UEFA
Zestadionu.pl
Autor Mateusz Dziubiński - 6 Kwietnia 2020

Pilny komunikat UEFA. Wiemy, co dalej z ligami i kiedy finał Ligi Mistrzów

UEFA za wszelką cenę chce dokończyć rozgrywki europejskich pucharów przerwane z powodu pandemii koronawirusa. Europejska federacja po konsultacji z przedstawicielami związków krajowych wydała komunikat, który rzuca nowe światło na możliwe terminy zakończenia wstrzymanej rywalizacji.

UEFA z powodu pandemii koronawirusa zdecydowała się przełożyć planowane na lato mistrzostwa Europy na 2021 rok. Federacja nie może pozwolić sobie na kolejne straty finansowe związane ze zmianami i jest zdeterminowana, by dokończyć rozpoczętą edycję Ligi Mistrzów. Poznaliśmy możliwy termin rozegrania finału wstrzymanych rozgrywek.

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Żona upokorzyła go przed internautami. "Polski Messi" pokazał klasę i został gwiazdą programu Canal Plus
  2. Koronawirus zabija też młodych. W Belgii zmarła 12-latka
Nie żyje reprezentant Polski. Zagrał dla kadry 24 razy, ogromna strataNie żyje reprezentant Polski. Zagrał dla kadry 24 razy, ogromna strataCzytaj dalej


UEFA jest zdeterminowana, by dokończyć sezon

Pandemia koronawirusa przysporzyła UEFA ogromnych problemów. Z powodu zagrożenia epidemicznego zdecydowano się przełożyć organizację mistrzostw Europy na przyszły rok, a straty finansowe z powodu wstrzymania najbardziej elitarnych klubowych rozgrywek, jakimi jest niezaprzeczalnie Liga Mistrzów, wciąż rosną. Władze federacji nieustannie szukają rozwiązania, które pozwoliłoby na dokończenie zmagań w rozpoczętym sezonie bez konieczności ingerencji w kalendarz rozgrywek 2020/2021. UEFA wydała komunikat o aktualnych decyzjach podjętych w porozumieniu z krajowymi związkami.

Bokser przebił Roberta Lewandowskiego. Przekaże ogromną sumę na walkę z epidemiąBokser przebił Roberta Lewandowskiego. Przekaże ogromną sumę na walkę z epidemiąCzytaj dalej


Prezydent UEFA podał datę ostatecznego zakończenia sezonu. Możliwych jest kilka rozwiązań


W zeszłą środę odbyła się wideokonferencja, podczas której przedstawiciele 55 narodowych federacji debatowali wraz z UEFA o koniecznych do wprowadzenia w kalendarzu rozgrywek zmianach. Ustalono, że finały Ligi Mistrzów oraz Ligi Europy zostaną rozegrane dopiero po tym, gdy zapadną rozstrzygnięcia w zmaganiach poszczególnych lig krajowych. Poznaliśmy też możliwy termin zakończenia europejskich pucharów. Prezydent UEFA Aleksander Ceferin chce zakończyć sezon do 3 sierpnia.

- Wszystkie rozgrywki, w tym Liga Mistrzów i Liga Europy, muszą zostać zakończone w sierpniu. Sytuacja jest nadzwyczajna, więc będziemy elastyczni w kwestii terminów i godzin. Możemy grać w obecnym systemie lub rozgrywać tylko jeden mecz na neutralnym terenie. W grę wchodzą systemy Final Four czy Final Eight - powiedział dla niemieckiej telewizji ZDF.

Źródło: ZDF

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Polak pluł na ludzi w pociągu. Krzyczał, że ma koronawirusa
  2. Dwa ciała w mieszkaniu, na miejscu prokurator i policja. Nieoficjalnie: siostra zabiła brata, potem siebie?
  3. Premier League szykuje się do wznowienia rozgrywek. Padła konkretna data
  4. Lewandowscy dodają sił Polakom. Piękny wpis pierwszej pary sportu (FOTO)
  5. Nie żyje 25-letni piłkarz. Zawodnik zdołał uratować siedem osób
  6. Morawiecki chce wprowadzenia nowych podatków. Potrzebne są pieniądze na walkę z epidemią

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News