TVP Gwiazda
Pixabay
Autor Łukasz Kowalski - 6 Października 2020

Wielka żałobie w rodzinie legendy reprezentacji Polski i gwiazdy TVP. Nie żyje wybitna Polka

TVP przekazało bardzo smutna wiadomość. Zmarła jedna z największych legend polskiego sportu, a prywatnie jedna babcia jednej z gwiazd stacji. Przez lata walczyła z ciężką chorobą. O śmierci swojej babci gwiazda poinformowała za pomocą swoich mediów społecznościowych.

TVP przekazało bardzo smutną wiadomość. Jedna z największych gwiazd stacji, Małgorzata Tomaszewska, prywatnie córka legendarnego bramkarza reprezentacji Polski, Jana Tomaszewskiego poinformowała, że w wieku 84 lat zmarła jej babcia, która także jest jedną najważniejszych postaci w historii polskiego sportu.

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Tragiczne wiadomości o nagłej śmierci. Polacy pogrążeni w żałobie, odeszła prawdziwa legenda
  2. Kaloryfery nie będą tylko grzać? Grzejniki Polaków mają działać inaczej
  3. Kibice nie mogli uwierzyć własnym oczom. Na trening reprezentacji Polski wyszło tylko dziewięciu piłkarzy, co z resztą?
Legia Warszawa bez trenera. W trakcie superpucharu pojawi się inne nazwisko, to legenda klubuLegia Warszawa bez trenera. W trakcie superpucharu pojawi się inne nazwisko, to legenda klubuCzytaj dalej

TVP przekazało smutne wiadomości

Za pomocą swoich mediów społecznościowych Tomaszewska przekazała fanom informacje, że zmarła jej babcia Danuta Szmidt-Calińska, legenda polskiego tenisa stołowego. Gwiazda TVP dodała bardzo emocjonalny wpis, w którym wspomina zmarłą babcię, a także wspomina ich ostatnią rozmowę.

- Z żalem informuję o śmierci mojej Babci Danuty Szmidt-Calińskiej. Jestem z niej dumna, a ona chciałaby, żebym to napisała. (...) Babciu, jeszcze kiedyś porozmawiamy. Jeszcze kiedyś powiesz do mnie "córuś moja". Moje ostatnie słowa do Ciebie brzmiały "kochamy Cię". I o tym zawsze pamiętaj tam na górze - napisała Tomaszewska.

Danuta Szmidt-Calińska występowała przez 25 lat (1952-1977) prezentując najwyższy poziom. W tym czasie aż 67-krotnie stawała na podium, w tym aż 45 razy na jego najwyższym stopniu. W rozgrywkach singlowych zdobyła w sumie 11 tytułów.

Pilne, Reprezentant Polski z pozytywnym wynikiem testu na koronawirusa. Oficjalne stanowisko Jerzego BrzęczkaPilne, Reprezentant Polski z pozytywnym wynikiem testu na koronawirusa. Oficjalne stanowisko Jerzego BrzęczkaCzytaj dalej

Zmarła legenda polskiego sportu

Pierwsze zwycięstwo w mistrzostwach Polski odniosła w 1953 roku, a ostatnie aż 22 lata później, w 1975. Miała wtedy niespełna 40 lat, gdy w finale w Gliwicach pokonała 35-letnią Czesławę Noworytę. Wcześniej, w 1965 roku, osiągnęła ćwierćfinał mistrzostw świata w deblu w parze właśnie z Noworytą, tak samo również w mistrzostwach Europy w 1972.

Największy sukces międzynarodowy osiągnęła w tej samej parze w deblu w 1970 roku, gdy sięgnęła po brąz mistrzostw Europy rozgrywanych w Moskwie. Na stałe zapisała się w historii polskiego tenisa stołowego przez lata będąc liderką wszech czasów. Została odznaczona Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski oraz jest członkiem Galerii Sław Polskiego Związku Tenisa Stołowego.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Mistrz świata w parkowaniu. Kto temu kierowcy BMW dał prawo jazdy?
  2. Kuriozalne sceny na wizji podczas programu "Jeden z dziesięciu". Odcinek, który przejdzie do historii?
  3. Tragiczne wiadomości o nagłej śmierci. Polacy pogrążeni w żałobie, odeszła prawdziwa legenda
  4. Manchester United podpisał kontrakt z wielką gwiazdą. Kibice go pokochają, ma wyciągnąć zespół z kryzysu
  5. Kibice nie mogli uwierzyć własnym oczom. Na trening reprezentacji Polski wyszło tylko dziewięciu piłkarzy, co z resztą?
  6. Sanatorium Miłości: wzruszające wydarzenie w życiu uczestników. Nigdy nie jest za późno na miłość

11 powodów dlaczego warto adoptować psa ze schroniska

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News