TVP Małysz Szaranowicz
screen - youtube.com/tvp sport
Autor Łukasz Kowalski - 18 Listopada 2020

TVP Sport przypomniało legendarne przemówienie Włodzimierza Szaranowicza. Po tych słowach płakała cała Polska

TVP świętuje w środę 14. urodziny TVP Sport. Z tej okazji stacja postanowiła przypomnieć swoim widzom najpiękniejsze momenty polskiego sportu, które w tym czasie były transmitowane przez stację. Nie mogło zabraknąć komentarza Włodzimierza Szaranowicza, który przez lata towarzyszył Adamowi Małyszowi. Jego monolog do tej pory wzrusza do łez.

TVP świętuje 14. urodziny TVP Sport. Z tej okazji stacja postanowiła przypomnieć kilka najważniejszych momentów polskiego sportu, które były w tym czasie transmitowane na antenie stacji.

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Dramatyczne wiadomości w sprawie reprezentacji Polski. Lewandowski może nie zagrać z Holandią
  2. Dramat Justyny Steczkowskiej. Nie żyje najbliższa jej osoba, o śmierci poinformowała siostra gwiazdy
  3. Adam Małysz zdradził sekret reprezentacji narodowej. Wskazał nowego gwiazdora, nie chodzi o Kamila Stocha i Piotra Żyłę
Z ostatniej chwili: Mistrzostwa Europy w Polsce, zapadła ostateczna decyzjaZ ostatniej chwili: Mistrzostwa Europy w Polsce, zapadła ostateczna decyzjaCzytaj dalej

TVP Sport ma już 14 lat

Wśród wielkich emocji nie mogło zabraknąć występów polskich skoczków narciarskich, którzy od lat gromadzą miliony widzów przed telewizorami. Wśród nich najwięcej kibiców śledziło zmagania Adama Małysza.

Przez lata polski skoczek utrzymywał się w ścisłej światowej czołówce. Kiedy w 2011 roku po mistrzostwach świata w Oslo ogłosił zakończenie kariery, dla wielu Polskich kibiców był to koniec pewnej ery.

Także dla Włodzimierza Szaranowicz to był koniec pewnej pięknej historii. Przez lata dziennikarz jeździł z Małyszem i reprezentacją Polski po całym świecie, aby relacjonować zawody z udziałem Polaków.

Z okazji swoich urodzin stacja postanowiła przypomnieć emocjonalny monolog Szaranowicza, podczas jego ostatnich zawodów w Planicy. Miliony Polaków płakały, słuchając komentarza legendarnego dziennikarza.

Marcin Najman zdradził żonę z gwiazdą Fame MMA? Bokser zapowiada pozew. Marcin Najman zdradził żonę z gwiazdą Fame MMA? Bokser zapowiada pozew. "To podłość"Czytaj dalej

Stacja przypomniała wzruszający monolog Szaranowicza

Do tej pory słowa, które wypowiedział Szaranowicz przy okazji pożegnania Małysza, wzruszają polskich kibiców. Jej fragmenty zapisały się na stałe w świadomości Polaków, a nawet przeniosły do popkultury.

- Co tydzień siadaliśmy, jak do telenoweli, żeby oglądać tę rywalizację. Fenomen socjologiczny! Ileż rzeczy można było mu przypisać podczas tej kariery? Że można w życiu wygrać ewidentnie bez układów. Że jest człowiekiem rzetelnym, solidnym, posłańcem wielkich wiadomości, wielkiej nadziei. Zaczynał jako idol kryzysowy, który miał nas prowadzić jako ambasador wspaniałego skoku cywilizacyjnego do Europy - żegnał Szaranowicz Małysza.

- Fenomen społeczny. Przecież my, dzięki tym transmisjom, żyliśmy życiem zastępczym. Był powodem ogromnej zbiorowej radości. Dał nam wiele. Bardzo wiele... - mówił dziennikarz łamiącym się głosem.

W marcu ubiegłego roku Szaranowicz poinformował o zakończeniu przez siebie kariery. Żegnało go wiele znakomitych postaci polskiego sportu, w tym właśnie Adam Małysz. Sam przyznał, że słuchając monologu dziennikarza, sam uronił łzy wzruszenia.

- Włodek, chapeau bas, towarzyszyłeś mi od samego początku. Pamiętam to wszystko, może często przez mgłę, ale pamiętam dokładnie przede wszystkim moje ostatnie momenty w tym sporcie i łzy w oczach Włodka, gdy to załamanie tego głosu... Ja sam, oglądając to później, płakałem - powiedział Małysz dla TVP Sport, przy okazji pożegnania Szaranowicza.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Wirus z Iranu rozprzestrzenia się w sieci. Eksperci ostrzegają, można stracić ogromne pieniądze
  2. W drodze do szpitala czeka nas niemałe zaskoczenie. Już nie tylko karetki będą transportować pacjentów
  3. Tragiczna wiadomość obiegła świat sportu. Legendarny dziennikarz przegrał walkę z rakiem, zapisał się w historii
  4. Adam Małysz zdradził sekret reprezentacji narodowej. Wskazał nowego gwiazdora, nie chodzi o Kamila Stocha i Piotra Żyłę
  5. Dramatyczne wiadomości w sprawie reprezentacji Polski. Lewandowski może nie zagrać z Holandią
  6. Już 5 grudnia wejdą w życie długo wyczekiwane zmiany. Kierowcy będą zadowoleni
  7. Niepublikowane dotąd zdjęcia i wielki sekret Andrzeja z Rolnicy. Podlasie ujrzały światło dzienne. Fani są zachwyceni

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News