Turniej Czterech Skoczni
Zestadionu.pl
Autor Mateusz Dziubiński - 1 Grudnia 2020

Zapadła decyzja ws. Turnieju Czterech Skoczni. Potwierdził się czarny scenariusz

Turniej Czterech Skoczni to jedna z najważniejszych imprez w kalendarzu każdego sezonu Pucharu Świata w skokach narciarskich. Kibice z niecierpliwością czekają na zmagania skoczków w Oberstdorfie, Garmisch-Partenkirchen, Innsburscku i Bischofshofen. Niestety właśnie pojawiły się fatalne wieści w związku z legendarną imprezą.

  • Turniej Czterech skoczni to prestiżowa impreza rozgrywana od 68 lat
  • W przeszłości TCS wygrywały prawdziwe legendy skoków, jak Adam Małysz, Sven Hannawald i Janne Ahonen
  • W tym roku po raz pierwszy impreza odbędzie się bez kibiców
  • Pandemia koronawirusa sprawiła, że organizatorzy zmuszeni byli podjąć bolesną decyzję

Turniej Czterech Skoczni rozpocznie się tradycyjnie od zmagań w Oberstdorfie. Słynne zawody w Niemczech w tym roku będą jednak zupełnie inne niż w poprzednich latach. Organizatorzy przekazali kibicom złe wieści.

Gol Kamila Grosickiego. Polak nie ma jednak wielkich powodów do radościGol Kamila Grosickiego. Polak nie ma jednak wielkich powodów do radościCzytaj dalej

Teksty wybrane dla Ciebie:


Turniej Czterech Skoczni bez udziału kibiców

Organizatorzy jednej z najważniejszych imprez w sezonie Pucharu Świata w skokach narciarskich nie mają dobrych informacji dla kibiców. Z uwagi na panującą w dalszym ciągu w Niemczech pandemii koronawirusa zdecydowano, że konkurs w Oberstdorfie, otwierający rywalizację w Turnieju Czterech Skoczni, odbędzie się bez udziału kibiców.

Decyzję taką podjęto oczywiście z uwagi wysokie rysyko zakażenia COVID-19 podczas zasiadania na publiczności. Organizatorzy zawodów wydali specjalny komunikat. Informację podał portal skijumping.pl.

- To rani nasze dusze, ale musimy podjąć decyzję i poradzić sobie bez kibiców. To bolesne tym bardziej, że w ostatnich miesiącach razem z Niemieckim Związkiem Narciarskim oraz lokalnymi władzami opracowaliśmy koncepcję działań w czasach pandemii koronawirusa i wierzyliśmy w jej realizację do samego końca- przekazał szef komitetu organizacyjnego zawodów Peter Kruijer.

Decyzja ta jest spowodowana zaostrzeniem obostrzeń w Bawarii, jak i całych Niemczech. Imprezy sportowe odbywają się bez udziału publiczności. Pierwotnie w Oberstdorfie zmagania z poziomu trybun miało obejrzeć 2500 kibiców. Bilety rozeszły się w ciągu zaledwie godziny.

- Szkoda, ponieważ jako komitet organizacyjny zrobiliśmy wszystko, co w naszej mocy, aby wpuścić kibiców na obiekt - dodał sekretarz generalny imprezy Florian Stein. Zaznaczono, że wszyscy kibice, którzy kupili już bilet na zawody, otrzymają zwrot pieniędzy.

Andrzej Duda podjął kontrowersyjną decyzję ws. polskiej branży sportowej. Eksperci są podzieleniAndrzej Duda podjął kontrowersyjną decyzję ws. polskiej branży sportowej. Eksperci są podzieleniCzytaj dalej


TCS pierwszy raz w swojej 68-letniej historii bez kibiców na trybunach

Już wcześniej było wiadomo, że fani skoków narciarskich nie będą mogli na żywo obejrzeć konkursów w Garmisch-Partenkirchen, Innsbrucku i Bischofshofen. Decyzja o zamknięciu trybun także w Oberstdorfie to dla nich dodatkowy cios. Skoki narciarskie wciąż cieszą się wielką popularnością za naszą zachodnią granicą.

Skoczkowie zawitają do Oberstdorfu pod koniec roku. Konkurs odbędzie się 29 grudnia. W ciągu tygodnia rozegra się rywalizacja o zwycięstwo w prestiżowym Turnieju Czterech Skoczni.

W 68-letniej tradycji rozgrywania imprezy nie było jeszcze takiej sytuacji, by na trybuny nie mogli wejść kibice. Polscy fani doskonale mogą pamiętać sukcesy naszych skoczków w TCS. Przed rokiem wygrał Dawid Kubacki, a wcześniej także Kamil Stoch i oczywiście Adam Małysz.

Źródło: skijumping.pl

Zobacz także w naszych serwisach:

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News