UEFA
FRANCK FIFE/AFP/East News
Autor Mateusz Dziubiński - 9 Grudnia 2020

UEFA podjęła decyzję ws. rasistowskiego skandalu w Lidze Mistrzów. Co dalej z meczem PSG?

UEFA zareagowała na wydarzenia, które miały miejsce we wtorkowy wieczór podczas meczu Ligi Mistrzów pomiędzy Paris Saint-Germain a Basaksehir Stambuł. Zawodnicy obu drużyn odmówili dalszej gry po tym, jak sędzia techniczny miał obrazić na tle rasistowskim jednego z członków sztabu szkoleniowego tureckiej drużyny. Spotkanie zostało przerwane, a teraz pojawiła się w końcu reakcja organizatora prestiżowych rozgrywek.

• UEFA reaguje na skandal w meczu Ligi Mistrzów
  • Piłkarze Basaksehir Stambuł i PSG odmówili we wtorek gry
  • Zawodnicy zeszli z boiska na znak protestu przeciwko zachowaniu sędziego
  • Arbiter techniczny miało obrazić na tle rasistowskim członka klubu z Turcji

UEFA wydała pilny komunikat w związku z wydarzeniami na stadionie Paris Saint-Germain. Starcie francuskiej drużyny z Basaksehir Stambuł zostało przerwane z uwagi na rasistowski incydent z udziałem sędziego. Wiemy, czy spotkanie zostanie dokończone.

Pilne: mecz Ligi Mistrzów przerwany, piłkarze natychmiast opuścili boisko. Takiej sytuacji nie było jeszcze nigdyPilne: mecz Ligi Mistrzów przerwany, piłkarze natychmiast opuścili boisko. Takiej sytuacji nie było jeszcze nigdyCzytaj dalej

Teksty wybrane dla Ciebie:

UEFA wydała komunikat i decyzję na temat meczu PSG z Basaksehir Stambuł

Cały piłkarski świat żyje wydarzeniami, które miały miejsce kilkanaście godzin temu w Paryżu. Podczas meczu Ligi Mistrzów pomiędzy Paris Saint-Germain a Basaksehir Stambuł doszło do skandalu. Takiej sytuacji w historii europejskich rozgrywek jeszcze nie było. Przykry incydent przyćmił m.in. starcie Barcelony z Juventusem.

Jak informowaliśmy na bieżąco, piłkarze obu drużyn odmówili gry po zaledwie kilku minutach od pierwszego gwizdka. Wszystko z powodu incydentu, w którym brał udział sędzia techniczny Sebastian Coltescu. Miał on obrazić na tle rasowym asystenta trenera Basaksehir.

Coltescu miał obrazić Pierre’a Webo, który pełni funkcję asystenta Okana Buruka. Z doniesień rumuńskiego dziennikarza Emanuela Rosu, dowiedzieliśmy się, co dokładnie miał powiedzieć sędzia pochodzący właśnie z Rumunii.

- Zdanie brzmiało: "Ten 'negru' tam! Podejdź i sprawdź, kim jest. To ten 'negru' na ławce, to niemożliwe, żeby zachowywać się tak, jak on- napisał Rosu. Pojawił się też komunikat UEFA.

FC Barcelona ośmieszyła się na oczach całego świata. Cristiano Ronaldo nie dał im szans, koncert JuventusuFC Barcelona ośmieszyła się na oczach całego świata. Cristiano Ronaldo nie dał im szans, koncert JuventusuCzytaj dalej

Mecz w Paryżu zostanie dokończony już w środę

- Po incydencie, w którym zamieszany był czwarty sędzia, spotkanie zostało chwilowo przerwane. Po konsultacji z obiema drużynami pojawiła się zgoda, żeby wznowić mecz z innym czwartym sędzią. UEFA zorganizuje śledztwo, żeby sytuacja została zbadana i kolejne wiadomości pojawiły się w odpowiednim czasie- przekazał na Twitterze Miguel Delaney, dziennikarz “The Independent”.

UEFA potwierdziła, że spotkanie zostanie dokończone już w środę. Zawodnicy mają wybiec na murawę o godzinie 18:55. Na razie nie wiadomo, czy anulowane zostaną kartki, którymi sędzia główny ukarał piłkarzy i członków sztabu Basaksehir za kłótnie, gdy nie wiadomo było, co jest powodem ich oburzenia.

Nie będzie to mieć jednak większego znaczenia, gdyż Basaksehir meczem z Paris Saint-Germain żegna się z europejskimi pucharami. Turecka drużyna zajmuje ostatnie miejsce w tabeli i nie ma szans nawet na grę w Lidze Europy.

W tych rozgrywkach na wiosnę pojawi się Manchester United. “Czerwone Diabły” przegrały na wyjeździe z RB Lipsk w drugim wtorkowym meczu grupy H. Wynik 3:2 dał zwycięstwo i awans niemieckiej drużynie. Od starcia PSG z Basaksehir zależy, która drużyna zajmie pierwsze miejsce w grupie.

Źródło: Twitter, UEFA