Trener Liga litewska
Biblioteka Canva
Autor Łukasz Kowalski - 26 Lipca 2020

Wielkie wyróżnienie polskiego szkoleniowca. Przyjął ofertę zagranicznego klubu, grają w najwyższej lidze

Trener z Polski otrzymał pracę w jednym z klubów europejskiej ekstraklasy. Polak ostatnio wywalczył awans i postanowił rozwijać swoją karierę poza granicami kraju. Jego nowy klub zajmuje ostatnie miejsce i szkoleniowiec z Polski ma pomóc u wrócić na zwycięską ścieżkę.

Trener Janusz Niedźwiedź został zaprezentowany jako nowy szkoleniowiec litewskiego FK Riteriai. Polak dołączył do zespołu w trakcie sezonu. Na Litwie sezon jest rozgrywany systemem wiosna-jesień. Obecnie FK Riteriai po 11 kolejkach litewskiej ekstraklasy z dorobkiem pięciu punktów zajmuje 6 miejsce.

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Musieli pilnie przerwać pogrzeb, z trumny dochodziły przeraźliwe dźwięki. Kiedy ją otworzyli, zamarli
  2. Masz stary dowód osobisty? Gratulacje, możesz zyskać ogromne pieniądze
  3. Wyjawili nowe informacje ws. bonu turystycznego. Padła data, która ucieszy Polaków
Kamil Stoch dostał nieoczekiwane propozycje od swoich fanów. Jeśli je przyjmie, zadziwi całą Polskę (FOTO)Kamil Stoch dostał nieoczekiwane propozycje od swoich fanów. Jeśli je przyjmie, zadziwi całą Polskę (FOTO)Czytaj dalej

Trener z Polski wylądował w litewskiej ekstraklasie

Zespół, który ma siedzibę w Wilnie, w sobotę zaprezentował Niedźwiedzia jako szkoleniowca swojego zespołu. Trener już udzielił pierwszego wywiadu klubowym mediom. W rozmowie zaznaczył, jakie ma priorytety oraz jaki styl gry będzie chciał za implikować w jego nowej drużynie.

- Chcę nie tylko wygrywać, ale również kłaść nacisk na odpowiedni styl gry. Stawiam na ofensywę. Taki styl pozwala zawodnikom szybciej się rozwijać i doskonalić. Cieszę się, że spotkałem na Litwie przyjaznych i otwartych ludzi. Lubię wyzwania. Fajnie tu być - powiedział szkoleniowiec po podpisaniu kontraktu.

38-letni trener ostatnio pracował jako szkoleniowiec Stali Rzeszów. Z tym klubem rok temu wywalczył awans z 3. do 2. Ligi. Rozstał się z zespołem w marcu, a powodem odejścia była rozbieżna z władzami klubu wizja rozwoju zespołu. Ostatecznie Stal Rzeszów zakończyła sezon w 2. Lidze na 6. miejscu dającym możliwość gry w barażach o awans do 1. Ligi.

Tragiczna wiadomość z samego rana. 33-letnia gwiazda została znaleziona martwa w parku, policja bada okoliczności śmierciTragiczna wiadomość z samego rana. 33-letnia gwiazda została znaleziona martwa w parku, policja bada okoliczności śmierciCzytaj dalej

Trener Niedźwiedź odnosił sukcesy w polskich klubach

- Trener Niedźwiedź kreował ofensywną tożsamość naszej drużyny i wspierał Stal w budowie tego, do czego dążymy. Wierzymy, że praca wykonana przez Trenera, detale, których nauczył zawodników, będą przez nich wykorzystywane i przyniosą radość naszym kibicom - napisały władze Stali Rzeszów w oficjalnym komunikacie, w którym pożegnały trenera Niedźwiedzia.

Wcześniej Janusz Niedźwiedź prowadził takie kluby jak Radomiak Radom, Jarota Jarocin, czy Podhale Nowy Targ. W przeszłości był zawodnikiem m.in.: Amiki Wronki, Warty Poznań, Turu Turek, Polonii Słubice czy Mieszka Gniezno. Karierę zawodnika zakończył w 2012 roku.

W nowym zespole trenera Niedźwiedzia występują zawodnicy, których kibice mogą kojarzyć z różnych szczebli rozgrywkowych w Polsce. Barwy FK Riteriai reprezentują m.in.: Justinas Marazas, Donatas Kazlauskas oraz Valentin Jeriomenko.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Ząb wypadł dziennikarce na antenie. Wszystko emitowano na żywo, widzowie nie mogą uwierzyć
  2. Prezes ZUS jasno o wieku emerytalnym: Polacy powinni pracować dłużej, do wykonania ogrom pracy
  3. Niesamowite nagranie. Osa zamienia karalucha w zombie
  4. Szokujące doniesienia z Hiszpanii. Leo Messi wściekły na Barcelonę, może odejść z Hiszpanii
  5. Awantura po awansie Widzewa. Kibice Łodzian wygwizdali, wyklinali i poniżyli swoich piłkarzy, potrzebna była interwencja policji
  6. Władysław Kozakiewicz przez lata ukrywał wielki rodzinny dramat. Jego ojciec krzywdził go i matkę w najgorszy sposób
  7. Zabierają prawa jazdy na potęgę. W wakacje możesz je stracić nie tylko za prędkość

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News