TVP Sport transmisja
ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER
Autor Łukasz Kowalski - 24 Grudnia 2020

TVP przygotowało dla Polaków wielką niespodziankę. Wszystko zostanie pokazane już dziś, gratka dla fanów sportu

TVP przygotowało dla swoich widzów wielką niespodziankę z okazji świąt Bożego Narodzenia. W piątek i w sobotę kibice sportu, mimo tego, że w tym czasie nie będzie się wiele działo, będą mieli co oglądać. Stacja poinformowała, że pokaże filmy, wywiady i rozmowy dotyczące zmarłego niedawno Maradony. Do tego fani znów będą mogli zobaczyć triumf Adama Małysza na Turnieju Czterech Skoczni sprzed 20 lat.

⦁ TVP Sport przygotowało dla kibiców niespodziankę
⦁ Fani będą mogli spędzić pierwszy i drugi dzień świąt na podsumowaniu roku i rozmowach o zmarłym pod koniec listopada Diego Maradonie
⦁ Stacja pokaże ćwierćfinałowy mecz Argentyna - Anglia z mundialu w 1986 roku
⦁ Kibice będą mogli zobaczyć także triumf Adama Małysza podczas Turnieju Czterech Skoczni z sezonu 2000/2001

TVP Sport przygotowało na święta dla swoich kibiców niesamowitą niespodziankę. Mimo tego, że w tym okresie w świecie sportu nie będzie się działo zbyt wiele, to kibice i tak będą mogli się delektować programami na sportowej stacji publicznego nadawcy.

Stacja już kilka dni temu zapowiedziała, że z okazji świąt przygotowuje dla kibiców niespodziankę, ale do tej pory nie znaliśmy jej szczegółów. W wigilijny poranek stacja przedstawiła plan transmisji na świąteczne dni.

TVP Sport przygotowało dla widzów niespodziankę na święta

Pierwszy dzień świąt, czyi piątek 25 grudnia niemal w całości będzie poświęcony zmarłemu pod koniec listopada Diego Maradonie. W trakcie dnia stacja pokaże wspomnienia dotyczące piłkarza i wywiady na jego temat. O Argentyńczyku będzie opowiadał jego dawny rywal z boiska Zbigniew Boniek, czy Michał Listkiewicz, który sędziował finał mistrzostw świata w 1990 roku pomiędzy Argentyną a Niemcami.

Do tego o zmarłej gwiździe futbolu dziennikarze stacji będą rozmawiali z zagranicznymi gośćmi. Stacja pokaże rozmowy z dziennikarzami Jonathanem Wilsonem oraz Guillem Balague'em. Wypowie się także reżyser filmu dokumentalnego "Diego", Asif Kapadia.

Tragiczne wiadomości tuż przed świętami. Zmarł Konrad Kuśka, zapisał się w historii polskiego sportuTragiczne wiadomości tuż przed świętami. Zmarł Konrad Kuśka, zapisał się w historii polskiego sportuCzytaj dalej

Na tym nie koniec atrakcji dla kibiców Maradony i całej piłki nożnej. W piątek po południu stacja pokaże cały mecz ćwierćfinałowy z mundialu 1986 przeciwko Anglikom. Wtedy Argentyńczyk strzelił jedne z dwóch najbardziej znanych bramek w historii mundiali.

Nie lada gratka czeka także fanów skoków narciarskich. Kibice będą mogli wrócić wspomnieniami do początków "małyszomanii". TVP Sport wyemituje podsumowanie startu Adama Małysza na zwycięskim Turnieju Czterech Skoczni w sezonie 2000/2001.

Kibice będą zachwyceni propozycję TVP Sport na święta

Do tego pierwszego dnia świąt TVP Sport będzie transmitować na żywo galę One Championship w Singapurze. Na Collision Course II ma dojść do długo wyczekiwanej walki Dżamala Jusupowa z Samym Saną.

Mniej emocji czeka kibiców w drugi dzień świąt, ale wciąż nie będą mogli narzekać na brak propozycji. Stacja pokaże drugą część wspomnień triumfu Małysza na Turnieju Czterech Skoczni. Od tego sukcesu zaczęła się trwająca przez lata "małyszomania".

Fani stacji będą mogli sobie przypomnieć także grę najlepszych koszykarzy NBA z lat 90. 26 grudnia stacja pokaże Mecz Gwiazd z 1991 roku. Na parkietach wtedy królowali Michael Jordan, Patrick Ewing, czy Magic Johnson i Karl Malone.

Do tego stacja pokaże występy amerykańskiego "Dream Teamu", który wygrał igrzyska olimpijskie w Barcelonie w 1992 roku. Do tego stacja zaprosi kibiców do głosowania na najlepszego sportowca minionego roku.

Artykuły polecane przed redakcję ZeStadionu.pl:

Przepis

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News