Turniej Czterech Skoczni
Pixabay
Autor Piotr Mika - 26 Września 2020

Wielkie zmiany w tegorocznym Turnieju Czterech Skoczni. Jedna z nich wyjątkowo zasmuci polskich kibiców

Turniej Czterech Skoczni to jeden z najbardziej prestiżowych turniejów w skokach narciarskich, a zwycięstwo w nim to wielkie osiągnięcie. Popularny TCS jest również wliczany do klasyfikacji Pucharu Świata, więc ma duże znaczenie w walce o Kryształową Kulę. W tym roku organizatorzy zdecydowali się na duże zmiany, które nie spodobają się fanom.

Turniej Czterech Skoczni zawsze wywołuje wśród kibiców skoków narciarskich szczególne emocje. Zawody rozgrywane zawsze na przełomie roku na dwóch niemieckich i dwóch austriackich skoczniach na zawsze wpisał się w historię skoków narciarskich. Niestety, organizatorzy pierwszego z konkursów podjęli już decyzję, która zasmuci kibiców.

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Poważna kontuzja gwiazdy reprezentacji Polski. Nie zobaczymy jej na Euro w tym roku, polska piłka ręczna ma problem
  2. Lepiej uszykuj gotówkę, będą problemy z bankami. Zacznie się jeszcze dzisiaj
  3. \Polscy kibice w żałobie. Nie żyje były piłkarz kultowej polskiej drużyny, znały go tysiące Polaków
Justyna Kowalczyk przekazała tysiącom Polaków radosną wiadomość. Wszystko utrzymywała w tajemnicy, gratulujemyJustyna Kowalczyk przekazała tysiącom Polaków radosną wiadomość. Wszystko utrzymywała w tajemnicy, gratulujemyCzytaj dalej

Turniej Czterech Skoczni ulega zmianom

W popularnym TCS różni się znacznie od innych konkursów Pucharu Świata. Zawodnicy skaczą parami, a do drugiej serii awansuje ten z lepszym wynikiem i kilku tzw "lucky loosers" czyli zawodników którzy przegrali w swojej parze, ale oddali bardzo dobre skoki. Klasyfikacja końcowa zaś to suma punktów osiągniętych przez zawodników we wszystkich konkursach, dzięki czemu również jest dużo więcej emocji, gdy różnice w poszczegolnych zawodach między skoczkami były niewielkie.

Pierwszy konkurs TCS w sezonie 2020/2021 odbędzie się 29 grudnia na skoczni w niemieckim Obersdorfie. Rywalizacja w turnieju zawsze generuje duże zainteresowanie kibiców, a przed rokiem na pierwsze zawody rozeszły się prawie wszystkie wejściówki - pod skocznią zebrało się ok. 27 tysięcy widzów. W tym roku niestety będzie mogło się ich pojawić zdecydowanie mniej.

Tak wygląda dom Roberta Lewandowskiego. Kosztuje miliony złotych, niewiarygodne luksusy (FOTO)Tak wygląda dom Roberta Lewandowskiego. Kosztuje miliony złotych, niewiarygodne luksusy (FOTO)Czytaj dalej

Dzisięciokrotne ograniczenie liczby kibiców

Jak podali organizatorzy, pierwsze zawody TCS w Obersdorfie z trybun obejrzy jedynie 2500 widzów. To ponad dzięciokrotnie mniej niż wynosi pojemność obiektu. To fatalna wiadomość dla fanów, którzy chcą na żywo obejrzeć swoich ulubieńców. Nie wiadomo na tę chwilę, jak sytuacja będzie wyglądała w kolejnych trzech konkursach Turnieju Czterech Skoczni, jednak z powodu trwającej pandemii nie ma co oczekiwać, że sytuacja będzie dużo lepsza.

To kolejny raz, gdy koronawirus daje się we znaki organizatorom, skoczkom oraz kibicom. W lecie nie odbyły się prawie wszystkie turnieje Letniego Grand Prix, a już wiemy na pewno, że konkurs Pucharu Świata w fińskiej Ruce odbędzie się całkowicie bez obecności kibiców na trybunach.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Wideo - Nietrzeźwy kierowca cysterny doprowadził do gigantycznej eksplozji kilkudziesięciu tysięcy litrów paliwa
  2. W "Milionerach" zadano niespodziewane pytanie. Nie do wiary, że padło na wizji
  3. Szalony plan organizatorów mundialu. Cała reprezentacja ma zagrać w europejskiej lidze
  4. Znamy cenę za Kyliana Mbappe. Real Madryt tylko uśmiechnął się pod nosem
  5. Porażające informacje z Turcji. Żona zleciła zabójstwo znanego piłkarza
  6. Pola Raksa gwiazdą “Czterej pancerni i pies”. Tak dzisiaj wygląda gwiazda serialu

OBŁĘDNIE SMACZNE I PROSTE KOTLECIKI Z KURCZAKA - PYCHA

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News