Skazany
pixabay.com
Autor Aleksy Kiełbasa - 1 Października 2020

Pił z zawodniczkami i zadawał im intymne pytania. Sąd skazał trenera za molestowanie i seks z młodymi piłkarkami

Trener kobiecej drużyny Kotwicy Kórnik z nieprawomocnym wyrokiem. Szkoleniowiec został skazany za molestowanie i seks z piłkarkami klubu, którym było jeszcze daleko do pełnoletności. Łukasz J. miał być dobrym duchem drużyny. Stworzył luźną atmosferę. Pozwalał sobie mówić na "ty", czym miał powoli zbliżać się do swoich zawodniczek. W pewnym momencie miał przestać dostrzegać jakiekolwiek granice. Sprawa trafiła do sądu, który ogłosił wyrok.

Łukasz J. był trenerem kobiecej drużyny Kotwicy Kórnik. Jest to jedna z miejscowości w Wielkopolsce między Poznaniem a Środą Wielkopolską. Szkoleniowiec prowadził zespół, w którym występowały także niepełnoletnie zawodniczki. Łukasz J. Starał się stworzyć luźną atmosferę. Pozwalał do siebie mówić na „ty”, spoufalał się z nimi i mówił, że może zostać ich przyjacielem. Doszło nawet do tego, że pił z nimi alkohol. Jednak to nic w porównaniu do molestowania seksulanego i seksu z młodymi podopiecznymi.

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Polskie media podały sensacyjną informację. Robert Lewandowski wybrany najlepszym na świecie, pękamy z dumy
  2. Kredyt sprzed lat umorzony. Klienci PKO BP w końcu wygrali batalie i nie muszą już płacić długu
  3. Nowy gwiazdor Liverpoolu zarażony koronawirusem. Ogromny pech, czeka go dłuższa przerwa
Piotr Żyła niebawem weźmie ślub? Nowe zdjęcie jego dziewczyny daje do myślenia (FOTO)Piotr Żyła niebawem weźmie ślub? Nowe zdjęcie jego dziewczyny daje do myślenia (FOTO)Czytaj dalej

Trener mówił zawodniczkom, że mają „fajny tyłek” i chciał masować in nogi

Wyborcza.pl podaje, że na jaw wyszło, że trener mówił swoim zawodniczkom, że mają „fajny język” albo „fajny tyłek”, a po treningach miał sugerować im nawet, iż może im rozmasowywać nogi. Sędzia Szymon Szmyt z sądu w Środzie Wielkopolskiej na rozprawie opisał jednak jeszcze bardziej wstrząsające szczegóły dotyczące relacji Łukasza J. z jego piłkarkami.

- Na spotkaniach zaczął pojawiać się alkohol i intymne pytania o pierwszy raz. Gdy jedna z dziewczyn powiedziała, że jest dziewicą, trener się zdziwił. Oznajmił, że może pomóc rozwiązać ten - jak to określił - problem. Mówił, że nie ma co czekać na rówieśnika, bo on jako mężczyzna doświadczony będzie delikatniejszy. Pod wpływem perswazji i podawanego alkoholu zaczęło dochodzić do pierwszych seksualnych czynności. Były to pocałunki, dotykanie ciała przez ubranie. Ostatecznie trener doprowadził dwie pokrzywdzone do obcowania płciowego, a z jedną z nich stworzył nawet związek. Nie miała wtedy jeszcze ukończonych 15 lat – cytuje sędziego „Gazeta Wyborcza”.

Fakty na temat molestowania zawodniczek przez trenera ujrzały światło dzienne po czasie. Okazało się, że do takich sytuacji miało dochodzić w latach 2009-2011.

Kamil Stoch bezczelnie oszukany przez Norwegów. Oburzające zachowanie, Polak nadal nie dostał obiecanych pieniędzyKamil Stoch bezczelnie oszukany przez Norwegów. Oburzające zachowanie, Polak nadal nie dostał obiecanych pieniędzyCzytaj dalej

Doprowadziły do zwolnienia trenera. Sąd skazał go na więzienie

Zachowanie trenera od dawna nie podobało się zawodniczkom Kotwicy Kórnik, które postanowiły opowiedzieć o tym dziennikarzom. Piłkarki zbuntowały się i ostatecznie doprowadziły do zwolnienia Łukasza J. Jednak klub i tak chciał go zatrzymać u siebie, bowiem powierzył mu funkcję członka zarządu. Dopiero po nagłośnieniu sprawy w mediach, a także wszczęciu śledztwa udało się go usunąć z klubowuch struktur.

Dziś sąd w Środzie Wielkopolskiej skazał Łukasza J. na trzy lata bezwzględnego więzienia. Zakazano mu również kontaktowania się przez kolejne trzy lata z pokrzywdzonymi dziewczynami. Pomimo braku wniosku ze strony prokuratury, sędzia Szmyt postanowił także na 10 lat zakazać trenerowi prowadzenia jakichkolwiek zajęć sportowych, młodzieżowych i wychowawczych z osobami nieletnimi. Wszystko po to, aby kolejne osoby nie były narażone na tak niedopuszczalne sytuacje. Wyrok nie jest prawomocny, a skazany nie pojawił się w sądzie na jego ogłoszeniu.

Źródło: Gazeta Wyborcza, Wyborcza.pl

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Lamborghini na egzaminie na prawo jazdy. Tak się zdaje w Chojnicach
  2. Mieszkańcy USA przecierają oczy ze zdumienia. Jest wielkości dłoni i spadło z nieba
  3. Jerzy Brzęczek skarży się na Roberta Lewandowskiego. "Wszyscy na mnie patrzyli"
  4. Arkadiusz Milik może trafić do finalisty Ligi Mistrzów. Nagły zwrot w sprawie Polaka
  5. Wybrano nowego polityka, który będzie kierował polskim sportem. Kibice aż złapali się za głowy
  6. Urodziła dziecko w wieku 66 lat. Jak matka z córką wyglądają po 15 latach?

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News