Tomasz Majewski
screen - youtube.com/ Olympic
Autor Wiadomości Ze Stadionu - 27 Września 2020

Tomasz Majewski - mistrz olimpijski, który chciał zostać pisarzem. Dziękujemy za wspaniałe emocje

Tomasz Majewski przez lata był jednym z najlepszych lekkoatletów na świecie. Polak święcił triumfy na najważniejszych imprezach sportowych i już na stałe wpisał się do historii sportu. Polski mistrz olimpijski inspirował tysiące zawodników, którzy poszli w jego ślady i już powoli doganiają osiągnięcia swojego idola.

Tomasz Majewski jest jedną z najważniejszych postaci w polskiej lekkoatletyce XXI wieku. Niewiele osób wie, ale początkowo zawodnik nie wiązał swojej przyszłości ze sportem, ale chciał zostać pisarze. Mało tego, jako dziecko unikał w szkole zajęć z wychowania fizycznego. Jednak później całkowicie poświęcił się sportowi.

Już jako junior stał się jednym z najlepszych kulomiotów w Polsce. Pierwsze mistrzostwo Polski seniorów zdobył już w 2002 roku. Łącznie na swoim koncie ma aż 13 tytułów najlepszego kulomiota kraju. W Polsce był niepokonany przez trzynaście lat z rzędu. Swój ostatni medal mistrzostw Polski, tym razem brązowy zdobył w 2016 roku.

Kibice na całym świecie podziwiali jego wyczyny. Aż czterokrotnie reprezentował Polskę podczas igrzysk olimpijskich. Pierwszego startu, w Atenach w 2004 roku nie może zaliczyć do udanych, odpadł już w eliminacjach. Kolejne imprezy, to jednak popis umiejętności i klasy polskiego kulomiota,

Podczas igrzysk w Pekinie w 2008 roku nie miał sobie równych i ze sporą przewagą zdobył złoty medal. Swój wyczyn powtórzył cztery lata później w Londynie, kiedy to o trzy centymetry pokonał Davida Storla. Majewski został pierwszym kulomiotem od 1956 roku i trzecim w historii, który obronił mistrzostwo olimpijskie.

Sukcesy Tomasza Majewskiego spowodowały, że Polscy kibice doczekali się kolejnych światowej klasy kulomiotów. Zarówno Konrad Bukowiecki, jak i Michał Haratyk święcą triumfy na najważniejszych światowych i europejskich imprezach.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Wideo - Nietrzeźwy kierowca cysterny doprowadził do gigantycznej eksplozji kilkudziesięciu tysięcy litrów paliwa
  2. Ogromne zmiany w dowodach osobistych dotkną wszystkich Polaków. Nowa technologia zmieni wszystko. Znamy datę
  3. Robert Lewandowski się wygadał. Ujawnił tajemnicę Bayernu Monachium, wszystko wyszło na jaw
  4. Wielkie zmiany w tegorocznym Turnieju Czterech Skoczni. Jedna z nich wyjątkowo zasmuci polskich kibiców
  5. Aż trudno uwierzyć, czym zajmuje się mama Anny Lewandowskiej. Jest doskonale znana wielu Polakom
  6. Pola Raksa gwiazdą “Czterej pancerni i pies”. Tak dzisiaj wygląda gwiazda serialu

OBŁĘDNIE SMACZNE I PROSTE KOTLECIKI Z KURCZAKA - PYCHA

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News