Trening na czczo czy warto
Pixabay
Autor Piotr Bernaciak - 19 Kwietnia 2020

Czy powinno się trenować na czczo? Przedstawiamy jasną odpowiedź, mało kto zna prawdę

Trening na czczo jest zdaniem wielu osób jedyną możliwą metodą osiągnięcia wysportowanej sylwetki. Niektórzy mówią jednak, że jest to wyłącznie popularny mit, który trzeba natychmiast wyjaśnić.

Trening na czczo zdaniem wielu jest jedyną metodą do tego, by osiągnąć sukces na drodze do uzyskania pożądanej sylwetki. Nie da się ukryć, że treningi znacząco zwiększają nasze szanse na schudnięcie, jednak wiele osób zastanawia się, czy przed rozpoczęciem treningu rzeczywiście nie powinno się nic jeść. Niektórzy mówią wprost, że jest to kluczowe, inni stanowczo zaprzeczają.

Wyjaśniamy, czy powinno się trenować na czczo, czy może powinniśmy podjąć zupełnie inną decyzję. Odpowiedź na to pytanie jest banalnie prosta, choć okazuje się, że nie dla każdego jest oczywista. Niektóre osoby wciąż zadają sobie pytanie, czy trening na czczo to dobry pomysł.

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Adam Małysz zdradził swój największy sekret. Te zdjęcia mówią wszystko, wielka niespodzianka (FOTO)
  2. Szanowany epidemiolog uważa, że wirus zostanie z nami już na zawsze
Najśmieszniejsze nazwy polskich klubów pilkarskich. Aż trudno uwierzyć w klub numer 2Najśmieszniejsze nazwy polskich klubów pilkarskich. Aż trudno uwierzyć w klub numer 2Czytaj dalej

Trening na czczo. Czy to dobry pomysł?

Trening na czczo nie musi być dobrym pomysłem. Wiele osób wskazuje na fakt, że poprzez brak dostarczenia do organizmu wielu ważnych składników ludzkiej diety nasze ćwiczenia mogą przynieść zupełnie odwrotny efekt. Wobec długiego treningu na czczo może okazać się więc, że zamiast schudnąć, przytyjemy nawet o kilka kilogramów. Ten efekt z pewnością jest w wielu przypadkach niepożądany.

Warto pamiętać także o tym, by trening nie odbył się od razu po wstaniu z łóżka. Nasz organizm potrzebuje kilkunastu lub kilkudziesięciu minut do powrotu do normalnej dyspozycji i warto dać mu czas na to, by potem nasz trening odbywał się w znacznie lepszych dla naszego ciała warunkach.

Cristiano Ronaldo wstawił zdjęcie z łóżka z narzeczoną. Wymowny komentarz piłkarza (FOTO)Cristiano Ronaldo wstawił zdjęcie z łóżka z narzeczoną. Wymowny komentarz piłkarza (FOTO)Czytaj dalej

Trening na czczo rano. Czy to się opłaca?

Odpowiedź jest prosta - trening na czczo opłaca się i warto go wykonać, jeżeli chcemy zrzucić parę kilogramów. W ten sposób organizm nauczy się w dobry sposób pozyskiwać energię z tłuszczy w naszych posiłkach. Warto jednak pamiętać o tym, by nie przemęczać organizmu. Gdy czujemy, że nie jesteśmy na siłach do treningu na czczo, nie powinniśmy go wykonywać, bo może to przynieść odwrotne skutki.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Kraj, w którym sytuacja jest najgorsza. Wcale nie USA czy Włochy, wielu będzie zaskoczonych
  2. Służby pilnie poszukują klientów Lidla. Robiłeś wtedy zakupy? Natychmiast zgłoś się do sanepidu
  3. Xavi i Iniesta wrócą do Barcelony? Zadziwiające doniesienia hiszpańskich mediów
  4. Kibice na całym świecie w żałobie. Mistrz świata zginął, osierocił czwórkę dzieci
  5. Patogwiazdor Fame MMA został dziennikarzem. Sprowadził kontrowersyjnego gościa
  6. Aż 7 banków ostrzega swoich klientów przed kłopotami. Przygotuj się na problemy z dostępem do pieniędzy

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News