Tour de Pologne Amatorów
facebook.com/pg/tourdepologneamatorow
Autor Aleksy Kiełbasa - 28 Maja 2020

Tour de Pologne Amatorów na ostatniej prostej!

Jeśli ktoś nie miał okazji wziąć udziału, lub po prostu pooglądać Tour de Pologne Amatorów, to ma na to ostatnią szansę. Ostatni etap tego wydarzenia zostanie rozegrany w sobotę, a na starcie ponownie zobaczymy wiele gwiazd, może znów nie tylko z Polski.

Tour de Pologne Amatorów wystartowało wraz początkiem maja. Patronem medialnym imprezy jest PKN Orlen i właśnie dzięki temu na starcie można zobaczyć wielu członków Orlen Teamu. W zawodach może wziąć udział każdy. Do zabawy może dołączyć każdy pasjonat kolarstwa. Wystarczy, że posiada rower oraz tzw. smart trenażera, aktywne konto w aplikacji Zwift, w której środowisku realizowany jest wyścig. Rekordową liczbę uczestników jak do tej pory przyciągnął trzeci etap, kiedy to wystartowało aż 883 zawodników.

Poważny wypadek polskiego gwiazdora. Luksusowe auto trafi na złom, znamy stan zdrowia piłkarza (FOTO)Poważny wypadek polskiego gwiazdora. Luksusowe auto trafi na złom, znamy stan zdrowia piłkarza (FOTO)Czytaj dalej

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Nie żyje trzykrotny mistrz olimpijski. Legenda przegrała z długą i ciężką chorobą
  2. Wideo-Dantejskie sceny na skrzyżowaniu. 18-latek bez uprawnień spowodował tragiczny karambol

Tour de Pologne Amatorów: gwiazdy na starcie

Od początku to rywalizacji przystąpiły znane nazwiska ze świata sportu. Bezkonkurencyjny jeśli chodzi o VIP-ów jest Robert Kubica. Rezerwowy kierowca Alfy Romeo Racing Orlen, jest znany ze swojego ogromnego zamiłowania do kolarstwa. Polak zabiera ze sobą na weekendy Formuły 1 rower, który mieści się w walizce. Wówczas, gdy jest do tego sposobność, rusza swoim jednośladem na tor. W trakcie trzeciego etapu Tour de Pologne Amatorów, Kubica wygrał z przewagą ponad pięciu minut nad drugim Bartoszem Zmarzlikiem, wybitnym żużlowcem.

Zmarzlik z pewnością straciłby nieco mniej do Roberta Kubicy, gdyby nie „defekt” w trakcie wyścigu. Wszystko przez internet, z którym Bartosz miał problemy. Przed ostatnim weekendem wydawało się, że polski żużlowiec będzie miał szansę powalczyć z Kubicą, ale po tym zdarzeniu trudno przypuszczać, aby tak zafascynowany kolarstwem kierowca DTM wypuścił zwycięstwo ze swoich rąk. Poza Kubicą i Zmarzlikiem ze znanych postaci sportu w Polsce pojawili się m.in. Anita Włodarczyk, Wojciech Pszczolarski, Kuba Przygoński, Remek Olszewski , Patrycja Bereznowska, Mateusz Rudyk, Rafał Sarnecki, Krzysztof Maksel oraz Patryk Rajkowski.

Adam Małysz otrzymał medal. Wyróżnienie ma związek z jego religiąAdam Małysz otrzymał medal. Wyróżnienie ma związek z jego religiąCzytaj dalej

Szachy podczas jazdy

Po trzecim etapie Tour de Pologne Amatorów, w sieci zawrzało dzięki osobom Erica Diera oraz Jana Vertonghena. W trakcie zmagań wyświetliło się nazwisko Diera, jako jednego z uczestników. Trwały spekulacje, czy to faktycznie piłkarz Tottenhamu Hotspur bierze udział w wyścigu, czy ktoś po prostu nadał sobie taki nick. Ekipa Eurosportu rozwiała wszelkie wątpliwości. Rzeczywiście piłkarz uczestniczył w zabawie i zajął ostatecznie 602 miejsce.

To jednak nie wszystko. Jak się okazało w zabawie brał udział także jego klubowy kolega Jan Vertonghen, który zajął 542 pozycję. To właśnie on namówił Diera do startu w Tour de Pologne Amatorów, ponieważ Belg pasjonuje się kolarstwem. Mało tego. Jak dowiedziała się ekipa Eurosportu, obaj panowie w trakcie jazdy grali dodatkowo w szachy!

- Akurat grałem w szachy z Janem i jeździliśmy na rowerze, korzystając z aplikacji zwanej Zwift. On jest zafascynowany kolarstwem i próbuje mnie w to wciągnąć. Dalej nie lubię oglądać kolarstwa, ale podoba mi się jazda na rowerze. Świetnie się bawiliśmy – przyznał pomocnik londyńczyków.

Toure de Polonge Amatorów: ostatni etap

W rywalizacji VIP-ów bezsprzecznie prowadzi Robert Kubica. Poza tym zawodnicy startują jeszcze w kategoriach amatorów mężczyzn, pań oraz kolarzy zawodowych. W wyścigu tych pierwszych prowadzi użytkownik „Stu Król WPKiW”, spośród pań najlepsza jest Kinga Zielińska, natomiast wśród kolarzy na czele znajduje się Patryk Stosz.

Ostatni, czwarty etap odbędzie się 30 maja, na wirtualnej trasie ORLEN e-Tour de Pologne Amatorów. Wyścig tym razem odbędzie się w okolicach Londynu. Początek o godz. 10.45, transmisja w Eurosporcie 1 i usłudze Eurosport Player. Szczegóły dotyczące startu znajdują się na stronie www.tourdepologneamatorow.pl .

Źródła: sport.se.pl, eurposport.tvn24.pl

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Wykryli 101 niezidentyfikowanych obiektów latających. Wyznanie Francji
  2. Czarna wizja jasnowidza Jackowskiego. Zacznie się nagle, wszystkich nas zaskoczy
  3. Anna Lewandowska pokazała, jak wygląda jej brzuch po porodzie. Wymowny wpis trenerki (FOTO)
  4. Ten mecz pamięta każdy polski kibic. Nasz zawodnik został absolutnym bohaterem finału (WIDEO)
  5. Bokser bestialsko zamordował swoją partnerkę. Szczegóły zbrodni są zatrważające
  6. Pięciu producentów samochodów wydłuża gwarancję. Twoje auto też może być objęte programem

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News