Tomasz Adamek
YouTube/To Jest Boks
Autor Wojciech Olszowy - 22 Grudnia 2020

Tomasz Adamek przerywa milczenie w sprawie pożegnalnej walki. Zdradził prawdę kibicom, fani długo czekali

Tomasz Adamek wróci do ringu. Najpierw taką informację podawał Mateusz Borek, a teraz słowa dziennikarza potwierdza sam zawodnik. Bokser zapowiedział już swoją pożegnalną walkę. Nie wiadomo, czy według wcześniejszych ustaleń jego rywalem będzie Dariusz Michalczewski. Sam pomysł jest kuszący dla Adamka.

  • Tomasz Adamek potwierdza doniesienia o jego pożegnalnej walce
  • "Góral" wróci do ringu 18 czerwca 2021 roku
  • Ustalane są ostatnie szczegóły
  • Nie ma jeszcze nazwiska jego przeciwnika

Tomasz Adamek od dłuższego czasu mówił, że chce stoczyć jeszcze jedną, już ostatnią walkę w swojej karierze. Niedawno Mateusz Borek informował, że taka nadejdzie. Te doniesienia okazały się prawdziwe, gdyż potwierdził je bokser. Znamy już datę, dogadywane są ostatnie szczegóły, ale nazwisko rywala wciąż jest nieznane.

Tomasz Adamek wraca do ringu. Kiedy walka?

W niedzielę pojawiły się pierwsze nieoficjalne informacje o powrocie do ringu Tomasza Adamka. Słynny pięściarz od dłuższego czasu oznajmiał, że ponowne założenie rękawic jest jego wielkim marzeniem. Ostatnią walkę stoczył w 2018 roku. W tym roku był bliski stoczenia ostatniego pojedynku, ale te plany pokrzyżowała pandemia koronawirusa. Teraz powrócono do tego pomysłu.

Mateusz Borek informował, że ostatnia walka Tomasza Adamka miałaby odbyć się w czerwcu 2021 roku, a rywalem miałby być inny słynny bokser, Dariusz Michalczewski. "Góral" skomentował te doniesienia w rozmowie z "Super Expressem". Jak się okazuje, część plotek była prawdziwa. Borek trafił, jeśli chodzi o datę, a w przypadku nazwiska przeciwnika jest bliski prawdy.

Pożegnalna walka Tomasza Adamka miałby się odbyć 18 czerwca. Nie ma jeszcze jednak ustaleń, co do jej miejsca. - Na pewno moja walka odbędzie się 18 czerwca na gali, którą będzie organizował Tomasz Babiloński. Rozmawiamy z Zygmuntem Solorzem. Prezes Polsatu kilka tygodni temu odwiedził mnie w New Jersey i złożył konkretną propozycję. Dlatego wracam na ring - zdradził bokser.

Legendarny piłkarz reprezentacji Polski zatrzymany przez policję. Był kompletnie pijany, doprowadził do wypadkuLegendarny piłkarz reprezentacji Polski zatrzymany przez policję. Był kompletnie pijany, doprowadził do wypadkuCzytaj dalej

Dla Adamka byłby to powrót bo dwóch latach. 6 października 2018 przegrał w Chicago w walce z Jarrellem Millerem. Nie chce, żeby jego ostatnia walka była porażką, dlatego tak bardzo chce wrócić do boksowania. Jak mówi w rozmowie z "SE", utrzymuje dobrą kondycję. Regularnie trenuje, gra w koszykówkę i piłkę nożną, a ostatnio jego częstym zajęciem jest tzw. "łopatowanie", czyli odśnieżanie, gdyż w New Jersey, w którym mieszka obficie pada śnieg w ostatnim czasie.

Tomasz Adamek kontra Dariusz Michalczewski. Bokser jest na tak

Mateusz Borek w swojej informacji zawarł nazwisko Michalczewskiego. Dla kibiców walka Adamka z nim byłaby wielkim wydarzeniem. Naprzeciw siebie stanęliby najwybitniejsi pięściarze w historii Polski. Obaj na koncie mają mnóstwo sukcesów. Za pewne nie byłaby to jednak walka obfitująca w fajerwerki i wielkie emocje. Jak sam Adamek mówi, nie zależy mu na tym, żeby "zabijać się w ringu". Przeciwnika wybrać ma telewizja Polsat, a sam bokser nie chce nikogo z wysokiej półki.

- Telewizja Polsat wykłada pieniądze i to ona wybiera mi rywala. Ostateczna decyzja należy jednak do mnie. Na pewno nie będę walczył z nikim z czołówki wagi ciężkiej, bo nie chcę zabijać się w ringu. - mówi Tomasz Adamek. O możliwości walki z Michalczewskim wypowiada się z entuzjazmem i nie zamyka się na taką opcję. - Z Michalczewskim kilka razy spotkaliśmy się i rozmawialiśmy o boksie, ale nigdy ze sobą nie walczyliśmy. Dlatego to mogłoby być ciekawe starcie - oznajmia bokser.

Przypomnijmy, że Tomasz Adamek to mistrz świata federacji IBF oraz IBO w kategorii juniorciężkiej oraz federacji WBC w wadze półciężkiej. Stoczył 59 walk, z których 53 kończył zwycięstwem. Michalczewski zaś ostatnią walkę stoczył w 2005 roku. W sumie na koncie ma ich 50, a wygrał 48 i aż 40 przez nokaut. Zdobył pas mistrza świata federacji IBF, WBO oraz WBA w kategorii półciężkiej.

Artykuły polecane przed redakcję ZeStadionu.pl:

d

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News