Tomasz Adamek
TOMASZ RADZIK/East News
Autor Bartosz Goluch - 16 Kwietnia 2020

Tomasz Adamek zawalczy ze Szpilką czy z Najmanem? Pięściarz podjął decyzję

Tomasz Adamek, mimo że podjął decyzję o zakończeniu kariery, otrzymał ostatnio sporo propozycji walk. W szranki z byłym mistrzem świata chcą stanąć Marcin Najman oraz Artur Szpilka. 43-letni pięściarz podjął ostateczną decyzję ws. starcia.

Tomasz Adamek znalazł się na "liście" potencjalnych przeciwników Marcina Najmana. Bokser z Częstochowy umieścił go tam obok Andrzeja Fonfary, Piotra Świerczewskiego i Kasjusza "Don Kasjo" Życińskiego. Chęć stoczenia pojedynku z "Góralem" sygnalizował również Artur Szpilka, który już raz się z nim zmierzył i wygrał na punkty. W rozmowie z "Super Expressem" Adamek odnisł się do ich propozycji.

Piotr Żyła ogłosił, kiedy zakończy karierę. Padła konkretna dataPiotr Żyła ogłosił, kiedy zakończy karierę. Padła konkretna dataCzytaj dalej

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Ekstraklasa szykuje się do powrotu. Jest terminarz i data wznowienia rozgrywek
  2. Polska Agencja Atomistyki wydała komunikat na temat pożaru w Czarnobylu. Dotyczy on naszego kraju

Tomasz Adamek kończy marzenia potencjalnych rywali

"Prawie co tydzień dostaję propozycję walki, widać że Adamek jest jak wino: z wiekiem coraz lepszy" - żartuje "Góral". Następnie słynny pięściarz odniósł się do ewentualnego rewanżu ze Szpilką. "Rewanżu z Arturem nie przewiduję, myślę, że znajdzie innego zawodnika. Ja karierę już zakończyłem. Nie będę po raz kolejny wchodził do tej samej rzeki" - zadeklarował.

Na pytanie o walkę z Marcinem Najmanem Adamek nie był nawet w stanie odpowiedzieć zachowując powagę. "Z kim? Nie znam tego człowieka" - odparł.

Nie żyje młoda gwiazda sportu. Klub uczci jego pamięć, wzruszająca inicjatywaNie żyje młoda gwiazda sportu. Klub uczci jego pamięć, wzruszająca inicjatywaCzytaj dalej

"Góral" na finiszu kariery

Wydaje się więc, że ostatnim rywalem Adamka będzie Przemysław Saleta, z którym stoczy walkę pokazową 11 lipca. Data pojedynku stanęła jednak pod znakiem zapytania z powodu epidemii koronawirusa. W grę wchodzą także plany osobiste pięściarza. "Poza tym, ważą się jeszcze losy wesela mojej córki, które miało odbyć się w lipcu w Polsce. Czekamy na rozwój sytuacji" - mówi "Super Expressowi".

Pojedynek Adamka z Saletą będzie starciem bokserskich emerytów ("Góral ma 43 lata, a Saleta jest o 9 lat starszy). W przeszłości obaj odnosili jednak ogromne sukcesy: Adamek był mistrzem świata trzech federacji w kategorii junior ciężkiej, natomiast jego rywal mistrzem świata w kick-boxingu i mistrzem Europy w boksie.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Tragiczna granica pandemii przekroczona, każdy chciał jej uniknąć. Smutna wiadomość ze świata
  2. Pilna konferencja premiera. Morawiecki powiedział prawdę o stanie polskiej gospodarki
  3. Nie żyje wielka postać włoskiego futbolu. Był przyjacielem Zbigniewa Bońka
  4. Znany trener skoków narciarskich zaginął. Topnieje nadzieja na odnalezienie
  5. Franciszek Smuda tłumaczy się z klęski na Euro. Były selekcjoner wskazał winnych
  6. Grill z rodziną dozwolony, choć z małym "ale". Od mandatu dzieli nas tylko jedna rzecz

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News