Tour de Pologne
SZYMON GRUCHALSKI/AFP/East News
Autor Mateusz Dziubiński - 13 Sierpnia 2020

Pierwsze zdjęcie Fabio Jakobsena po fatalnej kraksie na Tour de Pologne. Lekarze mówią o cudzie (FOTO)

Tour de Pologne 2020 przeszedł już do historii. W tym roku ważniejsze niż to, co działo się na trasie wyścigu, były informacje ze szpitala w Sosnowcu, do którego trafił kolarz Fabio Jakobsen. Holender uległ ciężkiemu wypadkowi na trasie pierwszego etapu i znajdował się w stanie krytycznym. Na szczęście zawodnik czuje się lepiej i wrócił już do ojczyzny. W mediach pojawiło się pierwsze zdjęcie Jakobsena po wypadku.

Tour de Pologne dobiegło końca już kilka dni temu, jednak kibice kolarstwa wciąż nasłuchiwali informacji z nim związanych. Chodziło oczywiście o wiadomości na temat stanu zdrowia Fabio Jakobsena, który uległ ciężkiemu wypadkowi na trasie wyścigu. Do sieci trafiło pierwsze zdjęcie Holendra po feralnym wypadku.

Miss Polski i jej chłopak pod kocem, obok Justyna Żyła. Internauci nie zostawili na niej suchej nitki (FOTO)Miss Polski i jej chłopak pod kocem, obok Justyna Żyła. Internauci nie zostawili na niej suchej nitki (FOTO)Czytaj dalej

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Znany polityk twierdzi, że jest spokrewniony z Robertem Lewandowskim. Nikt nawet nie zdawał sobie sprawy, oniemieliśmy
  2. Zamykają nowe miejsca nad morzem. Klamka zapadła


Tour de Pologne 2020 w cieniu tragicznego wypadku

Najważniejszy wyścig kolarski w Polsce w tym roku odbywał się w wyjątkowo smutnej atmosferze. Wszyscy martwili się o stan zdrowia holenderskiego kolarza Fabio Jakobsena, który uległ poważnemu wypadkowi już na pierwszym etapie. Jakobsen na finiszu odcinka ze Stadionu Śląskiego do Katowic walczył o zwycięstwo z rodakiem Dylanem Groenewegenem, który spowodował jego upadek.

Groenewegen zepchnął rywala na barierki okalające trasę wyścigu. Jakobsen z ogromnym impetem uderzył w owe barierki i doznał poważnych obrażeń twarzoczaszki. Zawodnika przewieziono do szpitala w Sosnowcu, gdzie przeszedł skomplikowaną operację, a jego stan określano jako ciężki. Na szczęście życiu Holendra nie zagraża już niebezpieczeństwo i opuścił on polski szpital.

Mateusz Borek w nowej stacji? Znany komentator zamieścił wiele mówiące zdjęcie (FOTO)Mateusz Borek w nowej stacji? Znany komentator zamieścił wiele mówiące zdjęcie (FOTO)Czytaj dalej


Fabio Jakobsen opuścił szpital i wrócił do ojczyzny

- Myślę, że pierwszy etap leczenia został zakończony sukcesem. Dalsze etapy będą już w Holandii. Jest zadowolony z leczenia u nas - powiedziała w rozmowie z telewizją Polsat kierownik oddziału intensywnej terapii w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym im. św. Barbary w Sosnowcu Dorota Duda-Dyczkowska. Fabio Jakobsen, powrócił już do ojczyzny, gdzie podda się dalszemu leczeniu.

- Mam nadzieję, że dalsza część rehabilitacji przebiegnie prawidłowo. Najtrudniejsze było uporanie się z możliwością infekcji. To był potężny uraz twarzoczaszki, były otwarte rany. Czekają go jeszcze zabiegi rekonstrukcyjne twarzoczaszki - dodała Dorota Duda-Dyczkowska.

Kolarz czuje się lepiej i był nawet w stanie o własnych siłach wsiąść do samolotu, który przetransportował go do Holandii. Moment ten udało się uchwycić jednemu z fotografów, dzięki czemu otrzymaliśmy pierwszą fotografię Fabio Jakobsena od czasu wypadku.

- Wszyscy widzieli, jak ciężki to był wypadek. Gdy widzisz Fabio, który może wstać i nie ma żadnego urazu w dolnej części ciała, to spokojnie możesz powiedzieć: To cud! - powiedział w rozmowie z portalem bt.dk lekarz teamu Jakobsena, Deceuninck- Quickstep. Holendrowi życzymy szybkiego powrotu do zdrowia!

Źródło: Sport.pl

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Powstanie nowy fundusz dla wczasowiczów. Dostaną pieniądze za odwołaną wycieczkę
  2. Gigantyczna królowa szerszeni sama buduje gniazdo. Niesamowite nagranie
  3. Znany polski bramkarz oświadczył się prawdziwej piękności. Jej odważne zdjęcia rozpalą każdego (FOTO)
  4. Nie żyje wybitny polski olimpijczyk. Zdobył mnóstwo medali, był jedną z legend
  5. Tomasz Hajto po raz kolejny zbłaźnił się na wizji. Tym razem przekroczył już wszelkie granice absurdu (WIDEO)
  6. Dramatyczne nagranie - Trzech motocyklistów zabitych przez linę holowniczą

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News