Tour de Pologne
Fotoreporter Sirotti Stefano/Imago Sport and News/East News
Autor Aleksy Kiełbasa - 5 Sierpnia 2020

W dobie epidemii wzrok całego kraju skieruje się na Śląsk. Startuje Tour de Pologne 2020 w gwiazdorskiej obsadzie

Już dziś startuje Tour de Pologne 2020! Pomimo pandemii oraz 152 przypadków koronawirusa na Śląsku w trakcie ostatniej doby, kolarze ruszą w trasę ze Stadionu Śląskiego w Chorzowie. Tegoroczna edycja będzie 77. odsłoną najsłynniejszego wyścigu kolarskiego w Polsce. Zawody odbędą się bez udziału kibiców, będą obowiązywały regulacje dotyczące bezpieczeństwa sanitarnego, a sama trasa została nieco skrócona.

Pierwotnie Tour de Pologne 2020 miał wystartować w Warszawie, ale koronawirus wyrzucił wszystkie te plany do kosza. Planować trzeba było od początku. Ostatecznie wyścig ruszy dziś o 13:45 ze Stadionu Śląskiego. Niestety, ale jeśli chodzi o całą otoczkę, to nie będzie nam dane zobaczyć tłumów kibiców ustawionych po obu stronach trasy. Zadecydowały względy bezpieczeństwa oraz ostatnie rekordy zakażeń. Jacyś fani prawdopodobnie i tak pojawią się w pewnych miejscach wokół tras, dlatego organizatorzy proszą o zachowanie wszelkich środków ostrożności.

- Będziemy prosili fanów, żeby nie podchodzili zbyt blisko barierek podczas wyścigu i unikali zgromadzeń. Zawodnicy nie czuliby się komfortowo, gdyby kibice podchodzili do nich, robili sobie z nimi zdjęcia i ich poklepywali po plecach. Drużyny mówią tak: zapewniamy wam show, ale w tych trudnych czasach ograniczmy kontakt do minimum i śledźcie nas w mediach. Dlatego zdecydowaliśmy, że odjedziemy wyścig bez kibiców – apeluje na łamach WP Sportowe Fakty, Czesław Lang – dyrektor wyścigu.

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Marta Linkiewicz odkryła całe ciało i pokazała je na Instagramie. Zdjęcie tylko dla dorosłych (FOTO)
  2. Byli na wakacjach nad polskim morzem. Wrócili do domu i zaczęli zarażać wirusem

Tour de Pologne 2020 pojedzie przez województwa z wysoką liczbą zakażeń

Tegoroczny 77. edycja Tour de Pologne pojedzie m.in. przez Śląsk i Małopolskę. Niestety, w tych dwóch województwach w ostatnich dniach odnotowuje się najwyższe liczby zakażeń. Jednak organizatorzy są pewni, iż bezpieczeństwo zawodników będzie na najwyższym poziomie. Środowa rywalizacja to płaski etap z Chorzowa do Katowic liczący 195,8 km. Rywalizacja rozpocznie się o 13:45, a zakończy około 18:30 w Katowicach.

We czwartek peleton ruszy z Opola i pojedzie do Zabrza, w piątek zawodnicy wystartują w Wadowicach, aby zakończyć etap w Bielsku-Białej, a w sobotą rywalizacja będzie toczyła się wokół Bukowiny Tatrzańskiej. Walka o końcowy tryumf odbędzie się w niedzielę, a kolarze przejadą z Zakopanego do Krakowa.

Marcin Najman bezlitośnie o pięknej polskiej bokserce. Marcin Najman bezlitośnie o pięknej polskiej bokserce. "Frajerstwo, dramat i hańba"Czytaj dalej

Na trasie nie zabraknie gwiazd

Tour de Pologne w tym roku jest pierwszym etapem World Tour (tzw. Ligi Mistrzów w kolarstwie). Jeśli wszystko zostanie przeprowadzone bezpiecznie i sytuacja w innych krajach pozwoli rozegrać kolejne części tego cyklu, to kolarze powinni pojawić tego lata na Tour de France, Giro d'Italia oraz Vuelta a Espana. W Polsce pojadą wielkie nazwiska światowego kolarstwa. Na trasie zobaczymy m.in. tryumfatora Giro d'Italia w 2019 roku Richarda Carapaza i dwukrotnego mistrz świata w jeździe indywidualnej na czas z 2018 i 2019 roku Rohana Dennisa. Jeśli chodzi o Polaków, to na starcie pojawi się przede wszystkim Rafał Majka, zwycięzca Toure de Pologne z 2014 roku.

- Jestem podekscytowany startem w Tour de Pologne, bo World Tour na polskich drogach to zawsze wspaniałe doświadczenie. Mamy silny skład z kilkoma kandydatami do walki o klasyfikację generalną i sprinterem Pascalem Ackermannem – mówi Majka dla WP Sporotwych Faktów.


Transmisje z tegorocznego Tour de Pologne przeprowadzą TVP1 oraz Eurosport. Dziś linie startu zawodnicy przekroczą o 13:45.

Źródło: WP Sportowe Fakty

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Sąsiad Polski z przerażeniem patrzy na sytuację nad Wisłą. Rozważają decyzję o przymusowej kwarantannie dla Polaków
  2. Pałac wybudowany na ogromnej skale z magmy. Sigiriya robi niesamowite wrażenie
  3. Wielu Polaków w żałobie. Potwierdziły się druzgocące informacje, nie żyje legenda polskiego sportu
  4. Artur Boruc wprawił kibiców w osłupienie w centrum Warszawy. Został przyłapany, nie pozbył się nałogu
  5. Cristiano Ronaldo myślał o odejściu z Juventusu. Był poirytowany poziomem kolegów
  6. Kierowco, miej się na baczności. To w tych miejscach policja łapie na potęge

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News