transfery
Facebook FIFA
Autor Mateusz Dziubiński - 25 Marca 2020

FIFA przeprowadzi rewolucję w przeprowadzaniu transferów. Kibiców czekają ogromne emocje

Transfery w letnim oknie transferowym będą wyglądać zupełnie inaczej niż do tej pory. Wszystko oczywiście w związku z pandemią koronawirusa, która spowodowała wstrzymanie wszelkich rozgrywek. Opóźnienie w zakończeniu kampanii 2019/2020 zmusza FIFA do przygotowania się na chaos transferowy, jaki prawdopodobnie zapanuje wraz z końcem czerwca. 

Transfery najlepszych piłkarzy świata zawsze dostarczają kibicom emocji. Latem każdego roku miliony sympatyków piłki nożnej śledzą ruchy kadrowe swoich ukochanych drużyn i liczą na wzmocnienie składu przed rozpoczęciem sezonu. Porządek, jaki znamy, w tym roku ulegnie zmianie za sprawą pandemii koronawirusa, która wymusiła przesunięcie finiszu aktualnego sezonu. FIFA chce być przygotowana na zamieszanie transferowe, jakie wybuchnie 30 czerwca, gdy wielu zawodnikom wygasają kontrakty z aktualnymi pracodawcami.

DZISIAJ GRZEJE:

 1. Nie żyje Andrzej Kot. Sport był dla niego całym życiem, przykra wiadomość
 2. W kwarantannie nie masz co liczyć na przesyłkę. Poczta Polska wstrzymuje listonoszy

Kamil Stoch zakończy karierę? Mamy jasną deklarację polskiego mistrzaKamil Stoch zakończy karierę? Mamy jasną deklarację polskiego mistrzaCzytaj dalej


Transfery po czasie pandemii mogą wyglądać zupełnie inaczej niż dotychczas

Kluby zrzeszone w English Football League, czyli te, które na co dzień występują na drugim, trzecim i czwartym poziomie rozgrywkowym w Anglii, złożyły wspólną propozycję, by okno transferowe otwarte zostało tuż po zakończeniu sezonu, a zamknięte zostało dopiero z końcem stycznia. Miałoby to pomóc klubom przeprowadzić transfery w trudnym czasie organizacyjnego bałaganu, po zmianach z uwagi na pandemię. Pomysł klubów niższych lig spodobał się również władzom Premier League. Zdaniem angielskiej gazety “Mirror” FIFA powołała specjalną grupę do przedyskutowania takiego rozwiązania.

Nie żyje Andrzej Kot. Sport był dla niego całym życiem, przykra wiadomośćNie żyje Andrzej Kot. Sport był dla niego całym życiem, przykra wiadomośćCzytaj dalej

FIFA może wydłużyć czas trwania okna transferowego

Największym problemem związanym z niepewną datą zakończenia sezonu jest termin wygaśnięcia kontraktów wielu piłkarzy. Jest on zwykle ustalony na 30 czerwca, co w razie jeszcze dłuższego przeciągania rozgrywek spowoduje chaos w kadrach klubów. Głos w sprawie zabrał rzecznik FIFA. Jego słowa cytuje “Mirror Sport”

"18 marca prezydium rady FIFA zdecydowało się utworzyć grupę roboczą w odpowiedzi na pandemię wirusa COVID-19. Grupa ta oceni potrzebę wprowadzenia zmian lub tymczasowych zwolnień w regulaminie FIFA dotyczącym transferów zawodników. Wszystko to w celu ochrony umów zarówno dla piłkarzy, jak i dla klubów. Prace te już się rozpoczęły i będą prowadzone w porozumieniu ze wszystkimi kluczowymi stronami, w tym konfederacjami, ligami, klubami oraz zawodnikami" - powiedział.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Nie żyje jedna z najmłodszych ofiar koronawirusa. Była jeszcze dzieckiem, serce pęka
  2. Zabójstwo w Warszawie, jedna osoba nie żyje, druga jest ranna. Policja zarządziła blokady
  3. Reprezentant Polski kończy karierę. Kibice nie mogą uwierzyć, wiemy co będzie robił dalej
  4. Reprezentant kraju zaapelował do rodaków w sprawie epidemii. Te rady powinny być ważne dla każdego
  5. Mecz Ligi Mistrzów doprowadził do pandemii? "To nie przypadek"
  6. Przed Wielkanocą KIRDiP ostrzega Polaków, chodzi o jajka. Włochy były 1 z największych producentów jaj w Europie

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News