Tomasz Smokowski
Instagram Tomasz Smokowski
Autor Mateusz Dziubiński - 30 Października 2020

Tomasz Smokowski ostro o Jarosławie Kaczyńskim. Mocne słowa przed tysiącami Polaków, "że Ci nie wstyd" (FOTO)

Tomasz Smokowski jest kolejnym znanym Polakiem, który postanowił zabrać głos w sprawie, którą od kilku dni żyje cały kraj. Mowa oczywiście o decyzję Trybunału Konstytucyjnego, który zaostrzył przepisy aborcyjne. Słynny dziennikarz postanowił opublikować w mediach społecznościowych wpis, w którym skrytykował przewodniczącego partii rządzącej Jarosława Kaczyńskiego. 

Tomasz Smokowski opublikował na swoim profilu w serwisie Instagram szczery wpis, w którym skrytykował działania partii rządzącej i jej przewodniczącego Jarosława Kaczyńskiego. Wypowiedź dziennikarza ma związek z decyzją Trybunału Konstytucyjnego o zaostrzeniu przepisów dotyczących aborcji.

Największa gwiazda reprezentacji Polski ma koronawirusa. Media potwierdzają, co z następnymi meczami?Największa gwiazda reprezentacji Polski ma koronawirusa. Media potwierdzają, co z następnymi meczami?Czytaj dalej

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Grzegorz Krychowiak był o krok od legendarnego klubu. Mógł trafić tam już latem, zabrakło naprawdę niewiele
  2. Wiadomość z ostatniej chwili. 4 osoby zginęły na miejscu, 2 kolejne walczą o zdrowie i życie
  3. Polsat przekazał tragiczną wiadomość. Nie żyje Stanisław Gazda, gwiazdor miał 82 lata


Tomasz Smokowski nie zgadza się z decyzją Trybunału Konstytucyjnego

Od kilku dni na ulicach miast w całej Polsce trwają protesty w związku z decyzją Trybunału Konstytucyjnego, który zdecydował, że aborcja eugeniczna jest niezgodna z konstytucją RP. Decyzja wywołała zdecydowany sprzeciw wśród milionów Polaków.

Swoje poparcie dla kobiet, które protestują od kilku dni, wyraziło wielu znanych Polaków. Słowa poparcia przesłały m.in. Justyna Kowalczyk, Anna Lewandowska i Agnieszka Radwańska. Znaleźli się jednak i zwolennicy kontrowersyjnej decyzji TK.

Swoją aprobatę dla zaostrzenia przepisów aborcyjnych wyrazili choćby Marcin Najman i Zofia Klepacka. Oboje później musieli zmierzyć się z ogromną krytyką ze strony rodaków. Głosy ludzi, którzy popierali postawę zawodnika MMA i windsurferki niknęły w natłoku znacznie większej liczby ich krytyków.

Teraz kolejny doskonale znany Polakom człowiek związany od lat ze sportem postanowił powiedzieć, co myśli o decyzji Trybunału Konstytucyjnego, a także działań partii rządzącej. Popularny dziennikarz Tomasz Smokowski opublikował długi wpis na swoim Instagramie.

Polsat przekazał tragiczną wiadomość. Nie żyje Stanisław Gazda, gwiazdor miał 82 lataPolsat przekazał tragiczną wiadomość. Nie żyje Stanisław Gazda, gwiazdor miał 82 lataCzytaj dalej


Dziennikarz zwrócił się do Jarosława Kaczyńskiego

We wpisie, jaki pojawił się na profilu Tomasza Smokowskiego, zwrócił się on przede wszystkim do Jarosława Kaczyńskiego. Przewodniczący Prawa i Sprawiedliwości w ostatnich dniach apelował, by w odpowiedzi na protesty bronić wiary i kościołów, które w kilku przypadkach stały się celem ataków.

Dziennikarz i współtwórca Kanału Sportowego zdecydowanie nie zgadza się z polityką uprawianą przez szefa PiS, czemu dał upust właśnie we wpisie, który pojawił się w czwartek na jego profilu w serwisie Instagram.

- Że też ci nie wstyd Jarek... Ty to masz „talent”. Zamiast główkować jak w tak trudnym momencie ratować naszą konającą służbę zdrowia i dogorywające biznesy, to jednym ruchem, sprawiłeś, że tysiące ludzi stoi na ulicach. - rozpoczął Smokowski.

- Wiem, wiem, to nie ty. To niezależny Trybunał Konstytucyjny. I żadnej autorefleksji. Jak zwykle: winni wszyscy wokół, tylko nie ty... A przy okazji, starą, sprawdzoną metodą przykręci się śrubę obywatelom przepychając kilka ustaw, w nadziei, że nikt tematu nie podejmie, bo są ważniejsze tematy. Złe karty wybrałeś do grania, Jarek, - brzmiała dalsza część wpisu dziennikarza. Tomasz Smokowski zapewnił też kobiety o swoim wsparciu.

- kobiety... #strajkkobiet Jestem z Wami Dziewczyny. No Woman No Kraj! NIGDY NIE BĘDZIECIE SZŁY SAME! - napisał. Pod swoim wpisem poświęcił także kilka słów zwolennikom decyzji Trybunału Konstytucyjnego i w pokojowym tonie poprosił, by darowali oni sobie komentowanie jego postu i próby zmiany światopoglądu innych.

Tomasz Smokowski

Źródło: Instagram

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Karetka próbowała przejechać podczas Strajku Kobiet. Niebywała reakcja tłumu, wszyscy zaskoczeni
  2. Naukowcy odkryli niesamowitą planetę. “Druga Ziemia” przemierza samotnie kosmos
  3. Grzegorz Krychowiak był o krok od legendarnego klubu. Mógł trafić tam już latem, zabrakło naprawdę niewiele
  4. Ciężka sytuacja Lecha Poznań. Najwięksi rywale bezlitośni, awans z grupy niemożliwy?
  5. Klasyk w Pucharze Polski odwołany. Kibice nie kryją rozczarowania
  6. Wjechał w tłum demonstrantów i wysiadł z kijem bejsbolowym
  7. Zaskakująca reakcja IKEA na strajk kobiet. Klienci są oburzeni

Test maseczek ochronnych - który rodzaj jest najskuteczniejszy?

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News