Turniej Czterech Skoczni Polska
Zestadionu.pl
Autor Łukasz Kowalski - 27 Grudnia 2020

Druzgocące wiadomości tuż przed Turniejem Czterech Skoczków. Polski skoczek zakażony, nie wystąpi w konkursie

Turniej Czterech Skoczni, który ma się rozpocząć już w poniedziałek, może się odbyć bez Polaków. W niedzielę w polskiej kadrze wykryto przypadek zakażenia koronawirusem. Wiadomo, że zakażony jest Klemens Murańka. Sztab szkoleniowy czeka na informacje z niemieckiego sanepidu. Możliwe, że żaden z reprezentantów Polski nie wystartuje w 69. edycji Turnieju.

  • Turniej Czterech Skoczni bez Polaków? Jeden z Biało-Czerwnoych zakażony koronawirusem
  • Zakażony jest Klemens Murańka
  • Sztab szkoleniowy czeka na informacje od niemieckiego sanepidu

Turniej Czterech Skoczni rusza już w poniedziałek. Na starcie może zabraknąć reprezentantów Polski. W niedzielny wieczór portal Skaczemy.pl poinformował, że u jednego z podopiecznych Michala Doleżala wykryto zakażenie koronawirusem.

Portal jest tworzony przez Adama Małysza, więc informacja jest na pewno potwierdzona. Początkowo nie było wiadomo, o którego skoczka chodzi. Sztab trenerski czeka na dokładne informacje i instrukcje od niemieckiego sanepidu.

Turniej Czterech Skoczni bez Polaków? Koronawirus wśród Biało-Czerwonych

- Po wczorajszych testach w Oberstdorfie mamy 1 wynik pozytywny wśród zawodników. Na razie nie mamy informacji ktory z zawodników jest z testem pozytywnym, czekamy na informacje z sanepidu niemieckiego - napisał portal na Twitterze.

Chwilę po godzinie 19 Polski Związek Narciarski potwierdził, że zakażony jest Klemens Murańka, który już został odizolowany od zespołu. Sztab w dalszym ciągu czeka na wytyczne z niemieckiego sanepidu.

Z ostatniej chwili. Polacy nie wystąpią w trakcie konkursu Turnieju Czterech Skoczni, skandal i kompromitacjaZ ostatniej chwili. Polacy nie wystąpią w trakcie konkursu Turnieju Czterech Skoczni, skandal i kompromitacjaCzytaj dalej

- Niemiecki sanepid potwierdził, iż pozytywny test wśród naszych reprezentantów ma Klemens Murańka, który od razu został odizolowany od reszty grupy. Czekamy na kolejne wytyczne niemieckiego sanepidu. Klemensa samopoczucie ok, bez objawów. Cała grupa również w pełnym zdrowiu - napisał portal Skaczemy.pl.

Na razie nie wiadomo także co z reprezentacją Polski. W obecnym sezonie pozytywny wynik badania u jednego z członków drużyny oznaczał wycofanie się z rywalizacji całego zespołu. Jednak FIS do tej pory przekonywał, że były to indywidualne decyzje poszczególnych federacji, a nie wymóg.

Wielkie problemy polskiej kadry

Wielce prawdopodobne wydaje się, że w przypadku kwarantanny dla całego zespołu, to w poniedziałkowych kwalifikacja na skoczni w Oberstdorfie nie zobaczymy żadnego z Biało-Czerwonych. Niemożliwe wydaje się awaryjne sprowadzenie skoczków kadry B, którzy obecnie rywalizują w szwajcarskim Engelbergu.

Taką możliwość blokuje rygor sanitarny związany z pandemią koronawirusa. Każdy wjeżdżający z zagranicy do Niemiec musi przedstawić ważny test na koronawirusa z negatywnym wynikiem. Właśnie takie badania dały Murańce pozytywny wynik.

Jan Winkiel, sekretarz generalny PZN w rozmowie z WP Sportowe Fakty poinformował, że decyzja na temat startu Polaków na konkursie w Oberstdorfie ma zapaść jeszcze w niedzielę.

Polacy byli jednymi z faworytów do końcowego triumfu w Turnieju Czterech Skoczni. Być może okazji do obrony tytułu nie będzie miał Dawid Kubacki. Oprócz niego i Murańki do Niemiec polecieli: Kamil Stoch, Piotr Żyła, Maciej Kot, Andrzej Stękała i Aleksander Zniszczoł.

Artykuły polecane przed redakcję ZeStadionu.pl:

Przepis

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News