Turniej Czterech Skoczni Polska
Zestadionu.pl
Autor Łukasz Kowalski - 29 Grudnia 2020

Wielki Kamil Stoch, doskonały skok Polaka na start Turnieju Czterech Skoczni. Utarł nosa organizatorom, pękamy z dumy

Turniej Czterech Skoczni po raz kolejny okazał się szczęśliwy dla Polaków. Po pierwszym konkursie w Oberstdorfie w czołówce jest Kamil Stoch. Ostatecznie pierwsze zawody 69. edycji turnieju wygrał Niemiec Karl Geiger. Tuż za nim uplasował się Kamil Stoch. Wspaniały występ zaliczył również Andrzej Stękała.

    • Turniej Czterech Skoczni po raz kolejny szczęśliwy dla Polaków
  • Po pierwszym konkursie w czołówce jest Kamil Stoch
  • Polacy przed szansą na kolejny triumf w ostatnich latach

Turniej Czterech Skoczni po raz kolejny jest szczęśliwy dla Polaków. Po wielkim zamieszaniu z udziałem Biało-Czerwonych w 69. edycji nasi reprezentanci pokazali klasę i zajęli miejsca w czołówce całego cyklu.

Ostatnich kilkadziesiąt godzin dla Polaków było niezwykle stresujących. Najpierw w niedzielę okazało się, że niejednoznacznie pozytywny wynik koronawirusa ma Klemens Murańka. Przez to później organizatorzy wycofali Biało-Czerwonych z rywalizacji w Oberstdorfie.

Turniej Czterech Skoczni ponownie szczęśliwy dla Polaków

W poniedziałek podopieczni Michala Doleżala przez cały dzień przechodzili powtórne testy. Te pierwsze, przeprowadzone jeszcze przed południem dały u wszystkich naszych reprezentantów wyniki negatywne. Takie same wyniki dały ponowne badania, przeprowadzone już wieczorem.

Dzięki kolejnym negatywnym wynikom Polacy zostali przywróceni do rywalizacji. Tym samym okazję do obrony tytułu miał Dawid Kubacki. Szanse na kolejny triumf w cyklu miał także Kamil Stoch, który wygrywał Turniej Czterech Skoczni w 2017 i 2018 roku.

Polski Związek Narciarski pilnie odpowiada Niemcom. Pojawiły się absurdalne zarzuty, chodzi o naszą reprezentacjęPolski Związek Narciarski pilnie odpowiada Niemcom. Pojawiły się absurdalne zarzuty, chodzi o naszą reprezentacjęCzytaj dalej

Po pierwszej serii w najlepszej sytuacji był Kamil Stoch, który zajmował czwarte miejsce ze stratą 3,8 punktu do liderującego Karla Geigera. 12. był Dawid Kubacki, 19. Andrzej Stękała, 26. Piotr Żyła i 29. Klemens Murańka.

Drugą serię spośród Polaków najszybciej zaczynał Murańka. 26-latek skoczył zaledwie 120,5 i nie poprawił swojej pozycji. Niedługo po nim skakał Żyła. 33-latek skoczył zdecydowanie lepiej niż w pierwszej serii i wylądował na 129. metrze.

Sukces Polaków w Oberstdorfie

Poprawiające się warunki w wyśmienitym stylu wykorzystał Stękała. 25-latek pofrunął aż 136,5 metra i zdecydowanie poprawił swoją pozycję w konkursie. Polak pokazał, że pierwszy słabszy skok był wypadkiem przy pracy.

Swojej pozycji nie poprawił broniący tytułu Dawid Kubacki. Ubiegłoroczny triumfator Turnieju Czterech Skoczni skoczył 126,5 metra i spadł na koniec drugiej dziesiątki. Kubacki wyraźnie przegrał ze Stękałą, który awansował do pierwszej "10".

Warunki przed skokami czołowej "10" znacznie się pogorszyły. Z niekorzystnym wiatrem bardzo dobrze poradził sobie Stoch. Trzykrotny mistrz olimpijski skoczył 132,5 metra i zaatakował prowadzącego po pierwszej serii Karla Geigera.

Pierwszy konkurs 69. edycji Turnieju Czterech Skoczni padł łupem Niemca Geigera. Polak traci do niego tylko 2,8 punkta. Trzeci jest Norweg Marius Lindvik. Kolejny konkurs cyklu zaplanowany jest na Nowy Rok w Garmisch-Partenkirchen.

Artykuły polecane przed redakcję ZeStadionu.pl:

Przepis

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News