Transfery Ekstraklasa
Instagram - Lechia Gdańsk
Autor Piotr Bernaciak - 3 Lutego 2020

Wstydliwa statystyka Ekstraklasy. Piłkarski trzeci świat

Transfery w Ekstraklasie muszą robić wrażenie. Wszystko przez to, że ligę opuścili zawodnicy z samej czołówki, którzy sprawiali, że była ona interesująca. Dla naszych rozgrywek nie są to najlepsze dni.

Transfery w naszej lidze w tym oknie transferowym były naprawdę emocjonujące. Niestety, bywało przede wszystkim tak, że do Ekstraklasy nie przychodziło zbyt wielu zawodników grających na wysokim poziomie, lecz zazwyczaj to właśnie wyróżniający się piłkarze opuszczali nasze rozgrywki. W tym roku mamy do czynienia z wyjątkowym okresem odejść gwiazd Ekstraklasy.

Jeszcze nigdy nie zdarzyło się, by Polskę opuściła tak wielka liczba zawodników, którzy sprawiali, że Ekstraklasa była interesująca. Najnowsze zestawienie dodatkowo pokazuje, że Polska wyróżnia się na tle całego świata. Niektórzy twierdzą nawet, że nasze rozgrywki to prawdziwy "trzeci świat" w porównaniu do innych najlepszych lig Starego Kontynentu.

Nie żyje były wybitny reprezentant Polski i uczestnik Euro. Był prawdziwą legendą, kibice go kochaliNie żyje były wybitny reprezentant Polski i uczestnik Euro. Był prawdziwą legendą, kibice go kochaliCzytaj dalej

Transfery zawodników opuszczających ligę są coraz częstsze

Transfery gotówkowe w tym oknie transferowym w Ekstraklasie pozwalają naszym klubom zarobić. Jak się dowiadujemy, nasze kluby zarobiły zimą łącznie na sprzedaży swoich zawodników aż 20 milionów euro, jednak łączne wydatki na zawodników wyniosły... nieco ponad milion euro. Statystyka ta wygląda naprawdę żenująco i pokazuje, w jak trudnej sytuacji jesteśmy.

Niektórzy zaczęli twierdzić, że Polska należy do krajów trzeciego świata w porównaniu z innymi ligami, które co prawda również mnóstwo zarabiają na swoich talentach, jednak również niemało wydają. Tymczasem włodarze naszych klubów wykazują się słabym poruszaniem na rynku transferowym, narażając kibiców na pośmiewisko, a swoje drużyny na słabsze wyniki.

Transfery przychodzące kosztowały zaledwie milion euro

Wygląda na to, że kluby zamierzają jedynie zarabiać, a niekoniecznie wydawać, co może przynieść opłakane rezultaty dla poziomu naszej ligi. Ten jak wiadomo nie jest zbyt wysoki, dlatego możemy spodziewać się sporych problemów.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Neymar dostał najgłupszą kartkę w historii futbolu. Powód całkowicie niezrozumiały
  2. Niesamowity wyczyn Cristiano Ronaldo. Powtórzył legendarne osiągnięcie, co za zawodnik
  3. Puchar Świata. Jest nowa klasyfikacja generalna. Polacy bardzo wysoko
  4. Nowy rekord Polski w skokach narciarskich. Niesamowity skok, ręce składają się do oklasków
  5. Michal Doleżal ogłosił skład Polaków na turniej w Willingen. Spora niespodzianka
  6. Ogromne pieniądze dla Dawida Kubackiego. Dobra forma pozwoliła zarobić mu fortunę, przecieramy oczy ze zdumienia

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News