Tomasz Gollob
commons.wikimedia.org/Crash override83/creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0/deed.en/zmiana rozmiaru
Autor Aleksy Kiełbasa - 18 Października 2020

Tomasz Gollob w Galerii Sław. Otrzymał ogromne owacje, lubiliście go?

Tomasz Gollob został wprowadzony do Galerii Sław Żużlowej reprezentacji Polski. Nasz wybitny żużlowiec, który ma na koncie indywidualne m.in. mistrzostwo świata, został uhonorowany w rodzinnej Bydgoszczy na stadionie miejscowej Polonii, przed meczem Polska – Rosja. Były żużlowiec dostał ogromne owacje od publiczności i wystosował również pewien apel.

Tomasz Gollob to legenda polskiego żużla. Bydgoszczanin poza indywidualnym mistrzostwem świata z 2010 roku oraz 6 tytułami z reprezentacją Polski, ma także w swojej kolekcji 6 wicemistrzostw globu (2 indywidualnie i 4 drużynowo) oraz 3 brązowe medale (wszystkie zdobyte indywidualnie).To właśnie wychowanek Polonii Bydgoszcz znacząco przyczynił się do obecności polskiego żużla na salonach. Gollob ponadto zostawał 7 razy drużynowym mistrzem Polski oraz 8-krotnie indywidualnie, a dodatkowo zgromadził także kilkanaście medali srebrnego i brązowego kruszcu. Nic dziwnego, że 49-latka postanowiono wprowadzić do Galerii Sław Żużlowej reprezentacji Polski.

Tomasz Gollob podziękował za wsparcie

Nasz wielki mistrz 23 kwietnia 2017 roku w trakcie treningu motocrossowego w Chełmnie uległ wypadkowi. W wyniku upadku odniósł poważne obrażenia kręgosłupa, doznał stłuczenia klatki piersiowej i płuc. Tomasz Gollob do tej pory porusza się na wózku inwalidzkim, ale cały czas walczy o powrót do pełnego zdrowia. Były żużlowiec podziękował nie tylko bydgoskiej publiczności, ale wszystkim, którzy w najgorszych chwilach przekazywali mu duże wyrazy wsparcia.

- Dziękuję za wsparcie, ono jest mi bardzo potrzebne. Gdy widzę was na stadionach w całej Polsce, daje mi to dużo energii do dalszej walki - wyznał Gollob.

Ponadto były mistrz świata przyznał, że wprowadzenie go do Galerii Sław żużlowej reprezentacji Polski jest dla niego dużym wyróżnieniem i podkreślił radość z tego, iż żużel jest ponad podziałami politycznymi.

- Dziękuję za wsparcie i wyróżnienie. To wielka rzecz dla takiego człowiek jak ja. Wiele chciałem zrobić dla tej dyscypliny sportu. Cieszę się, że żużel jest ponad podziałami politycznymi – powiedział 49-latek.

Zaapelował o modernizację stadionu w Lublinie

Tomasz Gollob przy okazji zaapelował również o modernizację obiektu w Lublinie, gdzie swoje mecze rozgrywka miejscowy Motor. Były mistrz wyraził również nadzieję, że modernizacja stadionu Polonii Bydgoszcz nie zakończy się na przebudowie jednej trybuny, a obejmie także resztę widowni.

- Wierzę, że stadion w Bydgoszczy będzie pięknieć z dnia na dzień. Chciałbym ponadto namówić do budowy pięknego stadionu w Lublinie. Tak, by sport żużlowy piękniał z dnia na dzień – zaznaczył rodowity bydgoszczanin.

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News