Zestadionu - serwis sportowy
Autor Piotr Bernaciak - 3 Czerwca 2020

Z ostatniej chwili. UEFA wykluczyła słynny klub z pucharów. Nie było żadnych wątpliwości

UEFA postanowiła poinformować o karze nałożonej na jeden ze słynnych klubów, który nie będzie mógł zagrać w europejskich pucharach. Dla drużyny to prawdziwy cios. Jej piłkarze regularnie walczyli o czołowe miejsca w tabeli.

UEFA wieczorem podała sensacyjne wiadomości o wykluczeniu znanego klubu z europejskich pucharów. Teraz wiemy, że w związku z nałożoną karą drużyna nie może występować ani w eliminacjach Ligi Mistrzów, ani w meczach Ligi Europy, co oznacza, że przez najbliższy czas jest pozbawiona możliwości dodatkowych zarobków za wysokie miejsce w lidze.

Europejskie puchary są ogromną rozrywką przede wszystkim dla samych kibiców, którzy są wielokrotnie kuszeni meczami z europejskimi drużynami z topu. Teraz wiemy, że turecki zespół musi przekonać do siebie fanów czymś zupełnie innym. UEFA w zasadzie nie miała innej możliwości, niż podjąć decyzję o karze adekwatnej do popełnianych przestępstw.

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Mateusz Borek podpisał kontrakt z TVP. Stacja zapowiada wielki show
  2. Wideo - Tragiczny wypadek. Kompletnie pijany kierowca z impetem wjechał w samochód z rodziną. Nastolatka walczy o życie
PZPN nagle wydał ważne oświadczenie. Właśnie poznaliśmy nowego mistrza Polski, zwyciężyły w Ekstraklasie kobiecejPZPN nagle wydał ważne oświadczenie. Właśnie poznaliśmy nowego mistrza Polski, zwyciężyły w Ekstraklasie kobiecejCzytaj dalej

UEFA podała pilną informację

UEFA przekazała wieść o tym, że turecki Trabzonspor w najbliższym czasie nie wystąpi w europejskich pucharach. Drużyna z Trabzonu nie ukrywa, że jest to dla niej gigantyczny cios, bo obecnie zajmuje 1. miejsce w tabeli ligi tureckiej i niemal na pewno zagrałaby w Lidze Mistrzów. Dla ekipy byłby to powrót po kilku latach gry w Lidze Europy lub braku gry w pucharach.

Kara jest surowa, ale była jedyną możliwą decyzją w związku z takim zachowaniem klubu. Łamał on przepisy i nie dotrzymał zasad finansowego fair play. Miał zostać wdrożony plan naprawczy, jednak ekipa z Trabzonu nie zdecydowała się go wprowadzić. UEFA postanowiła więc, że zespół nie wystąpi w europejskich pucharach w tej lub następnej edycji, choć póki co nie wiadomo, od czego zależy ten wybór.

Córka Adama Małysza wydoroślała i jest piękną kobietą. Młoda Karolina wygląda wprost zjawiskowo (FOTO)Córka Adama Małysza wydoroślała i jest piękną kobietą. Młoda Karolina wygląda wprost zjawiskowo (FOTO)Czytaj dalej

UEFA była tym razem bezwzględna

To nie pierwszy raz, gdy UEFA wyznacza karę znanemu zespołowi. Niedawno w ten sposób europejskie puchary opuścił AC Milan. Rossoneri mogli ponieść gigantyczną karę finansową, ale zdecydowali się po prostu zrezygnować z gry w europejskich pucharach kosztem likwidacji kary.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Kolejna wielka zmiana już w czwartek. Dotyczy tysięcy Polaków
  2. 6-latka wpadła do stawu. Trwa akcja reanimacyjna
  3. Kamil Stoch wściekły na polskich kibiców. To niewiarygodne, co mu zrobili
  4. Nie żyje legenda polskiego sportu. Medalista olimpijski był kochany przez kibiców
  5. Polska zorganizuje mistrzostwa świata? Śmiała deklaracja związku
  6. Coraz więcej Polaków dostaje dziwnego SMS-a. Lepiej na niego uważaj, jest od oszustów

DOMOWY CHLEB Z CHRUPIĄCĄ SKÓRKĄ. W ŚRODKU MIĘKKI JAK AKSAMIT [PRZEPIS]

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News