TVP
Pixabay
Autor Piotr Mika - 25 Sierpnia 2020

TVP ogłosiło świetną nowinę dla polskich kibiców. Stacja kupiła nowe prawa transmisyjne

TVP może pochwalić się kolejnym ruchem na rynku praw telewizyjnych który z pewnością ucieszy polskich kibiców. Stacja wykupiła prawa do pokazywania polskie PKO BP Ekstraklasy na kolejne dwa sezony. Dotychczasowa umowa obowiązywała tylko do końca właśnie rozpoczętych rozgrywek.

TVP przedstawia podpisanie nowej umowy z Ekstraklasą S.A. jako duży sukces. Mimo kwestionowanego przez wielu kibiców poziomu, są to wciąż jedne z najpopularniejszych rozgrywek piłkarskich w Polsce. Umowa obowiązywać będzie do końca sezonu 2022/23.

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Niespodziewana zmiana dotycząca maseczek. Są nowe wytyczne
  2. Mężczyzna wysypał trochę soli na plaży. To co pojawiło się po 12 sekundach jest niesamowite [Wideo]
  3. IMGW bije na alarm, bezlitosne żywioły uderzą w Polskę. Trąby powietrzne są tylko częścią
Robertowi Lewandowskiemu kończy się kontrakt. Wielki transfer bardzo prawdopodobnyRobertowi Lewandowskiemu kończy się kontrakt. Wielki transfer bardzo prawdopodobnyCzytaj dalej

TVP z nowymi, lepszymi prawami do pokazywania Ekstraklasy

Wcześniejsza umowa Telewizji Polskiej z Ekstraklasą S.A. obowiązywała do końca sezonu 2020/2021. Na jej podstawie TVP miało prawo do pokazania jednego meczu w kolejce, czyli przykładowo w zeszłym sezonie było to łącznie 37 spotkań, w tym: 12 pierwszego wyboru, 12 drugiego wyboru oraz 13 trzeciego wyboru. W kolejnych dwóch sezon ulegnie to jednak pewnej zmianie.

W sezonach 2021/22 i 2022/23 TVP wszystkie mecze pokazywane przez stację będą pierwszego lub drugiego wyboru, o czym mówił prezes Telewizji Polskiej, Jacek Kurski. - To wielki sukces Telewizji Polskiej. O dwa lata przedłużyliśmy umowę z piłkarską Ekstraklasą i to na znacznie lepszych warunkach. W sezonach 2021/22 i 2022/23 będziemy dysponować w każdej kolejce albo pierwszym albo drugim wyborem spotkania. To gwarantuje, że najlepsze mecze będą dostępne w każdym polskim domu. - zdradził Kurski.

Robert Lewandowski nagrał wideo z szatni Bayernu Monachium. Nagle zwrócił się do swojego kolegi, jego słowa podbiły siećRobert Lewandowski nagrał wideo z szatni Bayernu Monachium. Nagle zwrócił się do swojego kolegi, jego słowa podbiły siećCzytaj dalej

Ekstrklasa S.A. zadowolona z nowych umów

Dla władz najlepszej polskiej ligi nowe kontrakty ze stacjami telewizyjnymi to dobra wiadomość. Pandemia koronawirusa sprawiła, że wiele klubów, bazujących na pieniądzac z praw telewizyjnych, znalazło się w kłopotach. Władze ligi mają nadzieję, że taka sytuacja nie będzie miała już miejsca.

- Dzięki nowym umowom z CANAL+ i TVP będziemy mogli zagwarantować klubom stabilne wypłaty na poziomie 225 mln zł również w kolejnych trzech sezonach. Podobne rozwiązania wprowadzone są także w innych krajach. Jeśli to tylko możliwe – na całym świecie kontynuowane są relacje z nadawcami celem zapewnienia ciągłości rozgrywek sportowych i zarządzenia sporami na gruncie umów licencyjnych. - mówi prezes Zarządu Ekstraklasa S.A., Marcin Animucki.

Źródło: sport.tvp.pl

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Nadchodzą duże zmiany w przepisach o odpadach. Segregacja zmieni się nie do poznania
  2. Chiny planują pełną dominację w kosmosie. Zaczną od Księżyca
  3. Justyna Żyła zrzuciła ubrania i pokazała ciało tysiącom Polaków na Instagramie. Obok niej gwiazda show TVN (FOTO)
  4. Dawid Kubacki zdeklasował rywali podczas dzisiejszego konkursu. Trzech Polaków na podium, niewyobrażalny sukces
  5. Żona Wojciecha Szczęsnego kręci pupą w skąpym bikini. Piłkarz jest zachwycony, internauci hejtują (FOTO)
  6. Wideo - Ktoś podrzucał opony na pole rolnika. Ten okrutnie się zemścił

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News