Tomasz Hajto
YouTube tvnpl
Autor Piotr Mika - 16 Października 2020

Tomasz Hajto kończy 48 lat. Lubicie komentarz byłego gracza Schalke?

Tomasz Hajto to jedna z bardziej kontrowersyjnych postaci polskiej piłki. Były reprezentant polski, trener a obecnie ekspert i komentator piłkarski znany jest ze swoich często bardzo niefortunnych wypowiedzi. Kilka lat temu tworzył jednak z Mateuszem Borkiem niezapomniany duet komentatorski na antenach Polsatu Sport.

Tomasz Hajto kończy dziś, 16 października 2020, 48 lat. Starsi kibice mogą pamiętać jeszcze początki jego seniorskiej kariery w Hutniku Kraków, gdzie grał w latach 1991-1993. Później środkowy obrońca przeniósł się do Górnika Zabrze, w którym grał przez kolejne cztery lata. Stamtąd przeniósł się z kolei do MSV Duisburg, a w latach 2000-2004 występował w barwach Schalke 04 Gelsenkirchen, co przyniosło mu największą popularność.

W dalszej części kariery Tomasz Hajto grał również w dwóch angielskich klubach, a na koniec wrócił do Polski, gdzie występował w ŁKS-ie i Górniku Zabrze. W latach 1996-2005 występował on również w reprezentacji Polski i zanotował aż 62 występy. Po zakończeniu profesjonalnej kariery postanowił spróbować sił jako trener, jednak jego pobyt w Jagiellonii Białystok a później w GKS-ie Tychy nie były udane. Dużo lepiej natomiast Hajto poradził sobie jako komentator sportowy, pracując u boku Mateusza Borka.

Obecnie Tomasz Hajto pełni rolę głównie eksperta piłkarskiego, jednak kibice zwracają uwagę na częste pomyłki byłego reprezentanta Polski. Wiele osób wypomina mu także, że po spowodowaniu śmiertelnego wypadku samochodowego w 2007 roku Tomasz Hajto poniósł małe konsekwencje. Mimo to wciąż pozostaje on popularną postacią w polskim sporcie i dziennikarstwie sportowym.

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News