Trener zwolniony Włochy
Wikipedia
Autor Piotr Bernaciak - 17 Listopada 2019

Trener wygrał ze swoją drużyną 27:0. Władze klubu zwolniły go tego samego dnia

Trener poprowadził swoją drużynę do bardzo wysokiego zwycięstwa. Okazało się jednak, że musi on ponieść karę za swój czyn, co przyznały władze klubu. Ich zdaniem, tak wysokie zwycięstwo było niedopuszczalne.

Trener doskonale przygotował swoją drużynę do spotkania, dzięki czemu zawodnicy nie mieli najmniejszych problemów z pokonaniem przeciwnika. Można uznać to za łagodne stwierdzenie, bo rywale zostali dosłownie zmiażdżeni. Wynik 27:0 mówi sam za siebie i doskonale oddaje to, co działo się na boisku. Przewaga została doskonale udokumentowana wynikiem.

Mimo wszystko szkoleniowiec nie doczekał się słów pochwały ze strony swoich przełożonych, a wręcz przeciwnie. Zamiast docenienia przez szefów trener został natychmiast zwolniony z pracy. Pojawił się również komentarz ze strony szefostwa klubu, które chciało w prosty sposób uargumentować swoją decyzję o pożegnaniu się z trenerem, który uczestniczył w wielkim triumfie.

Polska zaliczy wielki awans w rankingu FIFA? Wszystko zależy od najbliższego meczuPolska zaliczy wielki awans w rankingu FIFA? Wszystko zależy od najbliższego meczuCzytaj dalej

Trener został pożegnany bez żalu

Zachowanie władz klubu zdecydowanie może dziwić, bo trudno jest znaleźć włodarzy, którzy nie byliby zadowoleni po zwycięstwie różnicą 27 bramek, nawet w rozgrywkach juniorskich. Tym razem właśnie tak było. Władze Invictasauro Grosetto stwierdzili, że tak wysokie zwycięstwo w meczu juniorów jest oznaką braku profesjonalizmu, ale przede wszystkim także szacunku do rywala.

- Wartości juniorskiego futbolu są przeciwne. Przeciwnika trzeba zawsze szanować, a to się nie zdarzyło. Jako prezes szczerze przepraszam klub Marina. Ogłaszam, że nasi dyrektorzy postanowili jednogłośnie zwolnić trenera Ricciniego. Nasi trenerzy mają obowiązek szkolić zawodników, ale przede wszystkim ich edukować. A do tego nie doszło - tłumaczy prezydent Invictasauro Grosetto, Paolo Brogelli.

Trener dowiedział się o dymisji tuż po zwycięstwie

Fani są oburzeni, że szkoleniowiec został zwolniony pomimo tak wielkiego zwycięstwa. Ich zdaniem gra o pełną pulę do samego końca oznacza właśnie szacunek do rywala i profesjonalne podejście do zawodu. Decyzji władz klubu z Włoch nie da się już jednak obecnie zmienić.

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News