Tomasz Pilch skoki
Eibner-Pressefoto/EXPA/TAD via www.imago-images.de/Imago Sport a
Autor Łukasz Kowalski - 23 Sierpnia 2020

Fantastyczny występ polskiego skoczka. To on ma być następcą Kamila Stocha, pękamy z dumy

Tomasz Pilch od kilku lat uchodzi za jeden z największych polskich talentów ostatnich lat w skokach narciarskich. Siostrzeniec Adama Małysza zdaniem wielu ma potencjał, by stać się jednym z najlepszych. W ostatnich miesiącach jednak nie prezentował się na miarę oczekiwań. Promyk nadziei pojawił się po konkursach Letniego Grand Prix w Wiśle.

Tomasz Pilch dał sie poznać polskim kibicom skoków narciarskich niemal dwa lata temu Wtedy młody zawodnik należał do ścisłej czołwówki zawodników startujących na zapleczu Pucharu Świata w Pucharze Kontynentalnym. Zdołał wtedy nawet zadebiutować w kadrze A Polaków i zdobyć pierwsze pucharowe punkty.

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Lech Wałęsa wieszczy katastrofę i apeluje. "Jeśli nie posłuchacie starego Wałęsy, to poginiecie wszyscy"
  2. Pilny apel sanepidu, trwają poszukiwania mieszkańców. Proboszcz ma koronawirusa
  3. Pilny apel sanepidu. Trwają poszukiwania pasażerów pociągu, jeden z nich był zakażony
Justyna Żyła zrzuciła ubrania i pokazała ciało tysiącom Polaków na Instagramie. Obok niej gwiazda show TVN (FOTO)Justyna Żyła zrzuciła ubrania i pokazała ciało tysiącom Polaków na Instagramie. Obok niej gwiazda show TVN (FOTO)Czytaj dalej

Tomasz Pilch nawiązuje rywalizację z najlepszymi

Ostatnie dwa sezony w jego wykonaniu nie były jednak już tak znakomite. Młody skoczek ani razu nie wystąpił w Pucharze Świata. Wziął udział jedynie w weekendach otwierających cykl, zarówno rok, jak i dwa lata temu, ale nie zdołał awansować do konkursu. Końcówka poprzedniego sezonu Pucharu Kontynentalnego przyniosła już delikatną poprawę i zawodnik punktował trzy razy z rzędu.

Od piątku w Wiśle trwa jedyny weekend Letniego Grand Prix. W sobotnim konkursie dominowali Polacy, którzy zajęli cztery pierwsze miejsca. Pilch uplasował się tuż za podium ustępując tylko Dawidowi Kubackiemu, Kamilowi Stochowi i Piotrowi Żyle. Po zawodach 19-latek nie krył zadowolenia ze swojego występu.

- Już od pierwszego skoku moje próby były fajne i powtarzalne. Przed drugą serią lekki stresik był, ale powiedziałem sobie, że na spokojnie trzeba skoczyć to, co na treningu. Udało się to powtórzyć - powiedział Pilch w rozmowie z dziennikarzami po sobotni konkursie na skoczni im. Adama Małysza - wujka młodego skoczka.

Adam Małysz wspomina zarażenie COVID-19. Mistrz zdradził, czy wciąż odczuwa jego skutkiAdam Małysz wspomina zarażenie COVID-19. Mistrz zdradził, czy wciąż odczuwa jego skutkiCzytaj dalej

Zmiana podejścia dała pozytywne wyniki w skokach Tomasza Pilcha

Jak stwierdził, konkurs w Wiśle był dla niego także sprawdzianem jego dyspozycji nie tylko fizycznej, ale także psychicznej. Jak zaznaczył, nie zawsze skoki z treningów udaje się zawodnikom przenieść na konkursy. Pilch przyznał, że ze spokojną głową oddawał skoki, co przyniosło bardzo dobre rezultaty.

- To jedna z takich okazji, żeby móc potrenować psychikę, wytrzymałość. Jestem strasznie zadowolony ze skoków. Jeszcze są duże rezerwy. Staram się cały czas pracować nad nimi - powiedział młody reprezentant Polski. To pokazuje, że podczas konkursu podszedłem do tego wszystkiego z głową. Dawno nie miałem takiego luzu. Powiedziałem sobie, że nie skaczę dla nikogo, ale robię to dla siebie i widać, że to przynosi efekty - dodał Pilch, który zdradził, że już na treningach skakał nap tym samym poziomie co liderzy polskiej kadry.

Tomasz Pilch wystąpi w niedzielnym konkursie Letniego Grand Prix jako jeden z siedmiu reprezentantów Polski. Po zawodach będzie się przygotowywał do sezonu zimowego Pucharu Świata, który pod koniec listopada rozpocznie się od zawodów w Wiśle.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Wyjdziesz na grzyby i skończysz z mandatem 500 zł. Brzmi jak żart, ale o wpadkę łatwo
  2. Potężny wybuch w kosmosie trwa już ponad 400 lat. Naukowcy przecierają oczy ze zdumienia
  3. Pilna informacja dotarła do mediów. Nie żyje uwielbiany gwiazdor, walczył o życie w szpitalu
  4. Adam Małysz wpadł na rewelacyjny pomysł. Chodzi o przyszłość polskich skoków, wszystko wyszło na jaw
  5. Piotr Żyła dorwał się do mikrofonu i się zaczęło. Rozbroił wszystkich swoimi słowami, wszystko poszło do telewizji
  6. Wideo - Przerażający wypadek. Ciężarówka z impetem wjechała w samochody osobowe

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News