Tomasz Gollob
MACIEJ GILLERT/East News
Autor Łukasz Kowalski - 19 Września 2020

Tomasz Gollob - wspaniały sportowiec, wzór dla innych. Smutny koniec kariery

Tomasz Gollob przez lata dostarczał polskim kibicom żużla niesamowitych emocji. W trakcie swojej kariery stał się jednym z najlepszych zawodników w historii, który inspirował i dalej inspiruje kolejne pokolenia żużlowców. Jego postawa w dalszym ciągu jest stawiana za wzór dla młodych zawodników.

Tomasz Gollob, zanim zaczął jazdę na żużlu, trenował piłkę nożną. Występował w dwóch bydgoskich klubach - Polonii i Zawiszy. Karierę żużlowca rozpoczął w 1988 roku w Polonii Bydgoszcz, w której jeździł z drobną przerwą przez 15 lat. Później występował jeszcze w Unibaxie Toruń czy Stali Gorzów. W latach 1995-2013 był uczestnikiem Grand Prix.

To właśnie w gorzowskim klubie osiągnął najlepszy indywidualny sukces w karierze. W 2010 roku został drugim w historii Polski, indywidualnym mistrzem świata. Łącznie na koncie ma niemal 40 różnych tytułów mistrzowskich. To właśnie w Stali Gorzów na swojego następcę namaścił Bartosza Zmarzlika, obecnego mistrza świata.

Jego przygoda ze sportem zakończyła się tragicznie. W 2017 roku podczas treningu motocrossowego doznał nieszczęśliwego wypadku, w wyniku którego doznał uszkodzenia kręgosłupa, przez co wylądował na wózku inwalidzkim. Kolejne terapie i operacje nie przywróciły sprawności legendarnemu zawodnikowi. Obecnie sprawdza się jako ekspert telewizyjny przy okazji kolejnych zawodów.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Nadchodzą kolejne zmiany w segregacji śmieci. System może się zmienić nie do poznania
  2. Wielki sekret Japonii ujawniony. Minister obrony powiedział prawdę. Chodzi o UFO
  3. Zbigniew Boniek nagle wydał pilne oświadczenie. W końcu przerwał milczenie, padły mocne słowa
  4. Waldemar Fornalik odsunięty od drużyny przed meczem el. LE. Trener Piasta Gliwice chory na COVID-19
  5. Ogromny skandal w sporcie. Podawał podopiecznym doping na stacjach benzynowych i w fast foodach
  6. Pamiętacie Mareczka z "Czterdziestolatka"? Nie do wiary, czym się teraz zajmuje

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News