TVP
Zestadionu.pl
Autor Mateusz Dziubiński - 14 Grudnia 2020

TVP przekazało pilne informacje. Wszystko stanie się po nowym roku, chodzi o skoki narciarskie, zapadła decyzja

TVP Sport kolejny raz zaskoczyło wszystkich fanów skoków narciarskich. Dyrektor stacji Marek Szkolnikowski opublikował na Twitterze specjalny wpis, w którym zdradził, że już po nowym roku na sympatyków zimowych zmagań czeka wielka niespodzianka. Właśnie zapadła niesamowicie ważna decyzja.

  • TVP Sport przekazało kibicom skoków narciarskich wspaniałe wieści
  • Fani zimowej dyscypliny będą mieli więcej okazji do oglądania światowej czołówki
  • Zapadła decyzja o organizacji dodatkowych zawodów Pucharu Świata w sezonie 2020/2021
  • Nowe konkursy zastąpią zmagania w m.in w Sapporo, które wycofało się z organizacji z powodu pandemii

TVP Sport ma dla kibiców skoków narciarskich niesamowite wieści. Dyrektor stacji Marek Szkolnikowski potwierdził to, o czym spekulowano od jakiegoś czasu. Już za kilka tygodni w Polsce odbędzie się wielkie święto skoków. Nie chodzi tutaj jednak o tradycyjne konkursy w Zakopanem.


TVP przekazała pilne wieści na temat Pucharu Świata w skokach narciarskich

Nasi skoczkowie mają za sobą udział w Mistrzostwach świata w lotach narciarskich. Reprezentacja Polski zakończyła zmagania w słoweńskiej Planicy bardzo udanie. Podopieczni Michala Doleżala zajęli trzecie miejsce w konkursie drużynowym i zdobyli brązowy medal imprezy.

Teraz przed naszymi skoczkami kolejne starty w rywalizacji o Puchar Świata. Od kilku tygodni wiemy już, że sezon ten będzie jednak odbywał się ze sporymi utrudnieniami. Wszystko z powodu pandemii koronawirusa, która w dalszym ciągu pustoszy świat.

Już jakiś czas temu, nim na dobre rozpoczęła się rywalizacja o Kryształową Kulę, dowiedzieliśmy się, że nie odbędą się planowane na konkursy w Sapporo. Japończycy postanowili odwołać zmagania na słynnej skoczni Okurayama z uwagi na wzrost zakażeń COVID-19 na wyspie Hokkaido, gdzie leży uwielbiany przez skoczków obiekt.

Znamy wyniki losowania Ligi Mistrzów. Prawdziwe hity w fazie pucharowej, Lewandowski trafi na rywalaZnamy wyniki losowania Ligi Mistrzów. Prawdziwe hity w fazie pucharowej, Lewandowski trafi na rywalaCzytaj dalej

Odwołano także próbę przedolimpijską w Chinach. Oznacza to, że z kalendarza Pucharu Świata wypadły dwa weekendy skoków. Lukę tę trzeba było zastąpić nowymi konkursami.


Wspaniałe wieści dla polskich kibiców, dodatkowe konkursy PŚ w naszym kraju

Jednym z krajów, który mógłby podjąć się organizacji dodatkowych zawodów, jest właśnie Polska. Dyrektor TVP Sport Marek Szkolnikowski potwierdził w poniedziałek, że nasz kraj otrzymał prawo organizacji konkursów w miejsce odwołanej rywalizacji w Chinach. Klingenthal natomiast ugości skoczków zamiast Sapporo.

- Bardzo dobre wieści dla #skokoholicy! Po Nowym Roku dwa weekendy Pucharu Świata w Polsce. 12-14 lutego dodatkowe konkursy potwierdzone, lokalizacja będzie ustalona na początku stycznia- napisał Szkolnikowski.

Nie wiadomo jeszcze, jakie polskie miasto otrzyma prawo goszczenia najlepszych skoczków świata. Na inaugurację Pucharu Świata odbyły się zawody w Wiśle. Skoczkowie rywalizowali w konkursie drużynowym i indywidualnym

W dniach 16 i 17 stycznia Puchar Świata ma zawitać do Zakopanego, gdzie również odbędą się zmagania indywidualne i drużynowe. Wydaje się naturalne, że to właśnie Wisła lub Zakopane zorganizują także dodatkowe konkursy. Na szczegółowe decyzje musimy jednak poczekać do nowego roku.

Źródło: Twitter

Artykuły polecane przed redakcję ZeStadionu.pl:

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News