Tomasz Adamek
TOMASZ RADZIK/East News
Autor Aleksy Kiełbasa - 26 Września 2020

Tomasz Adamek planuje ostatnią walkę. Pamiętacie jego pojedynki w ringu?

Tomasz Adamek nie powiedział ostatniego słowa na ringu. Jak pięściarz zdradził na łamach "Super Expressu", w przyszłym roku ma odbyć się jego pożegnalna walka. Ponadto 43-latek opowiedział co nieco o swojej rodzinie i przyznał, że dzięki najbliższym nie martwi się, że nikt nie będzie mógł się nim zaopiekować na starość.

Tomasz Adamek po raz ostatni stanął do walki 6 października 2018 roku. Wówczas Góral zmierzył się z Jarrellem Millerem. Amerykanin pokonał Polaka już w drugiej rundzie i od tamtego czasu Adamek pozostaje na bokserskiej emeryturze. Jednak jak zdradza w rozmowie z "Super Expressem", to nie był ostatni akcent w jego wykonaniu. Dodatkowo pięściarz powiedział, co robi ze swoim wolnym czasem, odkąd przestał już regularnie wchodzić do ringu.

Tomasz Adamek nie martwi się o starość

Pięściarz z Żywca początkowo opowiedział nieco o swojej rodzinie, głównie o córce, z której jest niezwykle dumny. Roksana zdała bowiem egzamin medyczny i ukończyła katolicki uniwersytet Caldwell w New Jersey.

- Roksana kocha pomagać ludziom i bardzo dobrze się czuje na polu medycznym. Na tym nie kończy swej edukacji chce zostać Physicians-Practitioners, czyli będzie mogła przyjmować pacjentów jak lekarz. (…) Jestem bardzo dumny z córki – powiedział Tomasz Adamek w "Super Expressie".

Jak się okazuje, 23-letnia córka poszła w ślady mamy, która jest pielęgniarką, zatem pięściarz nie musi obawiać się o opiekę, kiedy już osiągnie słuszny wiek. Dodatkowo 43-latek zdradził, że studia Rokasny były dosyć kosztowne, bowiem pochłaniały rocznie 35 tysięcy dolarów.

Góral wejdzie do ringu ostatni raz

Tomasz Adamek w rozmowie z dziennikiem powiedział również, że w przyszłym roku odbędzie się jego pożegnalna walka, ale przy okazji przyznał, że na bokserskiej emeryturze wiedzie mu się całkiem dobrze.

- (…) W przyszłym roku wtedy też odbędzie się moja pożegnalna walka – wyjawił pięściarz z Żywca. (...) - Nie narzekam na nudę, doglądam moich nieruchomości, biegam, gotuje - dodał 43-latek.

Tomasz Adamek w trakcie swojej kariery na zawodowych ringach stoczył 59 walk. Wygrał aż 53 z nich, w tym 31 przez nokaut. Tylko 6 razy musiał uznać wyższość rywala, a 3 pojedynki skończył przed czasem. Był mistrzem świata WBC w wadze półciężkiej oraz IBO, IBF w wadze junior ciężkiej. Jako pierwszy Polak zdobył nagrodę Muhammad Ali Giant Athlete Award za wybitne osiągnięcia sportowe i postawę poza ringiem, a także The Ring championship belt, pas mistrzowski magazynu „The Ring” .

Źródło: Super Express

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News