Tomasz Majewski
PIOTR PIWOWARSKI/East News
Autor Mateusz Dziubiński - 1 Października 2020

Tomasz Majewski - legenda sportu olimpijskiego, jego występami emocjonowały się miliony Polaków

Tomasz Majewski to bez wątpienia jeden  z najbardziej utytułowanych polskich sportowców XXI wieku. Słynny kulomiot zaliczał się do grona najlepszych zawodników uprawianej przez siebie dyscypliny, a na najważniejszych imprezach nie miał sobie równych. Majewski zdominował rywalizację na podczas igrzysk olimpijskich w Pekinie i Londynie i zapisał się na zawsze w historii Polski.

Tomasz Majewski przez blisko piętnaście lat startów na najważniejszych imprezach sportowych w kraju i zagranicą osiągnął wielkie sukcesy. Mierzący ponad dwa metry zawodnik w czasie swojej najlepszej formy nie miał sobie równych i zdeklasował rywali w walce o kolejne medale.

Majewski najlepiej jest pamiętany jako specjalista od konkursów rozgrywanych podczas najważniejszej sportowej imprezy świata, czyli igrzysk olimpijskich. Choć podczas jego debiutu na olimpiadzie w 2004 roku w Atenach nie udało mu się przebrnąć kwalifikacji, w następnych latach wrócił i pobił wszystkich swoich konkurentów w walce o złoty krążek.

Tomasz Majewski triumfował zarówno w Pekinie w 2008 roku, jak i w Londynie cztery lata później. Dwukrotny mistrz olimpijski może także pochwalić się tytułem mistrza Europy z otwartego stadionu, jak i z hali, a także licznymi medalami mistrzostw świata. Majewski to także trzynastokrotny mistrz Polski na stadionie, oraz siedmiokrotny triumfator rywalizacji w hali. Karierę zakończył w 2016 roku.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Lamborghini na egzaminie na prawo jazdy. Tak się zdaje w Chojnicach
  2. Mieszkańcy USA przecierają oczy ze zdumienia. Jest wielkości dłoni i spadło z nieba
  3. Jerzy Brzęczek skarży się na Roberta Lewandowskiego. "Wszyscy na mnie patrzyli"
  4. Arkadiusz Milik może trafić do finalisty Ligi Mistrzów. Nagły zwrot w sprawie Polaka
  5. Wybrano nowego polityka, który będzie kierował polskim sportem. Kibice aż złapali się za głowy
  6. Urodziła dziecko w wieku 66 lat. Jak matka z córką wyglądają po 15 latach?

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News