Turniej Czterech Skoczni
CHRISTOF STACHE/AFP/East News
Autor Mateusz Dziubiński - 1 Stycznia 2021

Pilne doniesienia z Turnieju Czterech Skoczni. Rywal Polaków w szpitalu, musiał przejść ciężki zabieg, nie wiadomo, co dalej

Turniej Czterech Skoczni będzie prawdopodobnie odbywał się już bez udziału jednego z największych faworytów do zwycięstwa w tej imprezie. Jak się okazuje, słynny skoczek musiał pilnie poddać się operacji, gdyż stan jego zdrowia nie pozwalał kontynuować startów w zawodach. Na ten moment nie wiadomo, kiedy rywal polskich skoczków ponownie pojawi się w zawodach Pucharu Świata.

  • W piątek odbędzie się drugi konkurs 69. Turnieju Czterech Skoczni
  • Najlepsi zawodnicy świata zmierzą się na skoczni w Garmisch-Partenkirchen
  • Podczas rywalizacji w Niemczech zabraknie jednego z faworytów do końcowego zwycięstwa w TCS
  • O wielkim pechu może mówić Norweg Marius Lindvik, którego dopadły problemy zdrowotne

Turniej Czterech Skoczni być może straci jedną ze swoich największych gwiazd. Jeden z najlepszych zawodników konkursu w Oberstdorfie Marius Lindvik, musiał poddać się pilnemu zabiegowi. Norweg miał coraz większe problemy ze zdrowiem i nie wiadomo, kiedy wróci do rywalizacji na skoczni.

Turniej Czterech Skoczni bez jednej z największych gwiazd

Już w piątek czeka nas kolejna dawka emocji związana ze skokami narciarskimi. Najlepsi zawodnicy świata, do których zaliczają się również Polacy, będą rywalizować w drugim konkursie 69. edycji Turnieju Czterech Skoczni. Zawody odbędą się w Garmisch-Partenkirchen.

Polscy kibice liczą oczywiście na wspaniałe występy Kamila Stocha, Dawida Kubackiego i pozostałych naszych skoczków. Zwłaszcza wspomniany Kamil Stoch dał ostatnio fanom powody do tego, by upatrywać w nim faworyta do zwycięstwa. 33-latek zajął drugie miejsce w Oberstdorfie.

Nasi skoczkowie mogą w spokoju przygotowywać się już do startu. Niestety mniej szczęścia miał jeden z ich najsilniejszych rywali. Media podają informacje o problemach, jakie ma w ostatnim czasie reprezentant Norwegii Marius Lindvik.

Druzgocąca wiadomość dla kibiców. Dwaj uwielbiani skoczkowie nie wystąpią już w Turnieju Czterech Skoczni, zostali wycofaniDruzgocąca wiadomość dla kibiców. Dwaj uwielbiani skoczkowie nie wystąpią już w Turnieju Czterech Skoczni, zostali wycofaniCzytaj dalej

22-letni Norweg po konkursie w Oberstdorfie zajmuje trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej Turnieju Czterech Skoczni. W najbliższych zawodach nie poprawi jednak swojego wyniku. Wszystko z powodu nagłej dolegliwości, która wykluczyła go z rywalizacji w Garmisch-Partenkirchen.

Pech Markusa Lindvika. Norweg nie wystartuje w Garmisch-Partenkirchen

Skoczek z Norwegii dostał poważnego stanu zapalnego zęba mądrości. Ból dokuczał mu już podczas zawodów w Oberstdorfie. Wizyta u dentysty i leki przeciwbólowe nie pomagały i skoczek musiał zrezygnować z udziału w kolejnym konkursie TCS. Lindvik udał się do Innsbrucku, gdzie przeszedł specjalistyczny zabieg.

Konieczne okazało się usunięcie wspomnianego zęba. Z informacji przekazanej m.in. przez telewizję NRK wynika, że skoczek zabieg ma już za sobą. Lekarze musieli dostać się do zęba od zewnątrz, gdyż cały czas utrzymywał się duży stan zapalny.

- Trzeba usunąć płyn zapalny i próbować usunąć ząb mądrości. Potrzebne są dwa nacięcia. Marius miał zablokowaną szczękę w wyniku obrzęku spowodowanego stanem zapalnym - przekazał trener reprezentacji Norwegii Alexander Stoeckl.

Mariusa Lindvika nie zobaczymy zatem w Garmisch-Partenkirchen. Nie wiadomo także, czy 22-latek będzie w stanie wrócić do rywalizacji w Innsbrucku i Bischofshofen. Być może Norwega nie ujrzymy już w trakcie Turnieju Czterech Skoczni.

Źródło: NRK, WP SportoweFakty

Artykuły polecane przed redakcję ZeStadionu.pl:

Przepis

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News