemów pokonał rywali w Titisee-Neustadt Five, jednak ostatecznie to nie on zyskał główną nagrodą. Ta trafiła w ręce Ryoyu Kobayashiego, który był dwa razy tuż za Kubackim we wszystkich konkursach. Do turnieju liczy się jednak jeszcze seria kwalifikacyjna, w której zdecydowanie lepszy był Kobayashi. To z tego powodu Japończyk zyskał fortunę.

Jak się dowiadujemy, nagroda wynosi 25 tysięcy euro, czyli niespełna 100 tysięcy złotych. Dawidowi Kubackiemu przeszły koło nosa ogromne pieniądze, jednak wydaje się, że nie powinien mieć on do siebie pretensji. Jego skoki wyglądały naprawdę dobrze i najważniejsze jest, że w Pucharze Świata udało mu się odrobić część straty do Kobayashiego.

Titisee-Neustadt szczęśliwe dla Kubackiego

Pozostaje nam w tym momencie wierzyć w to, że Dawid Kubacki otrzyma nagrodę za zajęcie wysokiego miejsca w Pucharze Świata na koniec sezonu. Jego obecne skoki wskazują na to, że pod tym względem będzie się on prezentował naprawdę dobrze w dalszej części sezonu.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Dawid Kubacki osiągnął sukces, który nie śnił się Małyszowi ani Stochowi. Nieprawdopodobny występ
  2. Robert Lewandowski wrócił na boisko w wielkim stylu. Polak strzelił 31. gola, co za mecz
  3. Fatalna wiadomość dla Krzysztofa Piątka. Trener podjął bezwzględną decyzję, Polak ma kłopoty
  4. Kultowy klub może spaść z Ekstraklasy. Zbigniew Boniek jest bezwzględny, kibice zrozpaczeni
  5. Polscy kibice zaatakowani w trakcie turnieju charytatywnego dla chorej dziewczynki
  6. Radosna nowina od Piotra i Justyny Żyłów. W sieci pojawiło się zaskakujące zdjęcie

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News