Tomasz Hajto
screen youtube.com/tvnpl
Autor Wiadomości Ze Stadionu - 28 Września 2020

Tomasz Hajto - czołowy polski obrońca przełomu wieków. Kibice uwielbali go jako sportowca, teraz cenią jako eksperta

Tomasz Hajto przez lata był jednym z najważniejszych piłkarzy reprezentacji Polski. Jego grę mogli z bliska podziwiać także kibice niemieckiej Bundesligi, w której osiągał największe sukcesy. Hajto na stałe zapisał się w historii polskiego futbolu, a po zakończeniu kariery jest także cenionym ekspertem telewizyjnym.

Tomasz Hajto dał się poznać szerszej publiczności swoimi znakomitymi występami w barwach Hutnika Kraków. Jego gra została dostrzeżona przez największe kluby w Polsce, ale on zdecydował się na przenosiny do Górnika Zabrze, w którym był jedną z czołowych postaci. Po czterech latach gry na Śląsku zgłosił się po niego niemiecki MSV Duisburg.

W klubie z Niemiec szybko wywalczył sobie miejsce w składzie i stał się jedną z najjaśniejszych postaci nie tylko swojej drużyny, ale całej Bundesligi. Największe triumfy święcił w Schalke Gelsenkirchen. W klubie z Zagłębia Ruhry dwukrotnie wygrywał Puchar Niemiec.

Hajto przez lata był podporą reprezentacji Polski. W kadrze występował z sukcesami w latach 1996-2005. Największym sukcesem Biało-Czerwonych z Tomaszem Hajto w składzie był awans na mistrzostwa świata do Korei i Japonii w 2002 roku. Obrońca wystąpił niemal w każdym spotkaniu eliminacyjnym i walnie się przyczynił do tego sukcesu.

Do dziś kibice pamiętają jego świetny występ przeciwko Rosjanom w 1998 roku. Strzelił wtedy 2 bramki i dołożył do tego asystę, a Polacy wygrali 3:1. Po zakończeniu kariery w 2010 roku zajął się szkoleniem piłkarzy, ale bez sukcesów. Obecnie jest cenionym ekspertem telewizyjnym i komentatorem, który towarzyszy Biało-Czerwonym niemal przy każdym spotkaniu.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Wideo - Nietrzeźwy kierowca cysterny doprowadził do gigantycznej eksplozji kilkudziesięciu tysięcy litrów paliwa
  2. Ogromne zmiany w dowodach osobistych dotkną wszystkich Polaków. Nowa technologia zmieni wszystko. Znamy datę
  3. Ile zarobił Jan Błachowicz? Kwota jest porażająca, do końca życia nie będzie musiał pracować
  4. Jerzy Brzęczek z koronawirusem. Wiemy co z najbliższym zgrupowaniem kadry
  5. Mateusz Borek wulgarnie skomentował triumf Błachowicza. Internet płonie po wyczynie Polaka
  6. Pola Raksa gwiazdą “Czterej pancerni i pies”. Tak dzisiaj wygląda gwiazda serialu

OBŁĘDNIE SMACZNE I PROSTE KOTLECIKI Z KURCZAKA - PYCHA

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News