Trefl Gdańsk
Zestadionu.pl
Autor Łukasz Kowalski - 30 Lipca 2020

Porażające informacje. Jedenastu zawodników klubu z polskiej ligi ma koronawirusa, informacje się potwierdziły

Trefl Gdańsk nie ma najlepszych wiadomości dla swoich kibiców. W piątek 24 lipca u jednego z zawodników wykryto zakażenie koronawirusem. W związku z tą informacją testy zostały przeprowadzone u pozostałych zawodników i członków sztabu szkoleniowego. Niestety klub w czwartek przekazał dramatyczne informacje.

Trefl Gdańsk w czwartek przekazał kibicom druzgocące wiadomości. W oficjalnym komunikacie klub potwierdził, że ziścił się najczarniejszy scenariusz. 24 lipca u jednego z zawodników wykryto koronawirusa. To spowodowało, że badania musieli przejść wszyscy pracownicy klubu z zawodnikami i sztabem szkoleniowym na czele.

DZISIAJ GRZEJE:

  1. 19 osób nie żyje, 270 zostało rannych. Tragiczne informacje z południowej Polski
  2. Porażające informacje. Jedenastu zawodników klubu z polskiej ligi ma koronawirusa, informacje się potwierdziły
  3. Nie żyje minister zarażony koronawirusem. Nikt o nim wcześniej nie mówił. Europa nie dowierza
Widzew Łódź wycofuje się z ligi. Niestety, nie zagrają z najlepszymi, zabrakło pieniędzyWidzew Łódź wycofuje się z ligi. Niestety, nie zagrają z najlepszymi, zabrakło pieniędzyCzytaj dalej

Trefl Gdańsk przekazał dramtyczne informacje

W czwartek klub otrzymał wyniki badań ostatniej partii testów na koronawirusa. Wykazały one kolejny przypadki zakażenia. Łącznie chorych na COVID-19 jest 11 zawodników i trzech członków sztabu szkoleniowego. Wszyscy zostali skierowani na kwarantannę, o czym poinformował klub za pomocą swojej strony internetowej.

Podano, że siedem osób z zespołu otrzymało ujemny wynik testów. Jest to czterech zawodników i trzech członków sztabu. Dodatkowo klub przeprowadził testy wśród pozostałych pracowników klubu, a także osób, które obsługują na co dzień Ergo Arenę, którzy mają kontakt z siatkarzami.

- Zgodnie z tym, co mówi Pomorski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny, w drużynie sportowej panują warunki, w których wirus się bardzo łatwo rozprzestrzenia. Jeśli jedna osoba z zespołu jest zakażona, to przy specyfice i intensywności profesjonalnego uprawiania sportu, dochodzi do łatwej transmisji – grupa razem przebywa w siłowni, sali treningowej i szatni, wykonuje ćwiczenia, poci się, dotyka tych samych przedmiotów. Gdy dostaliśmy informację o pierwszym zakażonym zawodniku, to spodziewaliśmy się, że niebawem dołączą inni - powiedział prezes Trefla Gdańsk Dariusz Gadomski.

Reprezentacja Polski pewnie wygrywa. Świetny mecz, bardzo efektowna wygrana Biało-czerwonychReprezentacja Polski pewnie wygrywa. Świetny mecz, bardzo efektowna wygrana Biało-czerwonychCzytaj dalej

11 zawodników Trefla z koronawirusem

- Jednocześnie dobrą informacją jest, że zakażenia SARS-CoV-2 nie stwierdzono u żadnego z pracowników biurowych, którzy także mają regularny kontakt z drużyną. Wszystkie przypadki potwierdzone w naszym ognisku dotyczą tylko zawodników i członków sztabu szkoleniowego oraz ich domowników - dodał prezes Gadomski.

Klub jednocześnie poinformował, że wszyscy zawodnicy czują się bardzo dobrze. W oświadczeniu możemy przeczytać, że niewielu z nich miało symptomy choroby, które trwały jeden-dwa dni. Po dwóch tygodniach kwarantanny u wszystkich chorych zostaną przeprowadzone kolejne testy.

- Sanepid okres 14 dni kwarantanny liczy od ostatniego kontaktu drużyny, czyli czwartku 23 lipca. Z końcem tych dwóch tygodni – około 6 sierpnia – sanepid przeprowadzi u osób zakażonych ponowne testy na obecność SARS-CoV-2 i w przypadku ujemnych wyników będzie podejmował decyzje o zakończeniu kwarantanny. Liczę, że wtedy wyniki będą prawidłowe i około 10 sierpnia będziemy mogli wrócić do treningów całą drużyną. Oczywiście nasze plany treningowe i okres przygotowawczy wymagają korekty i nad tym pracuje już sztab szkoleniowy. Na ten moment dla mnie najważniejsze jest, by cała drużyna wróciła do zdrowia i pełni sił. Wierzę, że młode organizmy szybko dadzą radę - powiedział Gadomski cytowany przez stronę internetową klubu.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Kamil: „55 kg to górna granica wagi kobiety. Od 60 zaczynają się wielkie uda i cellulit, ohydne”
  2. Rząd rozważa kwarantannę. Trafić na nią mogą wracający z niektórych państw
  3. Raport z bycia dzieckiem. Microsoft Family Safety to idealne narzędzie do szpiegowania swoich pociech
  4. Porażające informacje. Jedenastu zawodników klubu z polskiej ligi ma koronawirusa, informacje się potwierdziły
  5. Kamil Glik oficjalnie zmienia klub. Dyrektor się wygadał, znamy nową drużynę reprezentanta Polski
  6. Widzew Łódź wycofuje się z ligi. Niestety, nie zagrają z najlepszymi, zabrakło pieniędzy
  7. Zdjęcia - Dramat na węźle Konotopa. BMW bez kierowcy i makabryczne odkrycie

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News