Tomasz Adamek
TOMASZ RADZIK/East News
Autor Aleksy Kiełbasa - 9 Września 2020

Tomasz Adamek na starość będzie miał profesjonalną opiekę. Bokser planuje też ostatnią walkę

Tomasz Adamek nie powiedział ostatniego słowa na ringu. Jak pięściarz zdradził na łamach "Super Expressu", w przyszłym roku ma odbyć się jego pożegnalna walka. Ponadto 43-latek opowiedział co nieco o swojej rodzinie i przyznał, że dzięki najbliższym nie martwi się, że nikt nie będzie mógł się nim zaopiekować na starość.

Tomasz Adamek po raz ostatni stanął do walki 6 października 2018 roku. Wówczas Góral zmierzył się z Jarrellem Millerem. Amerykanin pokonał Polaka już w drugiej rundzie i od tamtego czasu Adamek pozostaje na bokserskiej emeryturze. Jednak jak zdradza w rozmowie z "Super Expressem", to nie był ostatni akcent w jego wykonaniu. Dodatkowo pięściarz powiedział, co robi ze swoim wolnym czasem, odkąd przestał już regularnie wchodzić do ringu.

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Pękamy z dumy. Polacy wygrali z Rosją, jesteśmy na autostradzie na Euro, piękny mecz Biało-czerwonych
  2. Kierowco, będziesz bardzo zadowolony. Rewolucyjne zmiany dotyczące prawa jazdy zostały zatwierdzone
Ewa Chodakowska pokazuje swoje wdzięki zupełnie bez ubrań i kpi z Anny Lewandowskiej? Padły ostre oskarżenia (FOTO)Ewa Chodakowska pokazuje swoje wdzięki zupełnie bez ubrań i kpi z Anny Lewandowskiej? Padły ostre oskarżenia (FOTO)Czytaj dalej

Tomasz Adamek nie martwi się o starość

Pięściarz z Żywca początkowo opowiedział nieco o swojej rodzinie, głównie o córce, z której jest niezwykle dumny. Roksana zdała bowiem egzamin medyczny i ukończyła katolicki uniwersytet Caldwell w New Jersey.

- Roksana kocha pomagać ludziom i bardzo dobrze się czuje na polu medycznym. Na tym nie kończy swej edukacji chce zostać Physicians-Practitioners, czyli będzie mogła przyjmować pacjentów jak lekarz. (…) Jestem bardzo dumny z córki – powiedział Tomasz Adamek w "Super Expressie".

Jak się okazuje, 23-letnia córka poszła w ślady mamy, która jest pielęgniarką, zatem pięściarz nie musi obawiać się o opiekę, kiedy już osiągnie słuszny wiek. Dodatkowo 43-latek zdradził, że studia Rokasny były dosyć kosztowne, bowiem pochłaniały rocznie 35 tysięcy dolarów.

Tragiczne wiadomości obiegły media. 22-letni gwiazdor zginął na oczach przyjaciół. Miał przed sobą całe życieTragiczne wiadomości obiegły media. 22-letni gwiazdor zginął na oczach przyjaciół. Miał przed sobą całe życieCzytaj dalej

Góral wejdzie do ringu ostatni raz

Tomasz Adamek w rozmowie z dziennikiem powiedział również, że w przyszłym roku odbędzie się jego pożegnalna walka, ale przy okazji przyznał, że na bokserskiej emeryturze wiedzie mu się całkiem dobrze.

- (…) W przyszłym roku wtedy też odbędzie się moja pożegnalna walka – wyjawił pięściarz z Żywca. (...) - Nie narzekam na nudę, doglądam moich nieruchomości, biegam, gotuje - dodał 43-latek.

Tomasz Adamek w trakcie swojej kariery na zawodowych ringach stoczył 59 walk. Wygrał aż 53 z nich, w tym 31 przez nokaut. Tylko 6 razy musiał uznać wyższość rywala, a 3 pojedynki skończył przed czasem. Był mistrzem świata WBC w wadze półciężkiej oraz IBO, IBF w wadze junior ciężkiej. Jako pierwszy Polak zdobył nagrodę Muhammad Ali Giant Athlete Award za wybitne osiągnięcia sportowe i postawę poza ringiem, a także The Ring championship belt, pas mistrzowski magazynu „The Ring” .

Źródło: Super Express

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Wiceminister znów się wygadał. Zdradził, ile dokładnie będzie wynosić minimalna emerytura i trzynastka
  2. Otworzył auto i aż osłupiał. Dziesiątki tysięcy agresywnych os w pojeździe [wideo]
  3. Wielkie zmiany w świecie skoków narciarskich. Polacy będą musieli się do nich przyzwyczaić
  4. Kamil Stoch ujawnił, że w dzieciństwie przeżył prawdziwy dramat. Zatrważające wyznanie poruszyło fanów
  5. Były reprezentant Polski oburzył tysiące Polaków na Twitterze. Jego słowa wprowadzają w osłupienie
  6. Bezdomny trafił do szpitala. Wkrótce lekarze zorientowali się, że mężczyzna nie jest sam

NOWE ŚLEDZTWO! Aktywista zatrudnił się na największej fermie norek w Polsce!

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News