UEFA Turcja kara
YouTube
Autor Piotr Bernaciak - 12 Października 2019

Turcja zostanie wyrzucona z eliminacji Euro? Grożą jej bardzo poważne konsekwencje

UEFA postanowiła wszcząć postępowanie w sprawie ostatniego zachowania reprezentantów Turcji. Drużyna może zostać wyrzucona z eliminacji mistrzostw Europy. Sprawa zrobiła się bardzo poważna.

UEFA jest bardzo wyczulona na łącznie sportu z polityką. Z tego powodu na stadionach rzadko obserwować możemy różne manifesty polityczne, a jeżeli już do nich dochodzi, to sprawcy są zazwyczaj karani. Zazwyczaj dzieją się one za sprawą kibiców na meczach w europejskich pucharach lub w spotkaniach reprezentacji narodowych. Teraz jednak zdecydowali się na to właśnie piłkarze.

Reprezentacja Turcji w trakcie ostatniego spotkania z Albanią postanowiła wyrazić swoje poglądy polityczne, co bardzo nie spodobało się włodarzom UEFA. Dowiadujemy się, że drużyna narodowa już niebawem może zostać bardzo dotkliwie ukarana. Okazuje się, że pojawiają się przesłanki do wyrzucenia zespołu z eliminacji mistrzostw Europy. Ten scenariusz nie jest zupełnie nieprawdopodobny.

Były gwiazdor Legii odchodzi z klubu. Czas na powrót do polskiej Ekstraklasy?Były gwiazdor Legii odchodzi z klubu. Czas na powrót do polskiej Ekstraklasy?Czytaj dalej

UEFA może ukarać reprezentację Turcji

Turcja pokonała Albanię 1:0, a decydującego gola dla gospodarzy strzelił Cenk Tosun. Uwagę UEFA zwróciło zachowanie reprezentantów Turcji obecnych na boisku, którzy zdecydowali się na dość niecodzienną "cieszynkę. Po bramce wszyscy stanęli w jednej linii i zaczęli salutować. Po czasie dowiedzieliśmy się, że to zachowanie miało podtekst polityczny.

Gospodarze poparli w ten sposób działania prezydenta Recepa Erdogana dotyczące interwencji zbrojnej w Syrii. Władzom UEFA bardzo nie spodobało się angażowanie polityki do sportu. Mówi się, że włodarze europejskiego futbolu są wręcz wściekli na takie celebrowanie gola i chcą wyciągnąć bardzo surowe konsekwencje wobec całej reprezentacji za ten czyn.

UEFA nie będzie miała żadnych zawahań

W takiej sytuacji UEFA może zdecydować się na karę finansową dla federacji, zamknięcie stadionu na najbliższe mecze, a nawet na całkowite wykluczenie drużyny z rozgrywek. W związku z zaistniałą sytuacją oficjele nie będą mieli żadnych zawahań przed podjęciem nawet najsurowszych decyzji w tej sprawie. Warto śledzić najbliższe decyzje podejmowane przez federację.

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News