Tomasz Mackiewicz żona
facebook.com/Anna Solska-Mackiewicz
Autor Łukasz Kowalski - 4 Października 2020

Wdowa po Tomaszu Mackiewiczu spełni marzenie męża. Piękny gest, łzy same napływają do oczu

Tomasz Mackiewicz żona realizuje jego dzieło. Anna Solska-Mackiewicz ponad dwa lata temu została wdową, a teraz realizuje jedno z największych, niespełnionych marzeń himalaisty. Wdowa po Tomaszu Mackiewiczu zdecydowała się rozpocząć i wykonać dzieło, które zaplanował jej mąż. Wspaniały gest żony polskiego himalaisty.

Tomasz Mackiewicz żona wciąż pamięta o jego dziedzictwie. Na początku 2018 roku himalaista spełnił jedno ze swoich największych marzeń i zimą zdobył szczyt Nangę Parbat. Razem z Elizabeth Revol z Francji zdobyli ośmiotysięcznik, ale przy schodzeniu utknęli na wysokości ok. 7000 metrów.

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Gdy dowiedzieliśmy się, kim jest wujek Adama Małysza, aż nas zatkało. To prawdziwa legenda polskiego sportu
  2. 32 tys. zł dopłaty. Wystarczy, że masz odpowiedni typ domu
  3. Tragiczne informacje potwierdziły się. Poszukiwany od kilku dni polski piłkarz nie żyje, klub wydał wyciskający łzy komunikat
Tragedia z samego rana, nie żyje trener reprezentacji Polski. Ciężko zachorowałTragedia z samego rana, nie żyje trener reprezentacji Polski. Ciężko zachorowałCzytaj dalej

Tomasz Mackiewicz żona realizuje jego dzieło

Bardzo szybko zorganizowano akcję ratunkową dwójki himalaistów. Francuska himalaistka była w stanie samodzielnie schodzić, jednak stan Polaka był na tyle zły, że w jego przypadku było to niemożliwe. Cierpiał na chorobę wysokogórską, a także ślepotę śnieżną. Oboje musieli liczyć na pomoc.

Ta nadeszła od polskich wspinaczy, którzy w tym samym czasie mieli bazę na K2. Helikopterem na pomoc Mackiewiczowi i Revol przylecieli Adam Bielecki, Denis Urubko, Jarosław Botor i Piotr Tomala. Dwóch pierwszych w rekordowym czasie dotarli do Francuzki i bezpiecznie sprowadzili ją do bazy. Niestety Mackiewicza nie udało się uratować.

Ponad dwa lata po śmierci himalaisty, jego żona Anna Solska-Mackiewicz postanowiła spełnić jego drugie marzenie. Pierwsze spełnił zdobywając Nangę Parbat. Polak chciał doprowadzić bieżącą wodę do małej pakistańskiej wioski Sair. Teraz realizacją tego przedsięwzięcia zajmuje się żona zmarłego himalaisty.

Justyna Żyła upiększa się specjalnie dla swojej nowej miłości? Piotr Żyła będzie wściekły, pokazała zjawiskowe zdjęcia (FOTO)Justyna Żyła upiększa się specjalnie dla swojej nowej miłości? Piotr Żyła będzie wściekły, pokazała zjawiskowe zdjęcia (FOTO)Czytaj dalej

Wspaniały gest żony Tomasza Mackiewicza

- Zimą kobiety przez kilka godzin dziennie chodzą pod górę po wodę zdatną do picia. Zdatną w ich mniemaniu oczywiście, bo dla nas ona byłaby po prostu brudna. To bardzo biedny rejon, a marzeniem Tomka było pomóc tamtejszym mieszkańcom. Zimą woda, która dociera do wioski, zamarza. Trzeba ją transportować po trudnej drodze. Do tej pory szukałyśmy partnerów w Pakistanie i Europie. Znalazły się m.in. niemiecka i francuska organizacja, które finansują projekt oraz lokalni inżynierowie-menadżerowie - tłumaczyła żona Mackiewicza w rozmowie z WP Sportowe Fakty.

-Najtrudniejszy w całej akcji jest transport materiałów pod górę. Wioska jest bowiem położona na wysokości niemal 4000 m n.p.m. Do tego dochodzą trudne warunki pogodowe. W grudniu planujemy zakończyć projekt. Chodzi o to, aby zimą w wiosce Sair płynęła już czysta woda - dodała Anna Solska-Mackiewicz.

- Teraz sposób bycia Tomka chcę oddać w działaniach właśnie powstającej fundacji. Chcę pomnażać jego energię i pomagać innym ludziom dzięki temu, że jego historia zyskała taką popularność. Mnóstwo ludzi pisze do mnie, że Tomek stał się dla nich inspiracją, dzięki której są w stanie realizować swoje plany. Te wiadomości wręcz mnie zachwyciły. Fundacja pomagałaby realizować projekty cechujące się solidarnością z innymi, pomnażaniem wspólnego dobra - wyznała wdowa po Tomaszu Mackiewiczu.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Kolejny wypadek na zakręcie mistrzów. Wideo
  2. W Milionerach gigantyczne emocje. Hubert Urbański aż osłupiał, już wkrótce wszystko się wyjaśni
  3. Poznajecie mężczyznę na zdjęciu? Po latach został jednym z najbardziej znanych polskich sportowców, kochały go miliony
  4. Narzeczona Artura Szpilki oburzyła tysiące Polaków. Zabrała głos nt. pandemii, aż nie wiemy co powiedzieć
  5. Tragiczne informacje potwierdziły się. Poszukiwany od kilku dni polski piłkarz nie żyje, klub wydał wyciskający łzy komunikat
  6. Ewę Talar z serialu "Dom" pokochali nie tylko Polacy. Co dzisiaj słychać u Joanny Pacuły?

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News