Transfery
AGENCJA SE/East News
Autor Mateusz Dziubiński - 14 Grudnia 2020

Największy talent polskiej piłki na wylocie z Ekstraklasy? Zainteresowana jest FC Barcelona i giganci Premier League

Transfery pomiędzy klubami już za kilka tygodni ponownie będą możliwe za sprawą zimowego okna. Wszystko wskazuje na to, że właśnie w tym czasie wyjaśni się przyszłość jednego z najbardziej utalentowanych polskich piłkarzy. Młody gracz znajduje się w kręgu zainteresowań najlepszych klubów Europy.

  • Już w styczniu kluby będą mogły ponownie przeprowadzać transfery
  • Do ciekawych roszad może dojść w PKO Ekstraklasie
  • Wielkie zainteresowanie w całej Europie wzbudza młody napastnik Wisły Kraków
  • Aleksander Buksa jest łączony z przenosinami do m.in. Barcelony i Interu Mediolan


Transfery w styczniowym oknie transferowym mogą być wyjątkowo interesujące. Polscy kibice w końcu mogą poznać przyszłość młodego gwiazdora Ekstraklasy, który wzbudza zainteresowanie najlepszych drużyn w Europie. Młodego gracza w swoim składzie widzi nawet Barcelona.


Transfery. Największy talent Ekstraklasy zmieni klub już w styczniu?

Wielkimi krokami zbliża się styczniowe okienko transferowe. W przerwie pomiędzy rundami ligowymi kluby będą starały się jak najbardziej wzmocnić swoje składy. Ten czas może być bardzo ciekawy w Ekstraklasie.

Wszystko za sprawą Aleksandra Buksy. 17-letni napastnik Wisły Kraków uważany jest za jeden z największych talentów w Polsce. Już kilka miesięcy temu informowaliśmy, że ofensywnym graczem interesują się najlepsze kluby z całej Europy.

Choć pojawiło się zainteresowanie z takich gigantów jak FC Barcelona, Inter Mediolan czy AC Milan, Buksa pozostał na kolejną rundę w Krakowie. Jego umowa obowiązuje jednak tylko do czerwca 2021 roku, więc wszystko wskazuje na to, że już w styczniu wyjaśni się, gdzie będzie grał za kilka miesięcy.

Marcin Najman żegna się z ringiem po raz kolejny. Poznaliśmy jego nowego rywala i datę jego Marcin Najman żegna się z ringiem po raz kolejny. Poznaliśmy jego nowego rywala i datę jego "ostatniej" walkiCzytaj dalej

Nieco światła na sprawę rzucił w rozmowie z WP SportoweFakty Jerzy Kopiec. Współpracownik Piniego Zahaviego, który jest agentem Aleksandra Buksy, zdradził możliwe dla rozwoju kariery młodego piłkarza scenariusze. Niemal na pewno napastnik zmieni barwy klubowe.


Aleksander Buksa na celowniku europejskich gigantów

- Jeśli odejdzie, to latem. Raczej nie zimą. Podpisujemy umowę z nowym klubem zimą, bo to będzie już formalnie możliwe. I przenosiny do nowego miejsca będą latem - powiedział Jerzy Kopiec. Zaznaczył też, że istnieje szansa na pozostanie gracza w Wiśle Kraków.

- Nowy kontrakt i pozostanie w klubie? My nie mówimy kategorycznie nie. Nie mówimy nie, bo nie. Zobaczymy, jak to będzie wyglądało w najbliższych miesiącach - zdradził i zaznaczył, że “Biała Gwiazda” na razie nie podjęła rozmów w sprawie przedłużenie umowy buksy.

- My kierujemy się tym, co jest na papierze, a tam widnieje data czerwiec 2021. A czy w styczniu Olek przedłuży umowę? Nikt z Wisły się z nami w tej sprawie nie kontaktował. Nie ukrywam, że mamy już z tyłu głowy plan, jak poprowadzić tę karierę - powiedział.

Przedstawiciele Aleksandra Buksy są jednak zgodni, że młody piłkarz powinien rozwijać swoją karierę poza granicami Polski. Ich zdaniem w polskich klubach młodzi gracze nie mają odpowiednich warunków i szans na szlifowanie swojego talentu. Dlatego też już teraz wykluczają kategorycznie transfer Buksy do innego polskiego klubu.

- Generalnie naszym zdaniem jest problem w rozwijaniu młodych polskich talentów przez nasze kluby. Nie wygląda to dobrze, ciągle zmieniają się trenerzy, Wisła też nie wygląda pod tym względem szczególnie stabilnie. Dlatego wykluczamy możliwość transferu Olka do innego polskiego klubu - podsumował Jerzy Kopiec.

Źródło: WP SportoweFakty

Artykuły polecane przed redakcję ZeStadionu.pl:

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News