UEFA
zestadionu.pl
Autor Mateusz Wysokiński - 4 Kwietnia 2020

Władze ligi buntują się UEFA. Chcą przerwania rozgrywek i przyznania mistrzostwa

UEFA ma twardy orzech do zgryzienia. Władze europejskiej federacji piłkarskiej bardzo źle zareagowały na informacje, że rozgrywki w lidze belgijskiej zostały zakończone. Działacze piłkarscy powiedzieli, że kluby z małych krajów, które przerwą teraz rozgrywki, mogą nie uzyskać prawa do występowania w europejskich pucharach w następnym sezonie. Takie słowa zdenerwowały przedstawicieli ligi, którzy stwierdzili, że zrobią na przekór i nie będą kontynuować gry w piłkę nożną.

UEFA ma za sobą bardzo ciężkie miesiące. Z racji tego, że rozgrywki ligowe, jak też europejskie nie zostały wznowione, federacja traci bardzo dużo pieniędzy. Działacze europejskiej federacji tracą także powoli kontrolę nad ligami, które ogłaszają, że zakończą grę w piłkę w tym sezonie. Taka sytuacja miała miejsce w Belgii, co zaowocowało groźbą ze strony UEFY, o braku uczestnictwa w następnym sezonie europejskich pucharów. Takie deklaracje europejskiej federacji bardzo zdenerwowały działaczy innej z lig, którzy mówią, że są gotowi zakończyć grę w piłkę.

Smutne wiadomości z samego rana. Nie żyje kultowa postać skoków narciarskich, przegrał z wirusemSmutne wiadomości z samego rana. Nie żyje kultowa postać skoków narciarskich, przegrał z wirusemCzytaj dalej

DZISIAJ GRZEJE:

     1. Zmarł słynny bramkarz, który zapisał się w historii. Wielbiły go dziesiątki tysięcy kibiców
     2. Koronawirus zabija też młodych. W Belgii zmarła 12-latka

UEFA zdenerwowała działaczy ligi. Chcą zakończyć rozgrywki

Do kolejnego skończenia rozgrywek lig w Europie może dojść w Szkocji. Po tym, jak działacze Scottish Premier League usłyszeli o zamieszaniu związanym z przyznawania tytułu w Belgii, zdecydowali, że zrobią na złość UEFA, nawet kosztem braku udziału w rozgrywkach w europejskich pucharach.

Do sensacyjnych doniesień dotarli dziennikarze z Wysp Brytyjskich. Wiemy już, jak zakończą się rozgrywki w Szkocji w razie ich wstrzymania. Mimo że, zdaniem wielu, przyznanie mistrzostwa jest bardzo niesprawiedliwe, to władze szkockiej federacji są o krok, aby pójść w ślady ligi belgijskiej.

Były gwiazdor Legii Warszawa ma poważne kłopoty. Może trafić do więzienia na kilka lat, złamał prawoByły gwiazdor Legii Warszawa ma poważne kłopoty. Może trafić do więzienia na kilka lat, złamał prawoCzytaj dalej

Wiemy, kto zostanie mistrzem Szkocji

Jeśli doniesienia na temat zakończenia się rozgrywek zostaną potwierdzone, mistrzem kraju zostanie Celtic Glasgow. Drużyna, w której występuje Patryk Klimala ma 80 punktów i o 23 oczka wyprzedza Rangers, którzy zagrają w Lidze Europa, o ile UEFA nie wykluczy Szkocji z eliminacji do pucharów. Podobny los czeka piłkarzy Motherwell FC, którzy zajmują trzecie miejsce w tabeli.

Najbardziej niezadowoleni z potencjalnej decyzji działaczy mogą być zawodnicy Hearts. Drużyna zajmuje ostatnie miejsce w tabelii i spadnie do drugiej ligi, chociaż traci tylko 4 punkty do miejsca gwarantującego jej baraże o pozostanie w Scottish Premier League.

ZOBACZ TAKŻE:

           1. Polskie Ministerstwo wprowadziło kolejny zakaz. Nie pójdziemy na spacer w kolejne miejsce
           2. Koronawirus uderzy w Warszawę. Miasto tnie wydatki, wstrzymuje inwestycje
           3. Wspaniała informacja dla kibiców w całej Polsce. Polacy dostaną Ekstraklasę za darmo
           4. Orzeł Górskiego poważnie chory. Lekarze postawili najgorszą diagnozę
           5. Kamil Stoch oszukany. Polak nie dostanie całej nagrody za Raw Air, żenująca decyzja
           6. Ministerstwo edukacji zdecydowało się na kolejne, radykalne obostrzenia. Wiadomo, co stanie się z dziećmi i młodzieżą

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News