Turniej Czterech Skoczni Dawid Kubacki
Autor Piotr Bernaciak - 29 Grudnia 2019

Turniej Czterech Skoczni. Ogromny sukces Dawida Kubackiego, polscy kibice w euforii

Turniej Czterech Skoczni rozpoczął się dzisiaj w Oberstorfie. Polacy liczyli na pierwsze sukcesy w legendarnych zawodach już podczas pierwszego konkursu. Jeden z nich osiągnął wielki sukces.

Turniej Czterech Skoczni miał dzisiaj swój początek w Oberstdorfie. Polscy skoczkowie mieli okazję po raz kolejny zaprezentować się przed tysiącami polskich widzów, którzy są spragnieni kolejnych zwycięstw odnoszonych przez naszych reprezentantów. Dziś Polacy po raz kolejni dali im powód do radości. W czołowej piątce zawodów znalazło się miejsce dla dwóch naszych zawodników.

Na szczególne wyróżnienie zasługuje Dawid Kubacki. Na początku tego sezonu prezentuje on naprawdę kapitalną formę, a jego występy ogląda się z wielką przyjemnością. Polski skoczek po raz kolejny udowodnił dziś, że powinniśmy go uważać za zawodnika należącego do ścisłej światowej elity. Udało mu się rozpocząć Turniej Czterech Skoczni z prawdziwym przytupem.

Skoki narciarskie. Polski skoczek zdyskwalifikowany z konkursu. Bezlitosna decyzja sędziówSkoki narciarskie. Polski skoczek zdyskwalifikowany z konkursu. Bezlitosna decyzja sędziówCzytaj dalej

Turniej Czterech Skoczni. Kapitalny występ Dawida Kubackiego

Dawid Kubacki zaprezentował się ze świetnej strony w dzisiejszym konkursie. Już po pierwszym konkursie wiedzieliśmy, że dziś możemy spodziewać się naprawdę niezłego skoku z jego strony i dobrego rezultatu dla naszej reprezentacji, jednak niewiele osób przewidywało, że możemy myśleć nawet o podium. To Kamil Stoch był raczej tym zawodnikiem, od którego spodziewano się takiego wyniku.

Kubacki zajął ostatecznie trzecie miejsce w konkursie. Wyprzedzili go jedynie Ryoyu Kobayashi i Karl Geiger. Warto docenić również to, że na piątym miejscu uplasował się Piotr Żyła, który również oddał naprawdę niezły skok. Obu Polaków rozdzielił Stefan Kraft. Kamil Stoch był dopiero 19., a Maciej Kot i Stefan Hula - odpowiednio 28. i 30.

Turniej Czterech Skoczni. Polacy zasłużyli na brawa

Polakom nie udało się dziś zwyciężyć w konkursie, jednak Dawid Kubacki i Piotr Żyła zasłużyli na głośne słowa pochwały. Udało im się doprowadzić polskich kibiców do wielkiego szczęścia, a przecież niewielu spodziewało się, że to właśnie oni będą błyszczeć dziś na skoczni w Oberstdorfie.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Podjęto ostateczną decyzję ws. transferu gwiazdy. Kibice nie kryją wielkiego zdziwienia
  2. Niesamowite osiągnięcie Roberta Lewandowskiego. Zostawił w tyle Leo Messiego
  3. OFICJALNIE: Najważniejszy transfer tej zimy dokonany. Gwiazdor podpisał kontrakt
  4. Jest nowy chętny na Krzysztofa Piątka. Kibice są załamani
  5. FC Barcelona. Były gwiazdor chciałby wrócić do klubu. "Jeśli zadzwonią, rzucę wszystko"
  6. Współczujemy. Narzeczona Bartosza Kurka przekazała bardzo przykrą wiadomość

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News