Transfer Raków
Facebook PKO Ekstraklasa
Autor Łukasz Kowalski - 5 Grudnia 2020

Młody Polak z Ekstraklasy kuszony przez włoski klub. Wpłynęła oferta, szykuje się wielki transfer

Transfer młodego zawodnika Rakowa Częstochowa może być jednym z największych hitów zbliżającego się okna. Media podają, że wielkie zainteresowanie wzbudza Kamil Piątkowski. 20-letni zawodnik już latem miał propozycję odejścia do Udinese za 3 miliony euro. Teraz młodzieżowy reprezentant Polski jest jedną z czołowych postaci lidera Ekstraklasy i jeszcze wyższe oferty są tylko kwestią czasu.

  • Transfer Kamila Piątkowskiego za granicę wydaje się przesądzony
  • Raków Częstochowa już latem otrzymał za 20-latka propozycję opiewającą na 3 miliony euro
  • Zainteresowane sprowadzeniem młodzieżowego reprezentanta Polski są kluby z Włoch, Anglii, Belgii czy Holandii

Transfer Kamila Piątkowskiego może być jednym z hitów zimowego okna. 20-latek od dłuższego czasu zbiera doświadczenie w Rakowie Częstochowa, a jego dobra gra sprawiły, że już latem ustawiała się po niego kolejka chętnych.

Teksty wybrane dla Ciebie:

Marcin Najman ustawiał swoje walki? Przemysław Saleta pokazał dowodyMarcin Najman ustawiał swoje walki? Przemysław Saleta pokazał dowodyCzytaj dalej

Transfer młodego Polaka do Włoch już zimą?

W tym sezonie Marek Papszun nie wyobraża sobie swojej defensywy bez Piątkowskiego. 20-latek w tym sezonie gra w każdym meczu Ekstraklasy od deski do deski. Do tego został podstawowym zawodnikiem reprezentacji Polski do lat 21. W młodzieżowej kadrze Biało-Czerwonych rozgrał cztery spotkania.

Już latem Piątkowski wzbudzał wielkie zainteresowanie zachodnich klubów. Raków Częstochowa mógł sprzedać swojego młodzieżowca do włoskiego Udinese za 3 miliony euro. Do transakcji jednak nie doszło, a klub liczy, że za swojego utalentowanego zawodnika otrzyma jeszcze więcej. Tak wynika z informacji "Przeglądu Sportowego".

- Była jedna kość niezgody. Chodziło o wpisanie do umowy transferowej procentu, który trafiłby do nas przy kolejnej zmianie klubu. Nie jesteśmy w takiej sytuacji, żeby sprzedawać naszych zawodników za wszelką cenę - powiedział właściciel Rakowa Michał Świerczewski, cytowany przez "PS".

- Kamil może się u nas jeszcze rozwinąć, bo regularnie gra i cały czas robi postępy. Uważam, że w przyszłości możemy dostać za niego korzystniejszą propozycję - dodaje Świerczewski.

Derby wstydu w Krakowie. Skandaliczne zachowanie prezesa Cracovii, aż trudno w to uwierzyćDerby wstydu w Krakowie. Skandaliczne zachowanie prezesa Cracovii, aż trudno w to uwierzyćCzytaj dalej

Rekordowe pieniądze za 20-latka

Dziennikarze "Przeglądu" informują, że Piątkowski może liczyć na oferty nie tylko z Włoch. 20-latek znalazł się na celowniku zespołów z Belgii, Holandii czy Anglii. W tym ostatnim przypadku nie chodzi o kluby z Premier League, a z Championschip. "Przegląd Sportowy" twierdzi, że zimą do klubu mają spłynąć jeszcze wyższe oferty. Transferu nie można wykluczyć, ale obecnie Raków jest liderem Ekstraklasy i może chcieć zachować zawodnika do końca obecnego sezonu.

Ten ostatni kierunek w ostatnim czasie jest coraz popularniejszy wśród młodych polskich zawodników. Na zapleczu Premier League występują Kamil Jóźwiak i Krystian Bielik (obaj Derby County) oraz Przemysław Płacheta (Norwich City). Do tego w Barnsley występuje Michał Helik, a barw FC Millwall broni Bartosz Białkowski.

Jednym z największych atutów Piątkowskiego jest jego uniwersalność. Może z powodzeniem występować na środku obrony, jak i na boku. Do tego dzięki grze u trenera Papszuna doskonale odnajduje się w systemie gry z czterema i trzema obrońcami.

Niemal pewne jest, że Piątkowski pobije rekord transferowy Rakowa Częstochowa. Transfermarkt podaje, że obecnie najdrożej wytransferowanym piłkarzem z klubu jest Felicio Brown Forbes, który latem tego roku zamienił Częstochowę na Wisłę Kraków za 100 tysięcy euro.

Sam Piątkowski na razie jest wyceniany przez ten sam portal na 350 tysięcy euro. Kolejną okazję do pokazania się z dobrej strony przed skautami będzie miał w sobotę. We Wrocławiu jego Raków zagra ze Śląskiem.

Zobacz także w naszych serwisach:

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News