TVP
Zestadionu.pl
Autor Bartosz Goluch - 15 Kwietnia 2020

TVP Sport: Ekstraklasa wraca do gry. Jest dokładna data wznowienia ligi

TVP Sport podało datę wznowienia rozgrywek Ekstraklasy i Pucharu Polski. Restart obu turniejów nastąpi już w maju. "Na dziś plan wygląda całkiem realnie" - podaje stacja.

Informacje TVP Sport pochodzą od jednego z prezesów klubu z Ekstraklasy. Zespoły najlepszej polskiej ligi mają niebawem wrócić do treningów, a do rywalizacji na boiskach już pod koniec maja.

Znany trener skoków narciarskich zaginął. Topnieje nadzieja na odnalezienieZnany trener skoków narciarskich zaginął. Topnieje nadzieja na odnalezienieCzytaj dalej

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Trzech złodziei chciało okraść mężczyznę. Nie wiedzieli, kim jest. Wszyscy trafili do szpitala
  2. Polska Agencja Atomistyki wydała komunikat na temat pożaru w Czarnobylu. Dotyczy on naszego kraju

TVP Sport: Ekstraklasa wróci 30 maja

Według doniesień telewizji, 25 maja mają odbyć się mecze ćwierćfinału Pucharu Polski. Pięć dni później na nowo rozpoczną się rozgrywki Ekstraklasy. Przypomnijmy, że polscy piłkarze grali po raz ostatni 9 marca, wtedy też przestali trenować z zespołem. Przed restartem sezonu muszą oczywiście wrócić do wspólnej pracy. Jak podaje TVP Sport, zespoły wrócą do treningów w małych grupach już w najbliższych dniach.

Jeśli rzeczywiście uda się wznowić rozgrywki pod koniec maja, istnieją szanse, że Polska zdąży przed ustaloną dla naszej ligi datą 19 lipca, którą jako ostatni moment na dogranie zaległych meczów wyzaczyła UEFA.

Nie żyje wielka postać włoskiego futbolu. Był przyjacielem Zbigniewa BońkaNie żyje wielka postać włoskiego futbolu. Był przyjacielem Zbigniewa BońkaCzytaj dalej

Problemy z restartem

Problematyczną kwestią pozostaje powrót zawodników, którzy izolację spędzają poza granicami naszego kraju. Tacy gracze, według obecnych przepisów, byliby zmuszeni do spędzenia dwóch tygodni w kwarantannie. W takim położeniu znajdują się m.in. gracze Lecha Poznań, jednak prezes klubu podkreśla, że mimo niedogodności "Lechici" liczą na jak najszybszy powrót do gry.

Przypomnijmy, Ekstraklasa zawiesiła rozgrywki w połowie marca po rozegraniu 26 serii gier. Do końca sezonu pozostało jeszcze 11 kolejek - 4 sezonu zasadniczego oraz 7 po podziale na grupę mistrzowską i spadkową. Po 26 kolejkach liderem jest Legia Warszawa z przewagą ośmiu punktów nad Piastem Gliwice.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Drugi raz ogłaszają stan wyjątkowy. Koronawirus powrócił, druga fala, przykra wiadomość z zagranicy
  2. Pilna konferencja premiera. Morawiecki powiedział prawdę o stanie polskiej gospodarki
  3. Marcin Najman ogłosił, z kim chciałby stoczyć ostatnią walkę. Jeden z kandydatów wzbudził zaskoczenie
  4. Córka Tomasza Adamka zmieniła się nie do poznania. Mała Roksana wyrosła na piękną kobietę (FOTO)
  5. Robert Lewandowski miał trafić do zupełnie innego klubu. Aż trudno uwierzyć
  6. Grill z rodziną dozwolony, choć z małym "ale". Od mandatu dzieli nas tylko jedna rzecz

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News