TVP Lewandowski Kucharski
screen - youtube.com/Onet Rano
Autor Łukasz Kowalski - 15 Grudnia 2020

TVP ujawniło szczegóły rozprawy Lewandowskiego z Kucharskim. Nie wpuszczono mediów, zapadły nowe decyzje

TVP ujawniło kolejne szczegóły dotyczące sporu Roberta Lewandowskiego z Cezarym Kucharskim. W październiku zaostrzył się konflikt pomiędzy byłymi współpracownikami, który swój finał będzie miał w sądzie. Pod koniec października Kucharski usłyszał zarzuty. We wtorek sąd rozpatrzył jego apelację. Były agent piłkarza wciąż ma zakaz zbliżania się do Lewandowskiego i jego rodziny.

⦁ TVP ujawniło nowe szczegóły postępowania w sprawie Lewandowskiego i Kucharskiego.
⦁ Sąd w Warszawie we wtorek rozpatrzył apelację byłego agenta piłkarza.
⦁ Były agent Lewandowskiego wciąż ma zakaz zbliżania się do zawodnika i jego rodziny.

TVP ujawniło kolejne szczegóły konfliktu Roberta Lewandowskiego z Cezarym Kucharskim. We wtorek Sąd Rejonowy dla Warszawy-Śródmieścia rozpoznał zażalenie byłego agenta piłkarza na zastosowane na niego środki zapobiegawcze.

TVP ujawnia kolejne szczegóły sporu Lewandowskiego z Kucharskim

Sąd podjął decyzję o zmniejszeniu poręczenia majątkowego, a także zniósł dozór i zakaz opuszczania kraju. Podejrzany w sprawie o szantaż Kucharski, wciąż ma zakaz zbliżania się do Lewandowskiego i jego rodziny. Początkowo Kucharski miał wpłacić milion złotych poręczenia majątkowo. We wtorek sąd zmniejszył tę kwotę o połowę.

- Pomimo wniosku przedstawicieli Kucharskiego o jawność posiedzenia, sędzia Jakub Kamiński przychylił się do stanowiska prokuratorów i nie wyraził zgody na udział w posiedzeniu przedstawicieli mediów - informował serwis WP Sportowe Fakty.

- Sąd podzielił stanowisko prokuratury o wysokim prawdopodobieństwie popełnienia czynu zabronionego przez podejrzanego Cezarego K. - przekazał rzecznik prasowy Prokuratury Regionalnej w Warszawie, która prowadzi śledztwo przeciwko Kucharskiemu.

Tak mieszka Adam Małysz. Nieprawdopodobne luksusy, posiadłość nie z tej ziemi (FOTO)Tak mieszka Adam Małysz. Nieprawdopodobne luksusy, posiadłość nie z tej ziemi (FOTO)Czytaj dalej

Pod koniec października prokurator Marcin Saduś w rozmowie z PAP informował, że Kucharskiemu zarzuca się, że "od września 2019 roku do września 2020 roku kilkukrotnie stosował wobec swojego byłego klienta groźbę bezprawną, polegającą na zapowiedzi rozpowszechnienia informacji dotyczących rzekomych nieprawidłowości w rozliczeniach podatkowych należącej do pokrzywdzonego spółki handlowej". Kucharski nie przyznaje się do winy.

Sąd podjął decyzję w sprawie zażalenia Kucharskiego

Dowodami w sprawie mają być nagrane przez Lewandowskiego rozmowy z byłym agentem, do których doszło w restauracjach w Warszawie i Monachium. W jednej z nich pada dokładna kwota, jakiej żądał Kucharski. W zamian miał się zobowiązać do milczenia w sprawie rzekomych oszustw podatkowych państwa Lewandowskich.

- O jakiej my emocjonalnie mówimy kwocie? - zapytał kapitan reprezentacji Polski. - To jest 20 milionów euro - odpowiedział Kucharski. - Tyle jest jakby warty myślę twój spokój, nie? - upewniał się. - Zero euro, zero złotych - odpowiedział mu Lewandowski. Na pytanie piłkarza, za co chce te pieniądze, agent odpowiedział, że za to, że "do końca życia będzie ukrywał, że piłkarz i jego żona są oszustami podatkowymi".

W rozmowach pojawia się także nazwisko dziennikarza "Der Spiegel", z którym Kucharski miał uzgadniać wspomnianą kwotę, Rafaela Buschmanna. To właśnie on na łamach swojego dziennika jako pierwszy opisał sprawę rzekomych oszustw podatkowych Lewandowskiego i jego żony.

- Chcemy ustalić, czy w szantażowaniu pokrzywdzonego uczestniczyły inne osoby, w tym przedstawiciele zagranicznych mediów - powiedział rzecznik prokuratury cytowany przez PAP.

W sądzie zakończy się także druga sprawa sporna między Lewandowskim i Kucharskim. Do tej pory kwestią sporną są pieniądze, jakich domaga się były agent zawodnika za rozwiązanie współpracy w spółce, którą obaj założyli - RL Management. Firma miała się zajmować prawami do wizerunku Lewandowskiego.

Artykuły polecane przed redakcję ZeStadionu.pl:

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News