Transfery
instagram.com/paulpogba
Autor Wojciech Olszowy - 12 Grudnia 2020

Największy transfer w historii pisze się na naszych oczach. W tle Manchester United i Juventus

Transfery już za chwilę staną się najważniejszym tematem w futbolu. 1 stycznia otwarte zostanie zimowe okienko transferowe. Codziennie będziemy bombardowani kolejnymi informacjami, doniesieniami i plotkami. Jednym z bohaterów będzie Paul Pogba. Francuz wie, co to znaczy być głównym obiektem zainteresowania mediów. Tak było w 2016 roku, kiedy przechodził z Juventusu do Manchesteru United. Teraz szykuje się kolejny transfer z jego udziałem.

Transfery mają różne źródła. Najczęściej to kluby na nie nalegają, bo chcą się wzmocnić. Rzadziej są przeprowadzane ze względu na to, że drużyna chce pozbyć się piłkarza. Czasami natomiast zdarza się tak, że największe chęci na odejście czy przyjście zgłaszają sami zawodnicy. Tak jest w przypadku Paula Pogby. Francuz jest niezadowolony ze swojego pobytu w Manchesterze United. Jego wymarzonym kierunkiem jest były zespół.

Nieprawdopodobne wiadomości. Mistrz świata w Wiśle Kraków? Niemieckie media podają pilną informacjęNieprawdopodobne wiadomości. Mistrz świata w Wiśle Kraków? Niemieckie media podają pilną informacjęCzytaj dalej

Transfery. Podróż tam i z powrotem

Karierę w dorosłej piłce, Paul Pogba zaczynał w Manchesterze United. Na Old Trafford ściągał go słynny sir Alex Ferguson. Do Anglii trafił w 2009 roku jako 16-latek. Na początku występował w drużynach młodzieżowych "Czerwonych Diabłów". W pierwszym zespole prawdziwej szansy jednak nie dostał. Zagrał tylko w trzech spotkaniach. W 2012 roku jego kontrakt wygasał, a klub nie miał zamiaru go przedłużać, co potwierdził Ferguson. Dla Pogby oznaczało to szukanie nowego miejsca do gry.

Z deszczowej Anglii przeniósł się do słonecznych Włoch. Piłkarza zakontraktował Juventus. Dla Pogby transfer do "Starej Damy" to był strzał w dziesiątkę. Znakomicie odnalazł się w ekipie z Turynu. W jego barwach, otrzymał nagrodę Golden Boy, czyli odpowiednik Złotej Piłki dla zawodników poniżej 21 roku życia. Szybko również stał się jednym z liderów Juventusu. Kibice nie wyobrażali sobie linii pomocy bez Francuza. Był on częścią zespołu, który zapoczątkował wielką dominację Juve w Serie A. Sam Pogba zdobył cztery tytuły mistrzowskie. W 2015 doszedł także do finału Ligi Mistrzów, w którym Juventus przegrał z Barceloną 1:3.

Kariera Pogby nabrała w Turynie ogromnego rozpędu, a on sam stał się jednym z najbardziej pożądanych piłkarzy na rynku. Wiele klubów marzyło o ściągnięciu go do siebie. O wypuszczonej perełce przypomniał sobie Manchester United. W 2016 roku doszło do transferu powrotnego. Za kwotę 105 milionów euro stał się wówczas najdroższym zawodnikiem w historii. Z Francuzem w składzie, United miało znów świecić dawnym blaskiem.

Gwiazda Fame MMA kusi gorącym zdjęciem. Co za ciało, pokazała się zupełnie bez ubrań (FOTO)Gwiazda Fame MMA kusi gorącym zdjęciem. Co za ciało, pokazała się zupełnie bez ubrań (FOTO)Czytaj dalej

Transfery. Powrót nie tak wspaniały jak przypuszczano

Transfer powrotny na Old Trafford nie okazał się wielkim sukcesem. Pogba miał spore problemy z odnalezieniem swojej wysokiej formy. Dobre występy przeplatał z kiepskimi. Nieregularność stała się problemem dla samego piłkarza, jak i zespołu. Krytyka ze strony kibiców czy ekspertów stała się powszednia. Nic dziwnego, że co każde okno transferowe, temat jego odejścia był bardziej lub mniej poruszany.

Teraz wydaje się, że sprawa transferu jest najbliżej przejścia z plotek do poważnych ustaleń. Pogba nie jest szczęśliwy w United. Miał być liderem zespołu, tymczasem częściej siedzi na ławce niż biega po boisku. Sytuacja Francuza jest na tyle zła, że pojawiają się różne informacje. Na przykład są plotki, że piłkarz tak naprawdę nie chciał wracać i z Juventusu wolał przenieść się do innej drużyny.

Pomocnik nie chce czekać na letnie okienko transferowe i chce doprowadzić do swojego odejścia już w styczniu. Potencjalnych kierunków jest kilka, ale do każdego jest jakieś ale. Barcelona nie ma pieniędzy, Real Madryt oszczędza, a PSG zajęty jest rozmowami z własnymi piłkarzami. Taka sytuacja sprawia, że najpoważniejszym kandydatem jest Juventus, i to tam chciałby trafić Pogba.

Według mediów, Włosi są zdeterminowani, by ponownie mieć Francuza w swoim składzie. Fabio Paratici, dyrektor sportowy Juve nie kryje zainteresowania ze strony klubu. - Kochamy Paula. On jest niesamowitym graczem. Znamy też jego cenę, więc zobaczymy, co się wydarzy. - mówi.

No właśnie, cena. I tutaj pojawia się kolejny ciekawy punkt sprawie transferu pomocnika. Miguel Delaney z "The Independent" donosi, że w operację transferu Paula Pogby, Juventus chce włączyć... Cristiano Ronaldo, który jest sporym obciążeniem dla budżetu klubu. Miałoby w ten sposób dojść do wymiany. Juve chce Pogbę, a United Ronaldo, więc każdy byłby zadowolony.

Zobacz także w naszych serwisach:

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News