Reprezentacja
Instagram/Łukasz Fabiański
Autor - 5 Lutego 2020

Reprezentant Polski mógł trafić do legendarnego klubu. "Szukaliśmy jak najlepszych piłkarzy"

Transfery w zimowym oknie były interesujące również ze względu na Polaków, którzy zmienili drużyny. Głównie spekulowano o tym, gdzie może odejść Krzysztof Piątek. Jak się okazuje, do legendarnego zespołu mógł trafić jeszcze inny reprezentant naszego kraju.

Transfery reprezentantów Polski zawsze wywołują wielką dyskusję. Zwłaszcza przed ważnymi turniejami, takimi jak Euro 2020. Zawsze istnieje przecież zagrożenie, że piłkarz nie zaaklimatyzuje się lub będzie odstawał w nowej drużynie, przez co jego forma spadnie, co też będzie działało na niekorzyść kadry.

Krzysztof Piątek strzela po raz pierwszy w Niemczech. Zobacz trafienie Polaka (Wideo)Krzysztof Piątek strzela po raz pierwszy w Niemczech. Zobacz trafienie Polaka (Wideo)pCzytaj dalej

Transfery reprezentantów Polski zawsze budzą emocje

Zimą głównym tematem był transfer Krzysztofa Piątka, który finalnie odszedł do Herthy Berlin. Ciekawym ruchem było również odejście Radosława Majeckiego, który pojawił się na ostatnim zgrupowaniu naszej drużyny narodowej. Ostatecznie wybrał AS Monaco. Okazuje się, że zespół mógł też zmienić inny bramkarz reprezentacji. Chodzi o Łukasza Fabiańskiego.

34-letni golkiper w tym sezonie rozegrał 12 meczów w Premier League, w których pięć razy zachował czyste konto. Jego bilans mógłby być zdecydowanie lepszy, gdyby nie kontuzje, z którymi musiał się zmagać. Swoją bardzo dobrą postawą zwrócił uwagę wielu klubów. Tym, który chciał go sprowadzić już zimą do siebie, była Benfica Lizbona.

Transfery do innej ligi niż Premier League nie wchodzą dla Polaka w grę

Drużyna, która jest liderem ligi portugalskiej i pewnym krokiem zmierza po mistrzostwo kraju, chciała u siebie doświadczonego golkipera. Zastanawiano się nad pozyskaniem Jaspera Cillessena i właśnie Fabiańskiego. Pierwszy z nich wybrał Valencię, z kolei Polak wolał pozostać w West Hamie, z którym związany jest od lipca 2018 roku.

- Rozważaliśmy jego pozyskanie, szukając jak najlepszych piłkarzy. Poza kontuzjami był jednym z najlepszych w swojej lidze i drużynie - stwierdził na konferencji prasowej Bruno Lage, trener Benfiki.

Transfery do innej ligi niż Premier League nie są raczej w głowie Fabiańskiemu. Choć przejście do tej drużyny byłoby na pewno interesującym ruchem. To w końcu zespół, który regularnie gra w Lidze Mistrzów albo przynajmniej Lidze Europy.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Fantastyczne wyniki polskich lekkoatletów. Czołówka naszpikowana naszymi zawodnikami
  2. Niesamowity wyczyn Cristiano Ronaldo. Powtórzył legendarne osiągnięcie, co za zawodnik
  3. Puchar Świata. Jest nowa klasyfikacja generalna. Polacy bardzo wysoko
  4. Nowy rekord Polski w skokach narciarskich. Niesamowity skok, ręce składają się do oklasków
  5. Michal Doleżal ogłosił skład Polaków na turniej w Willingen. Spora niespodzianka
  6. Dramat Kubackiego i Stocha. W mediach pojawiły się niepokojące doniesienia

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News