TVP
Piotr Molecki/East News
Autor Piotr Mika - 18 Sierpnia 2020

TVP ujawniło, ile zarabia na meczach reprezentacji Polski. Prawdziwa fortuna za 30 sekund na antenie

TVP pokazuje na swoich antenach wiele wydarzeń sportowych, w tym część meczów reprezentacji Polski. Mimo że nasza kadra nie zawsze imponuje swoimi wynikami, to zawsze przyciąga przed telewizory setki tysięcy, a nawet miliony telewidzów. Telewizja państwowa bardzo dobrze o tym wie, dlatego stara się to wykorzystać do maksimum.

TVP od wielu lat pokazuje różne sportowe wydarzenia z udziałem Polaków i nie tylko. Najwięcej przed telewizory przyciagą jednak zmagania naszych sportowców, w tym bardzo popularna reprezentacja Polski. Dowiedzieliśmy się, ile trzeba zapłacić za spot reklamowy przy meczu naszej kadry pokazywanym w TVP. Ceny powalają.

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Piotr Żyła zadziwił wszystkich Polaków. Nie ma czasu na romanse, wsiadł na traktor i wtedy się zaczęło (FOTO)
  2. Pilny apel sanepidu, trwają poszukiwania mieszkańców. Proboszcz ma koronawirusa
Piotr Żyła runął na chodnik i leżał jak długi. Fani nie mogli uwierzyć własnym oczom (FOTO)Piotr Żyła runął na chodnik i leżał jak długi. Fani nie mogli uwierzyć własnym oczom (FOTO)Czytaj dalej

TVP wysoko ceni sobie czas antenowy

Już we wrześniu Polacy, podobnie jak inne kadry narodowe, wrócą do gry po przerwie spowodowanej pandemią. Przez COVID-19 nie odbyło się wiele spotkań towarzyskich oraz całe Euro 2020, które zostało przełożone na 2021. Kibice spragnieni piłkarskich emocji związanych z występami Polaków będą jednak mogli cieszyć się nimi już za niecały miesiąc.

Reprezentacja Polski zmierzy się 4 oraz 7 września z zespołami Holandii oraz Bośni i Hercegowiny w ramach pierwszych meczów grupowych Ligi Narodów. W grupie z nami są jeszcze Włosi, z którymi zagramy w październiku. Mecze te pokaże właśnie TVP, które przewidując wysoką oglądalność żąda naprawdę sporych sum za czas antenowy poświęcony reklamom.

Mariusz Pudzianowski pochwalił się na Instagramie, ile wypił. Fani nie mogą uwierzyć w jego słowaMariusz Pudzianowski pochwalił się na Instagramie, ile wypił. Fani nie mogą uwierzyć w jego słowaCzytaj dalej

Grube tysiące za 30 sekund na ekranie

Trudno dziwić się władzom państwowej telewizji starającym się wykorzystać popularność naszej kadry, ponieważ tak działają media - im większa oglądalność, tym większa możliwość trafienia do klienta przez firmy, które będą chciały się zareklamować i za tym idzie wysoka cena za czas antenowy.

Jak podaje "Super Express" chętni wykupienia 30 sekund czasu antenowego przy meczu reprezentacji Polski z Holandią będą musieli zapłacić. 157,4 tys. złotych. Niewiele mniej jest w przypadku meczu z Bośnią i Hercegowiną. Przy tym spotkaniu 30-sekundowy spot reklamowy będzie kosztował 148,6 tys. złotych. Są to najwyższe stawki w cenniku reklamowym TVP na wrzesień.

Źródło: Super Express

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Już pewne, Sejm zatwierdził ustawę. Kierowcy będą zachwyceni
  2. Doigrali się. Ogromne kary dla UPC, będą prezenty dla klientów
  3. Piotr Żyła zadziwił wszystkich Polaków. Nie ma czasu na romanse, wsiadł na traktor i wtedy się zaczęło (FOTO)
  4. Wyciekło nieznane zdjęcie Marty Linkiewicz. Zapozowała zupełnie nago, zdjęcie tylko dla dorosłych (FOTO)
  5. Prezes Barcelony potwierdził najważniejszą informację. Ogłosił wszystko w środku nocy
  6. Wideo - Przerażający wypadek. Ciężarówka z impetem wjechała w samochody osobowe

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News